Turysci.pl
niemcy

fot. Pixabay/ MichaelGaida

Bild: obowiązkowe testy na granicy niemieckiej od 1 sierpnia

14 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemiecki dziennik Bild poinformował w czwartek wieczorem, że od 1 sierpnia wszystkie osoby powyżej szóstego roku życia będą musiały okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa na granicy. Wyjątki dotyczą osób, które zostały zaszczepione lub wyzdrowiały.

Niemcy podczas dzisiejszego posiedzenia rządu będą głosować nad przyjęciem projektu rozporządzenia przygotowanego przez ministerstwo zdrowia, zakładającego obowiązkowe testy dla przyjezdnych.

Bild: nowe zasady wjazdu do Niemiec od 1 sierpnia

Obowiązek przeprowadzania testów ma dotyczyć wszystkich, niezależnie od środka transportu. Do tej pory dotyczył tylko osób przylatujących do Niemiec, jednak od niedzieli mają objąć także osoby podróżujące samolotem, pociągiem czy własnym samochodem.

Osoby zaszczepione i wyleczone będą zobowiązane do wykonania testu tylko w przypadku, jeśli będą powracały z obszarów uznawanych za zagrożone wariantami wirusa.

Rząd federalny pierwotnie zapowiadał wprowadzenie obowiązkowych testów od 11 września, co spotkało się z krytyką m.in. premiera Bawarii Markusa Soedera, który stwierdził, że tak odległa data to „żart", bo sezon urlopowy już dawno będzie zakończony.

Soeder zwrócił uwagę, że do tego czasu jednak w większości krajów związkowych zakończą się już wakacje. Już w najbliższych dniach zakończą się one np. w Hamburgu (4 sierpnia) i Berlinie (6 sierpnia).

Premier Bawarii wraz z ministrem spraw wewnętrznych Niemiec Horstem Seehoferem poinformowali, że kontrole testów na granicy będą odbywać się wyrywkowo. Nie planuje się także wprowadzania stacjonarnych kontroli granicznych.

Szefowa koalicyjnej SPD Saskia Esken zasygnalizowała już wstępną zgodę dla planów wprowadzenia już od sierpnia obowiązkowych testów. Wcześniej wśród członków jej partii dobiegały krytyczne głosy w tej sprawie.

Informacje o możliwym zaostrzeniu przepisów wjazdowych od 1 sierpnia pojawiają się w niemieckich mediach od kilku dni, jednak do tej pory rząd oficjalnie ich nie potwierdził.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >