Turysci.pl

fot. wikimedia.org/Lzur/zdjęcie poglądowe

Ewakuacja turystów z hotelu w Dziwnowie. Znaleziono pocisk moździerzowy

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

W Dziwnowie budowlańcy odnaleźli pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Na miejsce zostały wezwane służby, ewakuowano turystów oraz obsługę pobliskiego hotelu, a także okolicznych mieszkańców. Niebezpieczny przedmiot zabezpieczyli saperzy.

Niebezpieczny przedmiot odkryto w pobliżu hotelu Stary Dziwnów. Jak przekazuje TVN24, był to prawdopodobnie pocisk moździerzowy.

Ewakuacja turystów w Dziwnowie

Na miejsce została wezwana policja, pojawiło się też sześć zastępów straży pożarnej. Zgłoszenie otrzymano o godzinie 11:04, o czym poinformował TVN24 oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim starszy kapitan Michał Wiaderski.

Przystąpiono do ewakuacji pobliskich budynków. Okolicznych mieszkańców wyprowadzono w bezpieczne miejsce, podobnie jak turystów, którzy przebywali akurat w hotelu.

Zgodnie z informacjami z Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, z ośrodka noclegowego wyprowadzono 40 osób. Kolejne 52 zostały wyprowadzone ze strefy około 200 metrów.

Na miejscu szybko pojawiła się jednostka saperów. Eksperci zabezpieczyli pocisk i wywieźli w bezpieczne miejsce.

Obecnie urlopowicze i mieszkańcy mogą już wrócić do swoich domów i pokojów w ośrodku.

Niedawno pisaliśmy również o nagłej, nocnej ewakuacji turystów z hotelu pod Opolem. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj .

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]