Turysci.pl
Podróże

fot. Unsplash/ Vidar Nordli-Mathisen

Szefowa KE zabrała głos ws. zagranicznych wakacji

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podróże są obecnie bardzo utrudnione z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zabrała głos w sprawie odblokowania możliwości wyjazdów zagranicznych.

Podróże zagraniczne są obecnie niemal niemożliwe ze względu na trwającą pandemię. Cierpią na tym nie tylko turyści, ale również właściciele hoteli, pensjonatów, restauracji, barów, piloci, przewodnicy i przedstawiciele wszystkich zawodów, którzy zarabiali dzięki ich obecności.

Kiedy znowu można będzie podróżować?

Zakaz przemieszczania się doskwiera zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom. Głos w sprawie możliwości podróżowania podczas tegorocznych wakacji zabrała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

- Jest teraz za wcześnie, żeby rozmawiać o lecie. Nadal jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji z szybkim rozprzestrzenianiem się bardziej agresywnych wariantów wirusa. Trzecia fala zachorowań zaczyna się w niektórych państwach członkowskich - powiedziała Ursula von der Leyen, szefowa KE, cytowana przez Radio Zet.

Szefowa KE podkreśliła jednocześnie, że obecnie priorytetem dla unii jest zaprzestanie rozprzestrzeniania się wirusa i zwiększenie liczby szczepień. Niedawno przedstawiony został projekt paszportów szczepionkowych.

Samolot - pasażerka zmarła

Tragedia w samolocie lecącym z Kuby do Europy. Pasażerka zmarła, maszyna lądowała awaryjnie

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

„Zielony paszport" to potoczna nazwa dokumentu poświadczającego przyjęcie szczepienia, przebycia Covid-19 lub otrzymania negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Będzie bezpłatny i dostępny w dwóch formach: elektronicznej oraz papierowej.

Równolegle uruchomiony ma zostać również specjalny portal, który umożliwi weryfikację wszystkich okazicieli paszportu na terenie całej Unii Europejskiej.

Jak podkreśla Komisja Europejska, dokument może być respektowany w każdym kraju UE. Ma być otwarty również dla Szwajcarii, Liechtensteinu, Islandii oraz Norwegii.

Na razie jest to jednak jedynie projekt. Aby rozpoczął się proces wdrażania nowego rozwiązania w życie, konieczne jest przyjęcie projektu przez Radę Europy oraz Europarlament.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >