Turysci.pl
Grecja

fot. Pixabay/ Walkerssk

Grecja chce wpuszczać turystów z UE i Izraela bez żadnych ograniczeń. Warunkiem jest przyjęcie szczepienia

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja chce ponownie otworzyć się na zagranicznych turystów. Rząd w Atenach zapowiedział, że zaprosi do kraju obywateli UE i Izraela, którzy są zaszczepieni na COVID-19. Bedą mogli podróżować bez ograniczeń.

Grecja ponownie otworzy się na turystów z UE i Izraela, którzy są zaszczepieni na COVID-19. Informacje te potwierdziło biuro prasowe greckiego ministerstwa turystyki – podaje niemiecka agencja prasowa DPA, na którą powołuje się Gazeta.pl.

Grecja chce umożliwić podróżowanie bez ograniczeń osobom zaszczepionym

Osoby zaszczepione, aby swobodnie podróżować po Grecji, będą musiały jedynie przedstawić odpowiedni dokument o przyjęciu preparatu. Nie będzie konieczności okazywania negatywnego wyniku testu na koronawirusa, ani przestrzegania siedmiodniowej kwarantanny. Nie wiadomo jeszcze jednak, od kiedy będą obowiązywać nowe przepisy.

Rząd w Atenach od początku roku naciska UE na opracowane ogólnoeuropejskiego certyfikatu szczepień, który miałby uratować sektor turystyczny, czyli jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki w kraju.

Ateny poprzez zapowiedź wpuszczenia zaszczepionych turystów chcą przyspieszyć prace nad europejskim rozwiązaniem – twierdzą obserwatorzy polityczni, na których powołuje się Gazeta.pl. KE tydzień temu przedstawiła projekt jednolitego zielonego certyfikatu.

australia powodzie

Rekordowe powodzie w Australii. Ewakuowano tysiące ludzi

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Obecnie każdy musi poddać się kwarantannie

Jak czytamy na stronie polskiego MSZ, obecnie osoby przybywające do Grecji z Polski zobligowane są do poddania się 7-dniowej kwarantannie. Ponadto należy mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa wykonanego metodą PCR nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem.

Podróżni zobowiązani są również do zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr/#/ dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form).

- W związku z wprowadzeniem zakazu poruszania się na terenie całej Grecji realizacja wyjazdów w celach innych niż powrót do miejsca zamieszkania może okazać się niemożliwa. Przed wybraniem się w podróż sugerujemy kontakt z przewoźnikami realizującymi przewóz - informuje MSZ.

Resort przypomina również o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych, zarówno zamkniętych, jak i otwartych. Za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maski grozi kara grzywny w wysokości od 300 euro.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta, MSZ

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >