Turysci.pl
Turcja

fot. Twitter/ Morten Røvik

Pożary w Turcji. Nie żyją 4 osoby. Ewakuowano hotel w Bodrum

24 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pożary w południowej Turcji objęły kilka zaludnionych obszarów w pobliżu miejscowości turystycznych. Konieczna była ewakuowano kilkudziesięciu wiosek oraz hotelu w turystycznej miejscowości Bodrum.

Pożary wybuchły w lasach w pobliżu tureckich miast Manavgat, Alanya, Adana, Mersin, Bodrum i Marmaris. Dziesiątki domów, pól i zagród w kilku wsiach zostało kompletnie zdewastowanych.

ukraina katastrofa lotnicza

Katastrofa lotnicza w Ukrainie. Nie żyją 4 osoby, w tym turyści

CZYTAJ DALEJ

Pożary wokół kurortów w Turcji

W akcji gaśniczej bierze udział w sumie ponad 4 tys. strażaków, wspomaganych przez helikoptery i samoloty. Wśród nich są także trzy rosyjskie bombowce wodne. Służby przekazały informację o czterech ofiarach śmiertelnych i 183 poszkodowanych, którzy trafili do szpitala.

Z powodu pożarów ewakuowano hotel w turystycznej miejscowości Bodrum. Wśród ewakuowanych turystów byli również Polacy.

– Olbrzymi pożar. Właściwie nie było widać słońca. Widzieliśmy karetki pogotowia i straż pożarną. Bliżej lotniska niebo się wypogodziło, natomiast nie mieliśmy żadnych informacji poza tym, co sami widzieliśmy: kłęby dymu – powiedziała w rozmowie z TVN24 jedna z Polek, która wróciła do kraju z Turcji.

Przyczyny pożaru na razie nie są znane, jednak policja i lokalne władze nie wykluczają celowego podpalenia. Burmistrz miasta Antalya Muhittin Bocek zapewnił jednak, że obiekty turystyczne są bezpieczne.

- Rozprzestrzenienie się pożaru z Manavgat do czterech różnych punktów przypomina podpalenie. Ale w tej chwili nie mamy konkretnych informacji - powiedział burmistrz Antalyi Muhittin Bocek, cytowany przez RMF24.

Polskie MSZ apeluje do turystów

MSZ zapewniło, że polska ambasada w Ankarze i konsulat honorowy w Antalyi pozostają w kontakcie z miejscowymi służbami i rezydentami biur turystycznych. Jak przekazano, w tej chwili sytuacja jest pod kontrolą i nie ma bezpośredniego zagrożenia. Nie należy jednak wykluczać ryzyka rozprzestrzeniania się ognia.

- Prosimy więc o zachowanie czujności, słuchanie komunikatów miejscowych służb, a także rejestrację w systemie Odyseusz https://odyseusz.msz.gov.pl i zapisanie numeru do konsula dyżurnego +90 530 469 12 61 – zaapelował resort. Dodano, że „dostępny w sytuacjach nagłych, wymagających natychmiastowej interwencji konsula, w razie bezpośredniego zagrożenia".

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24, RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >