Turysci.pl
Niemcy otwierają granice 1 lipca

fot. wikimedia.org/Ala Kot/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Niemcy znoszą obostrzenia graniczne dla większości zagranicznych podróżnych

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Niemcy przygotowują się do zniesienia obostrzeń dla podróżnych z zagranicy. Tamtejszy minister spraw zagranicznych ogłosił, że nowe przepisy będą obowiązywały już od 1 lipca i będą dotyczyły większości krajów na świecie. Wyjątek stanowiły będą jedynie państwa, w których sytuacja pandemiczna wciąż jest niepokojąca.

  • Niemcy od 1 lipca znoszą ograniczenia dla turystów przyjeżdżających z zagranicy

  • Wyjątkiem będą te państwa, w których poziom liczby zakażeń COVID-19 jest wysoki lub występuje wiele przypadków zachorowań na nowe odmiany choroby

  • Swobodnie do Niemiec wjadą ci podróżni, którzy wylegitymują się zielonym certyfikatem czy okażą negatywny wynik testu na COVID-19

Minister Spraw Zagranicznych Niemiec, Heiko Maas, ogłosił w piątek plan znoszenia obostrzeń granicznych. Mają one zniknąć 1 lipca, a więc w dzień wprowadzenia europejskiego zielonego certyfikatu, czyli tzw. paszportu szczepionkowego.

Niemcy tego dnia otworzą się nie tylko na kraje członkowskie Unii Europejskiej, ale również inne państwa z całego świata. Warunkiem będzie stabilna sytuacja pandemiczna oraz spełnienie pewnych warunków.

Niemcy 1 lipca znoszą obostrzenia pandemiczne

Granice Niemiec przekroczą podróżni z krajów, w których tygodniowo liczba nowych zakażeń nie przekracza 200 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Oczywiście turyści i tak będą musieli spełnić pewne warunki.

Czechy wpisały Polskę na zieloną listę

Czechy wpisują Polskę na zieloną listę. Od poniedziałku koniec ograniczeń

CZYTAJ DALEJ

Przede wszystkim zniesienie obostrzeń nie oznacza swobodnego przekraczania granic bez żadnego nadzoru. Podróżni nadal muszą okazać tzw. paszport szczepionkowy lub negatywny wynik testu na COVID-19, jeśli nie przyjęli preparatu. W niektórych regionach kraju obowiązywać mogą również inne przepisy, warto więc dokładnie zapoznać się z nimi przed wyjazdem.

Minister zaznaczył, że zmiany wprowadzane 1 lipca mają wpłynąć na ożywienie sektora turystycznego. Zaznaczył również, że obostrzenia nadal obowiązywały będą te osoby, które do Niemiec przyjadą z kraju o wysokim ryzyku pandemicznym. Na tej liście znalazły się m.in. Indie oraz Wielka Brytania.

Berlin przygotowuje się na przyjazd turystów

Przygotowania do sezonu turystycznego ogłosił również berliński Senat. W piątek ogłoszono, że hotele w stolicy Niemiec zostaną otwarte po lockdownie dla turystów już 11 czerwca. Zaznaczono, że nie będą też obowiązywały w nich żadne ograniczenia i limity, na które w Polsce przedsiębiorcy głośno narzekają.

Krokami zachęcającymi zagranicznych turystów do przyjazdu do Berlina było również uruchomienie ogródków restauracyjnych oraz samych lokali, do czego doszło 21 maja oraz 4 czerwca.

Na przyjezdnych czekają już otwarte muzea, galerie oraz wszystkie atrakcje turystyczne. Wydano też zezwolenie na organizację wycieczek zorganizowanych po Berlinie, wliczając w to rejsy statkami.

Niemieccy przedsiębiorcy zapewniają, że na miejscu przestrzegane są wszelkie restrykcje i reżim sanitarny. Prezes visitBerlin, cytowany przez Wiadomości Turystyczne, podkreślił, że całe miasto już czeka, „by znów powitać gości".

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >