Turysci.pl
Anglia

fot. Pixabay/ Free-Photos

Koniec z kwarantanną po przylocie do Anglii. Nowe zasady dla osób zaszczepionych

10 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Anglia łagodzi zasady wjazdu dla osób w pełni zaszczepionych na terenie Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych, podróżujące z krajów z tzw. żółtej listy. Od poniedziałku nie będą musiały odbywać obowiązkowej kwarantanny.

Od 19 lipca z obowiązku kwarantanny po przyjeździe do Anglii z krajów tzw. żółtej listy zwolnieni są jedynie ci podróżni, którzy zostali w pełni zaszczepione w ramach brytyjskiego programu szczepień. Zmieni się to jednak w najbliższy poniedziałek.

Wizzair

30 pasażerów nie wsiadło do samolotu, bo skończyły się miejsca. Linie lotnicze praktykują overbooking

CZYTAJ DALEJ

Anglia łagodzi zasady wjazdu dla osób zaszczepionych

Brytyjski minister transportu ogłosił w środę zmiany dotyczące osób w pełni zaszczepionych w państwach Unii Europejskiej (z wyjątkiem Francji), EFTA (Szwajcaria, Norwegia, Islandia i Liechtenstein), w Stanach Zjednoczonych, a także w Andorze, Monako i Watykanie szczepionkami zatwierdzonymi przez Europejską Agencję Leków (EMA), amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) i regulatora leków w Szwajcarii.

Podróżni ci zostaną zwolnieni z obowiązku poddania się 10-dniowej kwarantannie. Dotyczy to jednak jedynie osób przyjeżdżających bezpośrednio z państw znajdujących się na tzw. żółtej liście.

Co ważne, podróżni w dalszym ciągu będą musieli wykonać test na obecność koronawirusa przed przyjazdem do Anglii, a także w drugim dniu po przyjeździe. Zostaną jednak zwolnieni z obowiązku wykonywania trzeciego testu - w ósmym dniu.

Zmiany wejdą w życie w najbliższy poniedziałek o 4 rano. Na razie dotyczą jedynie przyjazdów do Anglii. Można się jednak spodziewać, że rządy pozostałych części Zjednoczonego Królestwa podejmą podobną decyzję, ponieważ wcześniej już harmonizowały reguły z tymi obowiązującymi w Anglii.

Odpowiedź na apele branży lotniczej i turystycznej

Linie lotnicze, władze portów lotniczych, a także biura turystyczne od miesięcy apelowały do władz centralnych do poluzowania zasad przyjazdów do kraju dla osób zaszczepionych. Przeciwny głos wychodził od opozycyjnej Partia Pracy, która jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnej decyzji, określiła przewidywaną zmianę jako lekkomyślną.

Zmiany, które wejdą w życie już w najbliższy poniedziałek, dotyczą przyjazdów z krajów z żółtej listy. Znajduje się na niej połowa państw świata, w tym niemal wszystkie europejskie, jak również Polska.

Natomiast przyjazd do Anglii z około 50 krajów z czerwonej listy jest możliwy tylko w przypadku obywateli i rezydentów Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Łączy się on również z obowiązkiem odbycia płatnej kwarantanny w jednym z wyznaczonych przez władze hoteli.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >