Turysci.pl
Izrael nie otworzy granic 1 lipca

fot. pixabay.com/PublicDomainPictures

Izrael nie otworzy granic dla turystów 1 lipca. Termin przesunięty co najmniej o miesiąc

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Rząd Izraela ogłosił, że nie otworzy granic dla ruchu turystycznego 1 lipca, jak wcześniej planowano. Decyzja ta związana jest z odnotowaniem tam nagłego wzrostu nowych zakażeń COVID-19. Władze zapowiedziały, że najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada przyjmowanie zagranicznych podróżnych od 1 sierpnia.

  • Izrael w maju zapowiadał otwarcie swoich granic dla turystów 1 lipca. Kraj ten deklarował, że pandemia nie będzie problemem, a podróżni będą mieli zapewnione bezpieczeństwo

  • W ostatnich dniach w Izraelu odnotowano gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem. Zareagowano na tę sytuację przedłużeniem zamknięcia granic

  • Rząd premiera Naftaliego Bennetta ogłosił, że 1 lipca swobodny przepływ turystów nie będzie możliwy. Termin zostanie przesunięty najwcześniej na 1 sierpnia

Rząd Izraela poinformował, że jednak nie otworzy granic dla turystów z innych państw 1 lipca, tak jak wstępnie zapowiadano. Wszystko przez to, że ostatnie dni przyniosły gwałtowne pogorszenie sytuacji epidemicznej w tym kraju. Na początku tygodnia odnotowano najwięcej nowych przypadków od dwóch miesięcy - 130, a ok. 70 proc. z nich to wariant Delta.

Ostrzeżenia pogodowe na Podhalu i w Tatrach

Alert RCB. Lepiej nie iść w wysokie Tatry

CZYTAJ DALEJ

Izrael nie wpuści zagranicznych turystów 1 lipca

Rząd premiera Natfaliego Bennetta zapowiedział, że swobodne przeloty o charakterze turystycznym będą możliwe najwcześniej 1 sierpnia. Izrael każdego roku w czasie wakacji cieszy się ogromną popularnością wśród urlopowiczów z Europy, decyzja ta jest więc zaskakująca.

Jeszcze w kwietniu państwo to zniosło większość restrykcji obowiązujących na terenie kraju, chwaląc się jednocześnie błyskawiczną akcją szczepień. Zapowiadano, że pod koniec maja granice zostaną otwarte dla turystycznych grup zorganizowanych, a od 1 lipca dla podróżnych indywidualnych.

Izraelskie ministerstwo zdrowia ma obecnie pracować nad szczegółami regulacji dla obcokrajowców. Jak podaje Radio ZET, trwają rozmowy o liście krajów, z których będą mogli przyjeżdżać urlopowicze, a także na temat akceptowanych szczepionek.

Media sugerują, że na liście krajów znaleźć się mogą te, które skutecznie i szybko przeprowadzają kampanię szczepień. Na oficjalne informacje turyści muszą jednak jeszcze poczekać.

Zasady wjazdu do Izraela i obostrzenia krajowe

Jak czytamy na stronie rządowej Gov.pl, obecnie wjazd do Izraela możliwy jest jedynie po otrzymaniu zgody odpowiednich władz izraelskich. Dla Polaków jest to Ambasada Izraela w Warszawie.

Po otrzymaniu zgody konieczne jest jej wydrukowanie i okazanie podczas kontroli na lotnisku wylotu lub przylotu. Każda osoba musi też okazać negatywny wynik testu PCR na COVID-19, wykonanego na 72 godziny przed podróżą.

Zaopatrzyć się też trzeba w ubezpieczenie medyczne, które swoim pakietem obejmowało będzie koszty leczenia koronawirusa. Nie wcześniej niż dobę przed wylotem wypełnić też trzeba ankietę online, dostępną na stronie rządowej. Po wylądowaniu na lotnisku Ben Guriona podróżnych czeka jeszcze jeden, płatny test PCR.

Na terenie Izraela kilka tygodni temu zniesiono większość obostrzeń pandemicznych. Do obiektów publicznych wchodzić można bez przedstawiania dowodów szczepień czy zaświadczeń dla ozdrowieńców. Nie obowiązują już także limity osób, które mogą przebywać w kinach czy restauracjach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >