Turysci.pl
niemcy portugalia

fot. Pixabay/ alexanderfriedrichmsc

Niemcy dopisały Portugalię na czerwoną listę. Nowe zasady przy przekraczaniu granicy

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemcy zaostrzają zasady wjazdu z Portugalii z powodu zwiększającej się liczby zakażeń koronawirusem w tym kraju. W praktyce więc dla osób podróżujących z Niemiec urlop w tym państwie staje się prawie niemożliwy.

Niemiecki Instytut Roberta Kocha wpisał Portugalię na listę regionów występowania wariantów koronawirusa. Instytut ten zajmuje się koordynacją działań w walce z pandemią Sars-CoV-2 w Niemczech.

usa

USA. Pięć osób zginęło w katastrofie balonu w Albuquerque

CZYTAJ DALEJ

Urlop w Portugalii dla podróżujących z Niemiec praktycznie niemożliwy

Dopisanie Portugalii do czerwonej listy oznacza poważne utrudnienia w podróżach do tego popularnego wśród turystów kraju. Już od najbliższego wtorku podróżni powracający z Portugalii do Niemiec skierowani zostaną na 14-dniową kwarantannę.

Co ważne, izolacji nie będzie można skrócić poprzez wykonanie testu na koronawirusa. Kwarantanną objęte zostaną także osoby, które przyjęły pełne szczepienie przeciw SARS-CoV-2, a także ozdrowieńcy.

Połączenia między Niemcami a Portugalią ograniczone

Wraz z zakwalifikowaniem Portugalii jako obszaru występowania wariantu koronawirusa łączy się również utrudnienie w przemieszczaniu się między tymi dwoma krajami. Większość połączeń lotniczych i autokarowych będzie musiała zostać odwołana.

Zgodnie z przepisami przewoźnikom zabrania się organizowania transportu do Niemiec z terenów występowania wariantów wirusa. Przewidziane są jednak wyjątki dla Niemców powracających do domów.

Portugalia jest pierwszy od wielu tygodni krajem Unii Europejskiej zakwalifikowanym na niemieckiej liście krajów z wariantem koronawirusa.

W tym kraju odnotowano ostatnio 1604 zachorowania w ciągu doby, czyli najwięcej od lutego. W Portugalii rozprzestrzenia się wariant Delta.

Niemcy dopisały na listę regionów z wariantem Sars-CoV-2 również Rosję. W tym kraju w ostatnich tygodniach sytuacja także bardzo się pogorszyła - wczoraj wykryto tam aż 20 300 nowych zachorowań.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

Czytaj więcej >

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >