Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Izrael nie otworzy granic dla turystów 1 lipca. Termin przesunięty co najmniej o miesiąc
Patryk Korzec
Patryk Korzec 24.06.2021 11:52

Izrael nie otworzy granic dla turystów 1 lipca. Termin przesunięty co najmniej o miesiąc

Izrael nie otworzy granic 1 lipca
fot. pixabay.com/PublicDomainPictures

Rząd Izraela ogłosił, że nie otworzy granic dla ruchu turystycznego 1 lipca, jak wcześniej planowano. Decyzja ta związana jest z odnotowaniem tam nagłego wzrostu nowych zakażeń COVID-19. Władze zapowiedziały, że najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada przyjmowanie zagranicznych podróżnych od 1 sierpnia.

  • Izrael w maju zapowiadał otwarcie swoich granic dla turystów 1 lipca. Kraj ten deklarował, że pandemia nie będzie problemem, a podróżni będą mieli zapewnione bezpieczeństwo

  • W ostatnich dniach w Izraelu odnotowano gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem. Zareagowano na tę sytuację przedłużeniem zamknięcia granic

  • Rząd premiera Naftaliego Bennetta ogłosił, że 1 lipca swobodny przepływ turystów nie będzie możliwy. Termin zostanie przesunięty najwcześniej na 1 sierpnia

Rząd Izraela poinformował, że jednak nie otworzy granic dla turystów z innych państw 1 lipca, tak jak wstępnie zapowiadano. Wszystko przez to, że ostatnie dni przyniosły gwałtowne pogorszenie sytuacji epidemicznej w tym kraju. Na początku tygodnia odnotowano najwięcej nowych przypadków od dwóch miesięcy - 130, a ok. 70 proc. z nich to wariant Delta.

Izrael nie wpuści zagranicznych turystów 1 lipca

Rząd premiera Natfaliego Bennetta zapowiedział, że swobodne przeloty o charakterze turystycznym będą możliwe najwcześniej 1 sierpnia. Izrael każdego roku w czasie wakacji cieszy się ogromną popularnością wśród urlopowiczów z Europy, decyzja ta jest więc zaskakująca.

Jeszcze w kwietniu państwo to zniosło większość restrykcji obowiązujących na terenie kraju, chwaląc się jednocześnie błyskawiczną akcją szczepień. Zapowiadano, że pod koniec maja granice zostaną otwarte dla turystycznych grup zorganizowanych, a od 1 lipca dla podróżnych indywidualnych.

Izraelskie ministerstwo zdrowia ma obecnie pracować nad szczegółami regulacji dla obcokrajowców. Jak podaje Radio ZET, trwają rozmowy o liście krajów, z których będą mogli przyjeżdżać urlopowicze, a także na temat akceptowanych szczepionek.

Media sugerują, że na liście krajów znaleźć się mogą te, które skutecznie i szybko przeprowadzają kampanię szczepień. Na oficjalne informacje turyści muszą jednak jeszcze poczekać.

Zasady wjazdu do Izraela i obostrzenia krajowe

Jak czytamy na stronie rządowej Gov.pl, obecnie wjazd do Izraela możliwy jest jedynie po otrzymaniu zgody odpowiednich władz izraelskich. Dla Polaków jest to Ambasada Izraela w Warszawie.

Po otrzymaniu zgody konieczne jest jej wydrukowanie i okazanie podczas kontroli na lotnisku wylotu lub przylotu. Każda osoba musi też okazać negatywny wynik testu PCR na COVID-19, wykonanego na 72 godziny przed podróżą.

Zaopatrzyć się też trzeba w ubezpieczenie medyczne, które swoim pakietem obejmowało będzie koszty leczenia koronawirusa. Nie wcześniej niż dobę przed wylotem wypełnić też trzeba ankietę online, dostępną na stronie rządowej. Po wylądowaniu na lotnisku Ben Guriona podróżnych czeka jeszcze jeden, płatny test PCR.

Na terenie Izraela kilka tygodni temu zniesiono większość obostrzeń pandemicznych. Do obiektów publicznych wchodzić można bez przedstawiania dowodów szczepień czy zaświadczeń dla ozdrowieńców. Nie obowiązują już także limity osób, które mogą przebywać w kinach czy restauracjach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET