Turysci.pl

fot. Pixabay/ ChernyshevaTatiana

Napięta sytuacja w Tunezji. MSZ odradza podróże, turyści i biura podróży odwołują wycieczki

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Tunezji ze względu na napiętą sytuacją polityczną oraz epidemiczną. Część biur podróży decyduje się na odwołanie niektórych wycieczek do Tunezji lub rozważa taki ruch. Również część klientów sama odwołuje rezerwacje.

Tunezja mierzy się obecnie z nasilaniem epidemii koronawirusa oraz pogłębianiem się kryzysu gospodarczego. W kraju wybuchły protesty, w wyniku których w poniedziałek prezydent Kajs Saied zdymisjonował rząd i zawiesił parlament.

Ponadto tunezyjska opozycja - w tym partia Ennahdha - oskarża prezydenta o dokonanie zamachu stanu. Działania głowy państwa spotkały się jednak z pozytywną reakcją części społeczeństwa.

„Tunezja to kierunek, który wymaga zastanowienia"

W połowie lipca liczba nowych zakażeń notowanych w ciągu doby była rekordowo wysoka, jednak w ostatnich dniach zaczęła spadać. Cały czas jest jednak bardzo wysoka. Polskie MSZ w związku z sytuacją w Tunezji wydało komunikat, w którym odradza podróże do tego kraju.

- Naszym obywatelom, przebywającym na jej terytorium, zalecamy unikanie miejsc często uczęszczanych (obiekty kultu religijnego, centra miast, bazary) oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo (Policja, Gwardia Narodowa). [...] Osoby przebywające na pobytach wakacyjnych proszone są o pozostawanie na terenie hoteli i ośrodków turystycznych - czytamy w komunikacie MSZ.

Paweł Kunz z serwisu Fly4free.pl przekazał w rozmowie z portalem Gazeta.pl, że część touroperatorów prewencyjnie wycofała ze swoich systemów sprzedaży niektóre wycieczki do Tunezji, a w niektórych biurach podróży wciąż trwają ustalenia na ten temat.

Podkreśla jednak, że dotyczy to tylko ofert wyjazdów, a nie rezerwacji. Turyści, którzy wykupili wczasy w Tunezji wcześniej lub są już na miejscu, nie powinni napotkać problemów. Część Polaków jednak sama odwołuje swoje wycieczki, powołując się właśnie na napiętą sytuację polityczną.

- Tunezja to obecnie kierunek, który wymaga zastanowienia się. Jeśli ktoś planuje wyjazd do Tunezji, a nie miał wcześniej rezerwacji, to powinien dokładnie wczytać się w warunki wyjazdu i czy przypadkiem termin, w którym chciał wylecieć, jest utrzymany - komentuje Kunz.

Twierdzi jednak, że jeśli ktoś już ma wykupiony wyjazd z biurem podróży, na razie nie ma powodu do paniki, natomiast powinien obserwować, czy sytuacja w tym kraju nie ulega pogorszeniu.

Dodał również, że jeśli chodzi o restrykcje w Tunezji, są one podobne do tych w krajach Europy Zachodniej. Od 9 lipca należy jednak obowiązkowo okazać negatywny wynik testu w stronę Covid-19.

Po powrocie do Polski osoby niezaszczepione lub niebędące ozdrowieńcami mają obowiązek odbyć przynajmniej siedmiodniową kwarantannę, co dodatkowo zmniejszyło atrakcyjność tego kierunku wśród części polskich turystów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Wakacje all inclusive zmieniły się w horror. Wyjazd zrujnował "czarny cień" przechodzący przez pokój
Czytaj więcej >

Świat

Pod żadnym pozorem nie bierz tego do Egiptu. Złamanie zakazu grozi więzieniem
Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie z Mount Everestu. Sherpa nie wytrzymał i pokazał całą prawdę
Czytaj więcej >

Świat

Workation lotem błyskawicy stało się podróżniczym hitem. W tych miejscach jest to wyjątkowo wygodne
Czytaj więcej >

Świat

Niezwykłe odkrycie na dnie Titanica. Ten skarb zaginął ponad 100 lat temu
Czytaj więcej >

Świat

Będą ważyć pasażerów przed wejściem na pokład. Pomysł wzbudza spore kontrowersje
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Świat

Świat

Magda Antoł

Zaatakowała pracownika linii lotniczej. Pasażerka trafiła do więzienia
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Nawet 1000 zł mandatu. W tym kraju lepiej nie śmiecić
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Katastrofa kolejowa w Indiach. Zginęło ponad 300 osób
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Znamy najmniej turystyczne kraje świata. Niewiele osób miało okazję je odwiedzić
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Wielka katastrofa kolejowa. Ranne są setki osób. Trwa akcja ratunkowa
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Celnikom "zaparło dech w piersiach", kiedy zobaczyli to na prześwietleniu. Nigdy nie pakuj tego do bagażu podręcznego
Czytaj więcej >