Turysci.pl
granica

Flickr.com/ Sejm RP/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Od 1 sierpnia nowe zasady wjazdu do Niemiec. Rząd właśnie przyjął rozporządzenie

22 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec od 1 sierpnia zobowiązane będą do posiadania dokumentu potwierdzającego szczepienie, nabytą odporność lub negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformowała w piątek zastępczyni rzeczniczka rządu w Berlinie Ulrike Demmer.

Niemiecki rząd przyjął dzisiaj nowe "rozporządzenie przedstawione przez federalne ministerstwo zdrowia", w celu ograniczenia kolejnej fali zakażeń - oznajmiła rzeczniczka rządu.

Niemcy zaostrzają przepisy graniczne

Wcześniej informowaliśmy o nieoficjalnych doniesieniach niemieckich mediów, które właśnie okazały się prawdziwe. Niemiecki rząd właśnie uchwalił nowe rozporządzenie, które wejdzie w życie 1 sierpnia.

Od niedzieli wszyscy podróżni powyżej dwunastego roku życia, przekraczając granicę Niemiec dowolnym środkiem transportu, zobowiązani będą do przedstawienia dowodu szczepienia, wyzdrowienia lub negatywny wynik testu na koronawirusa.

Wcześniej zasada ta obowiązywała tylko wobec podróżnych przybywających do Niemiec samolotem.

Podróżni, którzy przybywają do Niemiec z obszaru zagrożonego koronawirusem, muszą również przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, nawet jeśli wcześniej się zaszczepiły lub przeszły Covid-19.

Zmienią się także kategorie klasyfikacji obszarów na świecie o wyższym ryzyku infekcji. Ich liczba zostanie zmniejszona z trzech do dwóch: obszary wysokiego ryzyka oraz te, na których występują nowe, budzące obawy warianty koronawirusa.

Klasyfikacja regionu do obszaru wysokiego ryzyka będzie wspólną decyzją resortów zdrowia i spraw wewnętrznych oraz MSZ.

Osoby podróżujące do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka lub obszaru występowania nowych wariantów koronawirusa muszą podać swoje dane osobowe i miejsce zamieszkania na czas niezbędnej kwarantanny wjazdowej na specjalnym portalu internetowym rządu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Forsal

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >