Turysci.pl
urlop

fot. Pixabay/ Julius_Silver

Polinezja Francuska otwiera się na turystów i wprowadza nowe opłaty

13 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Urlop w Polinezji Francuskiej będzie możliwy, ale trzeba liczyć się z dodatkową opłatą zdrowotną. Będzie ona dwukrotnie wyższa dla osób niezaszczepionych niż dla tych, którzy się zaszczepili.

Urlop w czasie pandemii wiąże się z wieloma utrudnieniami. Polinezja Francuska zdecydowała się na ponowne otwarcie się na turystów, jednak jednocześnie wprowadzi dodatkowe opłaty zdrowotne.

Co trzeba zrobić, żeby spędzić urlop w Polinezji Francuskiej?

Polinezja Francuska początkowo otworzyła się tylko na turystów z USA, jednak później zdecydowano się na rozszerzenie tej grupy. Przy okazji władze kraju wprowadziły dodatkową opłatę dla przylatujących tutaj osób.

Turyści przybywający do Polinezji Francuskiej będą musieli zapłacić tzw. opłatę zdrowotną, której wysokość różni się w zależności od tego, czy przyjęło się szczepionkę przeciw Covid-19, czy nie.

Osoby, które przyjęły szczepionkę przeciw koronawirusowi, będą musiały zapłacić po przylocie na jedną z wysp Polinezji Francuskiej 49 dolarów, czyli ok. 200 zł. Natomiast dla osób niezaszczepionych koszt tej opłaty wyniesie 460 złotych.

Portal Fly4free tłumaczy, że opłata zdrowotna ma pokryć „część kosztów związanych z wymogami bezpieczeństwa wprowadzonymi w czasie pandemii".

Wśród nich wymieniana się: rygorystyczny reżim sanitarny, procedury administracyjne na miejscu, a także test antygenowy, który należy wykonać po przylocie na miejsce.

Polinezja Francuska ponownie otworzyła się na turystów po wielu miesiącach całkowitego zamknięcia. Na razie przyjmowani są jedynie zaszczepieni turyści, jednak sytuacja ma zmienić się wraz z wejściem w życie nowych zasad.

Obecnie osoby niezaszczepione mogą przybyć do Polinezji Francuskiej tylko w ważnych sprawach, np. osobistych. Wkrótce jednak można spodziewać się dopuszczenia wyjazdów także z powodów turystycznych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >