Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Ewakuacja turystów z hotelu w Dziwnowie. Znaleziono pocisk moździerzowy
Patryk Korzec
Patryk Korzec 24.06.2021 14:02

Ewakuacja turystów z hotelu w Dziwnowie. Znaleziono pocisk moździerzowy

Ewakuacja hotelu w Dziwnowie
fot. wikimedia.org/Lzur/zdjęcie poglądowe

W Dziwnowie budowlańcy odnaleźli pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Na miejsce zostały wezwane służby, ewakuowano turystów oraz obsługę pobliskiego hotelu, a także okolicznych mieszkańców. Niebezpieczny przedmiot zabezpieczyli saperzy.

Niebezpieczny przedmiot odkryto w pobliżu hotelu Stary Dziwnów. Jak przekazuje TVN24, był to prawdopodobnie pocisk moździerzowy.

Ewakuacja turystów w Dziwnowie

Na miejsce została wezwana policja, pojawiło się też sześć zastępów straży pożarnej. Zgłoszenie otrzymano o godzinie 11:04, o czym poinformował TVN24 oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim starszy kapitan Michał Wiaderski.

Przystąpiono do ewakuacji pobliskich budynków. Okolicznych mieszkańców wyprowadzono w bezpieczne miejsce, podobnie jak turystów, którzy przebywali akurat w hotelu.

Zgodnie z informacjami z Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, z ośrodka noclegowego wyprowadzono 40 osób. Kolejne 52 zostały wyprowadzone ze strefy około 200 metrów.

Na miejscu szybko pojawiła się jednostka saperów. Eksperci zabezpieczyli pocisk i wywieźli w bezpieczne miejsce.

Obecnie urlopowicze i mieszkańcy mogą już wrócić do swoich domów i pokojów w ośrodku.

Niedawno pisaliśmy również o nagłej, nocnej ewakuacji turystów z hotelu pod Opolem. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet