Turysci.pl
niemcy uciekają z portugalii

fot. Pixabay/ LeifLinding

Niemieccy turyści masowo wyjeżdżają z Portugalii. Kraj został wpisany na czerwoną listę

28 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemcy przerywają swoje wakacje w Portugalii, żeby uniknąć kwarantanny po powrocie do kraju. Aby nie zostać poddanym izolacji, muszą wrócić do domów najpóźniej do końca poniedziałku - poinformował w poniedziałek „Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Niemcy dopisały Portugalię do listy państw występowania wariantów koronawirusa. Oznacza to, że osoby powracające z tego kraju zostaną skierowane na kwarantannę, nawet jeżeli przyjęły szczepionkę lub przeszły zakażenie koronawirusem.

mazury

Pięcioletnia dziewczynka zraniona przez śrubę żaglówki podczas wakacji na Mazurach

CZYTAJ DALEJ

Niemcy masowo skracają wakacje w Portugalii

Termin dla niemieckich urlopowiczów w Portugalii, aby uniknąć kwarantanny, mija dzisiaj wieczorem. Przyjęta przez Instytut Roberta Kocha klasyfikacja tego państwa jako obszaru wariantu koronawirusa zacznie obowiązywać od wtorku.

Wpisanie Portugalii na czerwoną listę oznacza przede wszystkim, że każdy, kto wyjedzie z kraju później niż w poniedziałek, zostanie skierowany na dwutygodniową kwarantannę w Niemczech.

Zgodnie z nowymi przepisami podróżni zostaną skierowani na kwarantannę niezależnie od tego, czy zostali wcześniej zaszczepieni lub są ozdrowieńcami. Kwarantanny nie będzie mógł skrócić również negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Jak informuje „Frankfurter Allgemeine Zeitung", powodem nowych obostrzeń jest szybkie rozprzestrzenianie się po tym kraju szczególnie zaraźliwej odmiany koronawirusa Delta. Zwiększoną liczbę zakażeń odnotowuje się zwłaszcza w rejonie Lizbony.

Na skrócenie wakacji decyduje się większość przebywających w Portugalii Niemców - jak podaje firma Olimar, specjalizująca się w turystyce portugalskiej, jedynie dwadzieścia procent jej gości pozostanie w Portugalii pomimo nowych przepisów.

Jak przekazuje FAZ, decyzja Instytut Roberta Kocha o wpisanie całej Portugalii na listę obszarów wariantu Delta spotyka się z niezrozumieniem wielu podróżnych.

Do tej samej listy została dopisana również Rosja, skąd także napływają doniesienia o w pełni zarezerwowanych lotach do Niemiec. Podobnie jak w przypadku Portugalii, obowiązkowa kwarantanna po powrocie obowiązywać będzie od wtorku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

Czytaj więcej >

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >