W środę wieczorem w miejscowości Kilonia w północnych Niemczech pojawiła się trąba wodna. Według niektórych meteorologów mogło być to nawet tornado. Siedem osób zostało rannych, a stan niektórych jest określany jako ciężki.Tornado na niemieckim wybrzeżu, które utworzyła się w środę około godziny 18, zepchnęła kilka osób do Bałtyku. Jak przekazał rzecznik lokalnej policji, cytowany przez portal dziennika "Die Welt", rannych zostało siedem osób przebywających wtedy na nabrzeżu.
Od poniedziałku w całych Niemczech wprowadzone zostały nowe restrykcje sanitarne. Każda osoba przebywająca w publicznie dostępnych pomieszczeniach zamkniętych, musi być zaszczepiona, wyleczona lub przedstawić negatywny test na obecność koronawirusa.W całych Niemczech wprowadzona została tzw. zasada 3G - Geimpfte (szczepienie), Genesene (leczenie), Getestete (testowanie).
Kobieta w Niemczech zakaziła się bakterią Vibrio vulnificus spotykaną w wodach Morza Bałtyckiego. Zwykle powoduje ona jedynie ciężką biegunkę i infekcje ran, jednak w tym przypadku doprowadziła do śmierci. Przestrzega się szczególnie osoby będące w grupie ryzyka.27 lipca w jednym ze szpitali na terenie Szlezwika-Holsztynu zmarła starsza osoba. Jak poinformowano, zakaziła się występującą w Bałtyku bakterią Vibrio vulnificus należącą do przecinkowców z rodziny Vibrionaceae.
Wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec od 1 sierpnia zobowiązane będą do posiadania dokumentu potwierdzającego szczepienie, nabytą odporność lub negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformowała w piątek zastępczyni rzeczniczka rządu w Berlinie Ulrike Demmer.Niemiecki rząd przyjął dzisiaj nowe "rozporządzenie przedstawione przez federalne ministerstwo zdrowia", w celu ograniczenia kolejnej fali zakażeń - oznajmiła rzeczniczka rządu.
Niemiecki dziennik Bild poinformował w czwartek wieczorem, że od 1 sierpnia wszystkie osoby powyżej szóstego roku życia będą musiały okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa na granicy. Wyjątki dotyczą osób, które zostały zaszczepione lub wyzdrowiały.Niemcy podczas dzisiejszego posiedzenia rządu będą głosować nad przyjęciem projektu rozporządzenia przygotowanego przez ministerstwo zdrowia, zakładającego obowiązkowe testy dla przyjezdnych.
Niemcy przerywają swoje wakacje w Portugalii, żeby uniknąć kwarantanny po powrocie do kraju. Aby nie zostać poddanym izolacji, muszą wrócić do domów najpóźniej do końca poniedziałku - poinformował w poniedziałek „Frankfurter Allgemeine Zeitung".Niemcy dopisały Portugalię do listy państw występowania wariantów koronawirusa. Oznacza to, że osoby powracające z tego kraju zostaną skierowane na kwarantannę, nawet jeżeli przyjęły szczepionkę lub przeszły zakażenie koronawirusem.
Niemcy zaostrzają zasady wjazdu z Portugalii z powodu zwiększającej się liczby zakażeń koronawirusem w tym kraju. W praktyce więc dla osób podróżujących z Niemiec urlop w tym państwie staje się prawie niemożliwy.Niemiecki Instytut Roberta Kocha wpisał Portugalię na listę regionów występowania wariantów koronawirusa. Instytut ten zajmuje się koordynacją działań w walce z pandemią Sars-CoV-2 w Niemczech.
„Paragony grozy" zatrzęsły Internetem. Redaktor portalu money.pl Mateusz Madejski sprawdził, na jakie ceny należy się przygotować decydując się na wyjazd nad niemieckie morze. Wynik może być zaskakujący.W sezonie letnim masowo w mediach społecznościowych pojawiają się „paragony grozy" znad polskiego morza. Heringsdorf znajduję się niedaleko polskiej granicy, jednak łatwo można tam poczuć różnicę w cenach.
Niemcy przygotowują się do zniesienia obostrzeń dla podróżnych z zagranicy. Tamtejszy minister spraw zagranicznych ogłosił, że nowe przepisy będą obowiązywały już od 1 lipca i będą dotyczyły większości krajów na świecie. Wyjątek stanowiły będą jedynie państwa, w których sytuacja pandemiczna wciąż jest niepokojąca. Niemcy od 1 lipca znoszą ograniczenia dla turystów przyjeżdżających z zagranicyWyjątkiem będą te państwa, w których poziom liczby zakażeń COVID-19 jest wysoki lub występuje wiele przypadków zachorowań na nowe odmiany chorobySwobodnie do Niemiec wjadą ci podróżni, którzy wylegitymują się zielonym certyfikatem czy okażą negatywny wynik testu na COVID-19Minister Spraw Zagranicznych Niemiec, Heiko Maas, ogłosił w piątek plan znoszenia obostrzeń granicznych. Mają one zniknąć 1 lipca, a więc w dzień wprowadzenia europejskiego zielonego certyfikatu, czyli tzw. paszportu szczepionkowego. Niemcy tego dnia otworzą się nie tylko na kraje członkowskie Unii Europejskiej, ale również inne państwa z całego świata. Warunkiem będzie stabilna sytuacja pandemiczna oraz spełnienie pewnych warunków.
Niemcy zmieniają przepisy graniczne obowiązujące Polaków, którzy będą chcieli wjechać do tego kraju. 30 maja nasz kraj zostanie wykreślony z listy państw wysokiego ryzyka pandemicznego. Z tym dniem też znikną problemy turystów z kwarantanną i testami na COVID-19. Zgodnie z informacjami Polsat News, Polacy nie będą musieli od niedzieli przechodzić kwarantanny ani wykonywać testów na koronawirusaOd 30 maja Polska nie będzie dla Niemiec krajem wysokiego ryzyka pandemicznegoDo tej pory z obostrzeń zwolnieni byli tylko m.in. pracownicy transgraniczni, studenci czy osoby podróżujące w ramach tzw. małego ruchu granicznegoJak informuje na Twitterze reporter Polsat News, Tomasz Lejman, od niedzieli 30 maja zmienią się zasady przekraczania granic z Niemcami. Nasz kraj ma zostać oficjalnie wykreślony z listy państw o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem. Przypomnijmy, że na tej liście Polska znalazła się w październiku 2020 roku. W konsekwencji tej decyzji osoby podróżujące do Niemiec musiały okazywać negatywne wyniki testów na COVID-19 oraz poddawać się obowiązkowej kwarantannie po przekroczeniu granicy.
Niemcy złagodziły przepisy dotyczące kwarantanny po przekroczeniu granicy. Od dzisiaj z obowiązkowej izolacji zwolnione będą osoby zaszczepione, ozdrowieńcy, a także posiadający aktualny test na koronawirusa. Polacy będą musieli jednak poczekać, zanim skorzystają.Niemcy jeszcze do niedawna uznawali Polskę za kraj wysokiego ryzyka, dlatego, aby przekroczyć zachodnią granicę bez dodatkowych komplikacji, będzie trzeba poczekać jeszcze do 19 maja.
Niemcy zmieniają zasady wjazdu dla osób przybywających z Polski. Od jutra nie będzie konieczne wykonanie testu przed przekroczeniem granicy. Zmienią się również przepisy dla osób zaszczepionych oraz ozdrowieńców.Polska została zaklasyfikowana przez Niemcy jako zwykły obszar ryzyka infekcji koronawirusem– poinformował Instytut Roberta Kocha (RKI). Oznacza to, że przepisy przekraczania granic ulegną zmianie już od jutra.
Władze Brandenburgii ogłosiły poluzowanie przepisów na granicy z Polską. To dobra wiadomość dla turystów - szczególnie przed majówką i wakacjami. Skorzystają osoby zaszczepione, bo to dla nich zniesiono część obostrzeń. Nie będą musieli poddawać się 10-dniowej kwarantannie. Tuż przed majówką Brandenburgia poluzowała przepisy obowiązujące na granicy z PolskąOsoby, które zaszczepiły się dwoma dawkami szczepionki przeciwko COVID-19, nie muszą przejść 10-dniowej kwarantannyZ ulgowego traktowania skorzystać mogą tylko te osoby, które przyjęły drugą dawkę preparatu co najmniej 2 tygodnie przed podróżąBrandenburgia w środę zdecydowała się na częściowe poluzowanie obostrzeń pandemicznych, które do tej pory obowiązywały na granicy z Polską. Z ułatwienia skorzystają turyści, którzy przyjęli już dwie dawki szczepionki na COVID-19. Może być to okazja na przyjemną, zagraniczną majówkę lub wakacje u naszych sąsiadów.
Linie lotnicze zwróciły się do swoich pasażerów z apelem, aby ci przesiedli się na pociąg. Ma to związek ze wspólnym planem przewoźników lotniczych i kolejowych, aby zwiększyć integrację między tymi dwoma rodzajami transportu.Celem wspólnej inicjatywy BDL, czyli niemieckiego stowarzyszenia branży lotniczej oraz przewoźnika kolejowego Deutsche Bahn jest, żeby pasażerowie przesiedli się z samolotów na pociąg, czyli mniej emisyjny środek transportu.
Niemiecka policja zawróciła setki turystów w niemieckim kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie. Niemieccy obywatele, przemieszczając się bez ważnego powodu, łamali obowiązujące ograniczenia. Przypomnijmy, że Polaków również obowiązują tam surowe restrykcje.W Niemczech podróże ograniczone zostały jedynie do tych niezbędnychMimo panujących restrykcji nad morze ruszyły setki turystówSurowe ograniczenia obowiązują również przyjezdnych z PolskiNiemcy tłumnie ruszyli nad Bałtyk wbrew obowiązujących tam przepisom. W świąteczny weekend tamtejsza policja miała pełne ręce roboty. Zawrócono co najmniej pół tysiąca osób, które podróżowały bez ważnego powodu.
Policja oraz Straż Graniczna prowadzą kontrole na drogach prowadzących z Niemiec do Polski. Ma to związek z nowymi obostrzeniami granicznymi, które pod koniec marca wprowadził polski rząd. Zgodnie z nimi, każda osoba wracająca do Polski z krajów Schengen, musi przedstawić negatywny test na COVID-19 lub odbyć obowiązkową kwarantannę, co sprawdzają służby. Kontrole Straży Granicznej i Policji przy granicach z Niemcami W Polsce obowiązują już nowe przepisy dotyczące wjazdu do kraju, które znać powinien każdy podróżny Rzeczniczka prasowa SG oznajmiła, że na niektórych odcinkach granicy zauważalny jest wzmożony ruch samochodowyWyrywkowe kontrole samochodów wjeżdżających do Polski z Niemiec, prowadzone przez policję i Straż Graniczną, uwiecznił wczoraj na zdjęciu pan Mateusz Chłystun, dziennikarz RMF FM. Fotografia umieszczona została na profilu autora na Twitterze. Dzisiaj ruch transgraniczny skomentowali również przedstawiciele służb.
Niemcy wprowadzają nowe przepisy na granicach z Polską, Francją oraz Danią od wtorku 30 marca. Każdy podróżny, który będzie chciał wjechać do naszych sąsiadów, zobligowany będzie do wykonania testu na koronawirusa i okazania negatywnego wyniku. Niemcy zaostrzają przepisy na granicach. Obowiązkowy test na COVID-19Przez najbliższe 8-14 dni wzmocnione zostaną kontrole w okolicy lądowych przejść granicznychZmiany dotyczą mieszkańców wszystkich krajów, niezależnie od panującej w nich sytuacji epidemicznejRząd Niemiec robi wszystko, by zapanować nad sytuacją epidemiczną. Obywatele proszeni są o zrezygnowanie z wyjazdów zagranicznych, choć nie wszyscy się do tego zalecenia stosują. Od 30 marca zaostrzone zostają również zasady wjazdu dla podróżnych z innych krajów, w tym z Polski.
Majorka stała się Mekką dla turystów z Niemiec, którzy mimo licznych nalegań rządu federalnego zdecydowali się wyjechać na wakacje. Jedna z linii lotniczych wysyła cztery razy więcej samolotów niż w zeszły weekend.W sobotę do Palmy przyleciało 60 samolotów z Niemiec, w niedzielę - 70Rząd federalny usunął Majorkę z listy obszarów zagrożonych koronawirusem 14 marcaRząd niemiecki odradza mieszkańcom podróże krajowe i zagraniczneMajorka cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z Niemiec, co widać m.in. po zrealizowanych lotach. W sobotę do Palmy, stolicy wyspy przyleciało 60 samolotów z Niemiec. W niedzielę ta liczba miała wzrosnąć aż do 70, podały służby lotniska.
Niemcy zdecydowały się na przedłużenie lockdownu do 18 kwietnia i wprowadzenie szczególnych restrykcji na święta wielkanocne. Konferencja kanclerz Angeli Merkel z premierami landów w sprawie przedłużenia lockdownu w Niemczech trwała kilkanaście godzin i skończyła się we wtorek nad ranem - przekazuje Polsat News.Niemcy przedłużają lockdown do 18 kwietniaŚwięta wielkanocne będą czasem najostrzejszych restrykcjiWczasowicze przebywający za granicą muszą wykonać test na koronawirusa aby powrócić do krajuNiemcy na okres świąt wielkanocnych jeszcze bardziej zaostrzają restrykcje koronawirusowe. Ponadto Wielki Czwartek i Wielka Sobota mają być zdefiniowane jako „dni odpoczynku" z „zakazem gromadzenia się".
Polskie MSZ apeluje do Polaków, aby unikali niepotrzebnych podróży zagranicznych, zwłaszcza tych o charakterze turystycznym. Tymczasem za granicą trwa masowa rezerwacja wyjazdów na Święta Wielkanocne. Niemcy ruszają na Baleary. Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje na swojej stronie internetowej do Polaków o pozostanie w domach i zrezygnowanie z podróży zagranicznychTuryści z Niemiec masowo rezerwują wczasy na Balearach w czasie Świąt WielkanocnychLinie lotnicze wprowadzają dodatkowe loty, bo zainteresowanie jest ogromne MSZ na swojej stronie internetowej odradza Polakom wszelkie wyjazdy zagraniczne. Jak podaje Bakier.pl, Ministerstwo prosi również, by wszyscy pozostali w domach podczas Świąt Wielkanocnych. Zupełnie inne podejście do sprawy mają jednak Niemcy. Tamtejsi turyści w ostatnim czasie masowo wykupują wczasy na Balearach, które od niedawna określane są przez władze tego kraju jako obszar bezpieczny od zakażeń koronawirusem.
Niemcy ogłosili Polskę krajem wysokiego ryzyka ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Z tego powodu już w niedzielę ma zostać wprowadzony na granicach zakaz swobodnego wjazdu bez posiadanego testu na obecność COVID-19, wykonanego przed przekroczeniem granicy Niemcy ogłosili Polskę krajem wysokiego ryzykaKażda osoba wjeżdżająca na teren naszych sąsiadów, musi przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19Wprowadzono zakaz wykonania testu po przekroczeniu granicy. Konieczne jest zrobienie go przed wyjazdemNiemcy w piątek popołudniu ogłosili, które kraje uznane zostaną od niedzieli za państwa wysokiego ryzyka pod względem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Berliński Instytut Ochrony Zdrowia im. Roberta Kocha (RKI), który niedawno ogłosił Majorkę terenem niezagrożonym COVID-19, zasugerował zaostrzenie restrykcji dla Polski, Bułgarii oraz Cypru.
Niemcy prawdopodobnie dopiszą w niedzielę Polskę do listy krajów „wysokiego ryzyka". Taką informację przekazało Polsat News powołując się na doniesienia kilku źródeł. Oznacza to, że Polaków czekają dodatkowe restrykcje po wyjeździe za granicę, m.in. negatywny wynik testu na koronawirusa sprzed co najwyżej 48 godzin.Polska może zostać dopisana przez Niemców do listy krajów „wysokiego ryzyka"Nowe zasady przekraczania granicy zaczęłyby obowiązywać w niedzielęKażdy land może wprowadzić odrębne zasady wjazduWedług nieoficjalnych doniesień Niemcy dopiszą w niedzielę Polskę do listy krajów „wysokiego ryzyka". Oznacza to również wprowadzenie obowiązku testowania dla pracowników transgranicznych, uczniów czy osób odwiedzających najbliższą rodzinę.
Niemcy wprowadziły jedna z najostrzejszych restrykcji koronawirusowych w Europie. Jeden region zdecydował się pójść o krok dalej i zaostrzy przepisy dla przyjezdnych z Polski. Ponadto nasz kraj wkrótce może zostać zaklasyfikowany przez Niemców jako obszar wysokiego ryzyka.Meklemburgia-Pomorze Przednie wprowadza najsurowsze przepisy wjazdowe w całych NiemczechWymagana będzie dłuższa kwarantanna i dodatkowe testy na koronawirusaPolska może zostać uznana przez Niemcy za obszar wysokiego ryzykaNiemiecki kraj związkowy Meklemburgia-Pomorze Przednie uchwalił właśnie zaostrzenie przepisów wjazdowych dla przyjezdnych z Polski. Osoby wybierające się za zachodnią granicę za granicę będą musiały co 48 godzin przedstawiać negatywny test na koronawirusa.
Niemcy zdecydowały się na zamknięcie granic z Czechami i austriackim Tyrolem. Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zapowiedział w niedzielę, że rząd zezwoli na wjazd do kraju jedynie pracownikom transgranicznym z Czech oraz Tyrolu wykonującym „bardzo ważne zawody".
Niemcy rozważają wprowadzenie surowszych restrykcji w związku z pojawieniem się nowych mutacji koronawirusa. Podczas wewnętrznej wideokonferencji kanclerz Angela Merkel domagała się drastyczniejszych środków w walce z pandemią, z zakazem podróży włącznie - poinformował „Bild".
Granice wielu państw są dokładnie kontrolowane w celu uniknięcia dodatkowego zagrożenia epidemiologicznego. Wewnętrzne granice UE były jednak otwarte od kilku miesięcy. Teraz Niemcy planują to zmienić.
Maszyna do kontroli bagażu spowodowała wiele problemów na nowym lotnisku w Berlinie. Pracownicy ochrony wielokrotnie zostali porażeni prądem. Łącznie to już 60 przypadków. Konieczna była pomoc medyczna.
We wtorek 5 grudnia kanclerz Niemiec wraz z premierami landów zdecydowali, że lockdown potrwa dłużej niż do 10 stycznia. Oprócz tego władze postanowiły wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Niektóre z nich mogą utrudnić wjazd na teren kraju naszych sąsiadów. O szczegółach informuje portal Tanie Loty.Przedłużenie lockdownu do 31 stycznia to efekt ostatnich obrad w Berlinie. Sytuacja w kraju naszych sąsiadów nadal jest bardzo trudna – w ubiegłym tygodniu liczba zachorowań przekroczyła 30 tysięcy na dobę. Szereg ograniczeń zostanie zaostrzony – w tym między innymi blokady szkół oraz przedszkoli, zmniejszenie możliwości przemieszczania się i spotkań.