Turysci.pl
tatry

fot. Youtube/ Tygodnik Podhalański

Opady gradu pod Tatrami. Pogoda uszkodziła samochody

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pod Tatrami padał dzisiaj grad wielkości piłeczek pingpongowych. Opad uszkodził kilka samochodów, jednak nikomu nic poważnego się nie stało. Tygodnik Podhalański poinformował, że strażacy nie musieli interweniować.

Ostatnie dni, chociaż w wielu miejscach Polski były trudne pod względem burz, oszczędzały jednak Tatry. Dzisiaj przed południem doszło tam jednak do załamania pogody, a na ziemię spadł grad.

image (4)

Między Krakowem a Zakopanem ponownie kursują pociągi

CZYTAJ DALEJ

Gradobicie w Tatrach

Grad zaczął padać przed godz. 12, a w wielu miejscach kule osiągały wielkość piłeczek do pingponga. Całość trwała jednak tylko 20 minut. Później burza ustąpiła, a chwilami zaczęło świecić słońce.

O gradobiciu w Zakopanem poinformował Tygodnik Podhalański. Jednemu z czytelników portalu, który jechał akurat zakopianką w Poroninie, gwałtowne opady uszkodziły karoserię samochodu.

- Czułem się jak w czasie małego bombardowania. - relacjonuje czytelnik Tygodnika Podhalańskiego. - Niestety, jak dojechałem do Zakopanego okazało się, że na karoserii jest wiele wgnieceń

Mieszkaniec Zakopanego dodał również, że grad zniszczył szyby w samochodzie. Jako dowód załączył zdjęcia.

- My zdążyliśmy założyć na samochód trzy kołdry - relacjonują inni czytelnicy, którzy w czasie gradobicia znajdowali się w Zakopanem.

Poza zniszczonymi karoseriami aut nie wydarzyło się nic poważniejszego. Zgłaszane były jedynie przypadki niegroźnych ran odniesionych przez osoby, które przebywały na zewnątrz.

Jak poinformował Tygodnik Podhalański, strażacy nie interweniowali w sprawie skutków dzisiejszego gradobicia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Karkonoski Park Narodowy, Karkonosze.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >