Turysci.pl
Tunezja

fot. Pixabay/ ChernyshevaTatiana

Napięta sytuacja w Tunezji. MSZ odradza podróże, turyści i biura podróży odwołują wycieczki

11 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Tunezji ze względu na napiętą sytuacją polityczną oraz epidemiczną. Część biur podróży decyduje się na odwołanie niektórych wycieczek do Tunezji lub rozważa taki ruch. Również część klientów sama odwołuje rezerwacje.

Tunezja mierzy się obecnie z nasilaniem epidemii koronawirusa oraz pogłębianiem się kryzysu gospodarczego. W kraju wybuchły protesty, w wyniku których w poniedziałek prezydent Kajs Saied zdymisjonował rząd i zawiesił parlament.

Ponadto tunezyjska opozycja - w tym partia Ennahdha - oskarża prezydenta o dokonanie zamachu stanu. Działania głowy państwa spotkały się jednak z pozytywną reakcją części społeczeństwa.

Anglia

Koniec z kwarantanną po przylocie do Anglii. Nowe zasady dla osób zaszczepionych

CZYTAJ DALEJ

„Tunezja to kierunek, który wymaga zastanowienia"

W połowie lipca liczba nowych zakażeń notowanych w ciągu doby była rekordowo wysoka, jednak w ostatnich dniach zaczęła spadać. Cały czas jest jednak bardzo wysoka. Polskie MSZ w związku z sytuacją w Tunezji wydało komunikat, w którym odradza podróże do tego kraju.

- Naszym obywatelom, przebywającym na jej terytorium, zalecamy unikanie miejsc często uczęszczanych (obiekty kultu religijnego, centra miast, bazary) oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo (Policja, Gwardia Narodowa). [...] Osoby przebywające na pobytach wakacyjnych proszone są o pozostawanie na terenie hoteli i ośrodków turystycznych - czytamy w komunikacie MSZ.

Paweł Kunz z serwisu Fly4free.pl przekazał w rozmowie z portalem Gazeta.pl, że część touroperatorów prewencyjnie wycofała ze swoich systemów sprzedaży niektóre wycieczki do Tunezji, a w niektórych biurach podróży wciąż trwają ustalenia na ten temat.

Podkreśla jednak, że dotyczy to tylko ofert wyjazdów, a nie rezerwacji. Turyści, którzy wykupili wczasy w Tunezji wcześniej lub są już na miejscu, nie powinni napotkać problemów. Część Polaków jednak sama odwołuje swoje wycieczki, powołując się właśnie na napiętą sytuację polityczną.

- Tunezja to obecnie kierunek, który wymaga zastanowienia się. Jeśli ktoś planuje wyjazd do Tunezji, a nie miał wcześniej rezerwacji, to powinien dokładnie wczytać się w warunki wyjazdu i czy przypadkiem termin, w którym chciał wylecieć, jest utrzymany - komentuje Kunz.

Twierdzi jednak, że jeśli ktoś już ma wykupiony wyjazd z biurem podróży, na razie nie ma powodu do paniki, natomiast powinien obserwować, czy sytuacja w tym kraju nie ulega pogorszeniu.

Dodał również, że jeśli chodzi o restrykcje w Tunezji, są one podobne do tych w krajach Europy Zachodniej. Od 9 lipca należy jednak obowiązkowo okazać negatywny wynik testu w stronę Covid-19.

Po powrocie do Polski osoby niezaszczepione lub niebędące ozdrowieńcami mają obowiązek odbyć przynajmniej siedmiodniową kwarantannę, co dodatkowo zmniejszyło atrakcyjność tego kierunku wśród części polskich turystów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >