Turysci.pl
224472560 4188341051253836 7136785573960015896 n

fot. Facebook/ Horská záchranná služba

Ciało polskiego turysty znalezione w słowackich Tatrach. Mężczyzna zaginął 14 lipca

9 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Słowaccy ratownicy odnaleźli w Tatrach ciało polskiego turysty zaginionego przed dwoma tygodniami. 24-latek wyszedł w góry 14 lipca i nie wrócił do domu.

Polski turysta, który przed dwoma tygodniami wyszedł w Tatry i nie wrócił, został znaleziony martwy przez słowackich ratowników.

Znaleźli ciało Polaka zaginionego w Tatrach

W niedzielę 25 lipca w godzinach wieczornych polski turysta poinformował Horską Záchranną Službę, że znalazł opuszczony namiot w górnych partiach Czarnej Doliny Jaworowej. Wczoraj grupa ratowników udała się we wskazane miejsce.

Śledztwo przeprowadzone przez ratowników na miejscu wykazało, że opuszczony namiot może należeć do 24-letniego polskiego turysty, poszukiwanego przez służby od poniedziałku 19.07.2021 r.

Grupa ratowników udała się w teren z dronem poszukiwawczym, przy pomocy którego udało się zlokalizować ciało pod ścianami Niżniego Baraniego Zwornika w masywie Baranich Rogów.

Po udokumentowaniu miejsca wypadku ciało mężczyzny zostało przetransportowane do Ždiaru. Sprawa została następnie przekazana słowackiej policji, która będzie badać przyczyny wypadku.

Mężczyzna był poszukiwany od dwóch tygodni

24-latek ostatnio widziany był 14 lipca. 17 lipca jego rodzina zaalarmowała TOPR, gdy ten nie wrócił do domu z gór. Polscy ratownicy poprosili o pomoc ratowników HZS 19 lipca.

Ratownicy przeszukiwali rejony dolin Jaworowej, Kołowej, Dzikiej i Jastrzębiej, niestety bezskutecznie. Poszukiwania trwały także w okolicach Hawrania i różnych zakątkach Tatr Bielskich.

Relacja z akcji poszukiwawczej została opublikowana na Facebooku Horskiej Záchrannej Služby. Można zobaczyć tam również zdjęcia z miejsca wypadku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >