Turysci.pl
Niemcy otwierają granice 1 lipca

fot. wikimedia.org/Ala Kot/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Niemcy znoszą obostrzenia graniczne dla większości zagranicznych podróżnych

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Niemcy przygotowują się do zniesienia obostrzeń dla podróżnych z zagranicy. Tamtejszy minister spraw zagranicznych ogłosił, że nowe przepisy będą obowiązywały już od 1 lipca i będą dotyczyły większości krajów na świecie. Wyjątek stanowiły będą jedynie państwa, w których sytuacja pandemiczna wciąż jest niepokojąca.

  • Niemcy od 1 lipca znoszą ograniczenia dla turystów przyjeżdżających z zagranicy

  • Wyjątkiem będą te państwa, w których poziom liczby zakażeń COVID-19 jest wysoki lub występuje wiele przypadków zachorowań na nowe odmiany choroby

  • Swobodnie do Niemiec wjadą ci podróżni, którzy wylegitymują się zielonym certyfikatem czy okażą negatywny wynik testu na COVID-19

Minister Spraw Zagranicznych Niemiec, Heiko Maas, ogłosił w piątek plan znoszenia obostrzeń granicznych. Mają one zniknąć 1 lipca, a więc w dzień wprowadzenia europejskiego zielonego certyfikatu, czyli tzw. paszportu szczepionkowego.

Niemcy tego dnia otworzą się nie tylko na kraje członkowskie Unii Europejskiej, ale również inne państwa z całego świata. Warunkiem będzie stabilna sytuacja pandemiczna oraz spełnienie pewnych warunków.

Niemcy 1 lipca znoszą obostrzenia pandemiczne

Granice Niemiec przekroczą podróżni z krajów, w których tygodniowo liczba nowych zakażeń nie przekracza 200 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Oczywiście turyści i tak będą musieli spełnić pewne warunki.

Czechy wpisały Polskę na zieloną listę

Czechy wpisują Polskę na zieloną listę. Od poniedziałku koniec ograniczeń

CZYTAJ DALEJ

Przede wszystkim zniesienie obostrzeń nie oznacza swobodnego przekraczania granic bez żadnego nadzoru. Podróżni nadal muszą okazać tzw. paszport szczepionkowy lub negatywny wynik testu na COVID-19, jeśli nie przyjęli preparatu. W niektórych regionach kraju obowiązywać mogą również inne przepisy, warto więc dokładnie zapoznać się z nimi przed wyjazdem.

Minister zaznaczył, że zmiany wprowadzane 1 lipca mają wpłynąć na ożywienie sektora turystycznego. Zaznaczył również, że obostrzenia nadal obowiązywały będą te osoby, które do Niemiec przyjadą z kraju o wysokim ryzyku pandemicznym. Na tej liście znalazły się m.in. Indie oraz Wielka Brytania.

Berlin przygotowuje się na przyjazd turystów

Przygotowania do sezonu turystycznego ogłosił również berliński Senat. W piątek ogłoszono, że hotele w stolicy Niemiec zostaną otwarte po lockdownie dla turystów już 11 czerwca. Zaznaczono, że nie będą też obowiązywały w nich żadne ograniczenia i limity, na które w Polsce przedsiębiorcy głośno narzekają.

Krokami zachęcającymi zagranicznych turystów do przyjazdu do Berlina było również uruchomienie ogródków restauracyjnych oraz samych lokali, do czego doszło 21 maja oraz 4 czerwca.

Na przyjezdnych czekają już otwarte muzea, galerie oraz wszystkie atrakcje turystyczne. Wydano też zezwolenie na organizację wycieczek zorganizowanych po Berlinie, wliczając w to rejsy statkami.

Niemieccy przedsiębiorcy zapewniają, że na miejscu przestrzegane są wszelkie restrykcje i reżim sanitarny. Prezes visitBerlin, cytowany przez Wiadomości Turystyczne, podkreślił, że całe miasto już czeka, „by znów powitać gości".

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >
Upadły dwie linie lotnicze

Europa

Upadły dwie linie lotnicze w Europie

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >