Turysci.pl
Kontrola bagażu powoduje porażenia

pixabay.com/RainerPrang

60 porażeń prądem na berlińskim lotnisku. Wszystko przez kontrolę bagażu

19 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Bagaż jest niezbędny podczas podróży, ale na lotniskach musi być on sprawdzony przez specjalne maszyny. To właśnie te urządzenia spowodowało ogromny problem na jednym z europejskich lotnisk. Wszystko przez awarię. Poszkodowanych jest 60 osób

Maszyna do kontroli bagażu spowodowała wiele problemów na nowym lotnisku w Berlinie. Pracownicy ochrony wielokrotnie zostali porażeni prądem. Łącznie to już 60 przypadków. Konieczna była pomoc medyczna.

Problemy z maszyną do kontroli bagażu 

Wszystko wydarzyło się na lotnisku Flughafen BER w Berlinie, które zostało otwarte 30 października ubiegłego roku. W tym nowym porcie doszło już do kilku nieprzyjemnych sytuacji, w wyniku których ucierpieli pracownicy. 

Jak podaje Benjamin Roscher ze związku zawodowego Verdi, poszkodowani zgłaszali silny ból, drętwienie i senność. Co gorsza, sytuacja nie jest lepsza. Porażenia powtarzają się. Niektórzy byli porażeni kilka razy podczas jednej zmiany.

Konsekwencje tych incydentów były na tyle poważne, że nie obchodziło się bez pomocy medycznej. Wielu pracowników lotniska było przetransportowanych do szpitala, gdzie lekarze stwierdzali, że nie są w stanie kontynuować zmiany.

Wiele osób zarzucało niedopatrzenia na nowym porcie lotniczym w Berlinie, jednak zlecono już kontrolę sprzętu. Policja oraz inne służby wskazują, że wszystkie systemy funkcjonują zgodne z obowiązującymi normami.

Funkcjonariusze uważają, że przyczyną porażeń może być nie awaria maszyn, a nieodpowiedni strój pracowników. Miałby on mieć dużą zawartość materiałów syntetycznych, które przyciągają prąd. 

Według ostatnich informacji, wszyscy pracownicy lotniska zostali już poinformowani, jak odpowiednio ubierać się do pracy. Mieli także zostać wyposażeni w antystatyczne breloczki. Rzeczniczka policji w Berlinie uważa, że porażenia nie wywołują uszczerbku na zdrowiu, a jedynie przerażenie. 

Sprawy jednak nie zamierza tak zostać związek zawodowy Verdi. Jego członkowie domagają się wstrzymania obsługi pasażerów w terminalu T1 lotniska BER do czasu usunięcia przyczyn technicznych wypadków. Więcej o lotnisku w Berlinie można przeczytać tutaj.

Terminal 1 na lotnisku w Berlinie, fot.  commons.wikimedia.org/Arne Müseler/CC BY-SA 3.0 DE/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en

Problem na polskim lotnisku

Jak pisaliśmy wcześniej, w poniedziałek 18 stycznia na lotnisku Katowice Airport konieczne było zorganizowanie lądowania samolotu z asystą. Powodem była dekompresja, czyli utrata ciśnienia w kabinie. 

W rozmowie z portalem Turyści.pl rzecznik lotniska Cezary Orzech zaznaczył, że nie było to lądowanie awaryjne. Zdarzenie nie spowodowało też żadnych utrudnień na lotnisku oraz opóźnień w lotach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: tanie-loty.com.pl

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >