Turysci.pl
Zmiana obostrzeń w hotelach w czerwcu

fot. pixabay.com/peterweideman /zdjęcie poglądowe

Zwiększenie limitu gości w hotelach jeszcze w czerwcu

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdzili łagodzenie obostrzeń pandemicznych w Polsce. Do zmiany przepisów dojdzie już 26 czerwca. Świętować może m.in. branża turystyczna oraz sami urlopowicze - limit gości w hotelach zostanie zwiększony do 75 proc.

  • Plan przedstawiony przez przedstawicieli rządu obejmuje całe wakacje

  • W ramach luzowania obostrzeń zwiększony zostanie limit osób, które mogą przyjąć polscy hotelarze. Wynosił będzie od 26 czerwca 75 proc.

  • Hotelarze obecnie mogą wynajmować jedynie 50 proc. wszystkich dostępnych miejsc noclegowych, którymi dysponują w swoich obiektach

W czwartek po godzinie 15:30 rozpoczęła się rządowa konferencja prasowa, dotycząca zmian w obostrzeniach pandemicznych w czasie wakacji. Jak usłyszeliśmy, już 26 czerwca dojdzie do zwiększania limitów liczby osób, które mogą przebywać w miejscach kultury oraz obiektach noclegowych.

Rząd luzuje obostrzenia w hotelach na wakacje

Już we wtorek minister zdrowia otwarcie mówił, że kolejne zmiany w obostrzeniach pandemicznych będą dotyczyły okresu wakacyjnego. Zaznaczył, że rząd jest świadomy, iż polscy turyści chcą planować urlopy, a luzowanie obostrzeń powinno ten proces ułatwić.

Nie żyje 22-latek

22-latek utonął w Zatoce Gdańskiej. Wypoczywał na plaży w Stegnie

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem, zwiększony zostanie limit miejsc noclegowych, które hotelarze mogą wynająć swoim gościom. Do tej pory wynosił on 50 proc., a od 26 czerwca wzrośnie do 75 proc. Do tej liczby nie będą wliczane dzieci do 12 roku życia. Ma to promować wyjazdy rodzinne.

Na zmianach skorzystają również przedsiębiorcy reprezentujące branże pośrednio związane z turystyką letnią. Więcej osób w czasie wakacyjnych wyjazdów korzystać będzie mogło bowiem z kin oraz teatrów - 75 proc. Podczas seansu będzie można również zamówić przekąski i spożywać je siedząc na swoim miejscu.

75 proc. miejsc będzie mogło być zajętych również w lokalach gastronomicznych, ta sama zasada dotyczy również wesołych miasteczek.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił również, że wszystkie limity nie obowiązują osób, które zostały zaszczepione pełną dawką preparatu. Przypomniał też, że osoby wracające z wakacji, które go przyjęły, nie będą musiały przechodzić kwarantanny.

Hotelarze od dawna domagają się zniesienia limitów

Sektor hotelarski od dawna domagał się zniesienia lub poluzowania limitu miejsc noclegowych, które mogą wynajmować. Przedsiębiorcy zauważali, że więcej osób może już uczestniczyć np. w weselach (tam limit to 150 uczestników), podczas gdy małe pensjonaty wciąż wynajmować mogą co drugie łóżko.

W obronie hotelarzy niedawno stanęła również wiceminister rozwoju, Anna Kornecka. W rozmowie z Radiem ZET przyznała, że zarówno branża turystyczna, jak i gastronomiczna, powinny działać już „jak najszerzej".

Zaznaczyła, że luzowanie obostrzeń musi być związane z sytuacją pandemiczną, ale jej zdaniem „wszystko zmierza w dobrym kierunku". Dzisiejsza decyzja rządu wydaje się potwierdzeniem tego wniosku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Konferencja prasowa

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >