Turysci.pl
Grecja

fot. Pixabay/ Walkerssk

Grecja chce wpuszczać turystów z UE i Izraela bez żadnych ograniczeń. Warunkiem jest przyjęcie szczepienia

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja chce ponownie otworzyć się na zagranicznych turystów. Rząd w Atenach zapowiedział, że zaprosi do kraju obywateli UE i Izraela, którzy są zaszczepieni na COVID-19. Bedą mogli podróżować bez ograniczeń.

Grecja ponownie otworzy się na turystów z UE i Izraela, którzy są zaszczepieni na COVID-19. Informacje te potwierdziło biuro prasowe greckiego ministerstwa turystyki – podaje niemiecka agencja prasowa DPA, na którą powołuje się Gazeta.pl.

Grecja chce umożliwić podróżowanie bez ograniczeń osobom zaszczepionym

Osoby zaszczepione, aby swobodnie podróżować po Grecji, będą musiały jedynie przedstawić odpowiedni dokument o przyjęciu preparatu. Nie będzie konieczności okazywania negatywnego wyniku testu na koronawirusa, ani przestrzegania siedmiodniowej kwarantanny. Nie wiadomo jeszcze jednak, od kiedy będą obowiązywać nowe przepisy.

Rząd w Atenach od początku roku naciska UE na opracowane ogólnoeuropejskiego certyfikatu szczepień, który miałby uratować sektor turystyczny, czyli jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki w kraju.

Ateny poprzez zapowiedź wpuszczenia zaszczepionych turystów chcą przyspieszyć prace nad europejskim rozwiązaniem – twierdzą obserwatorzy polityczni, na których powołuje się Gazeta.pl. KE tydzień temu przedstawiła projekt jednolitego zielonego certyfikatu.

australia powodzie

Rekordowe powodzie w Australii. Ewakuowano tysiące ludzi

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Obecnie każdy musi poddać się kwarantannie

Jak czytamy na stronie polskiego MSZ, obecnie osoby przybywające do Grecji z Polski zobligowane są do poddania się 7-dniowej kwarantannie. Ponadto należy mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa wykonanego metodą PCR nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem.

Podróżni zobowiązani są również do zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr/#/ dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form).

- W związku z wprowadzeniem zakazu poruszania się na terenie całej Grecji realizacja wyjazdów w celach innych niż powrót do miejsca zamieszkania może okazać się niemożliwa. Przed wybraniem się w podróż sugerujemy kontakt z przewoźnikami realizującymi przewóz - informuje MSZ.

Resort przypomina również o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych, zarówno zamkniętych, jak i otwartych. Za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maski grozi kara grzywny w wysokości od 300 euro.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta, MSZ

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >