Turysci.pl
usa

fot. Pixabay/ Free-Photos (zdjęcie ilustracyjne)

USA. Pięć osób zginęło w katastrofie balonu w Albuquerque

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Katastrofa balonu na ogrzane powietrze w Albuquerque w USA. Cztery osoby zginęły na miejscu, jedna w stanie krytycznym trafiła do szpitala, gdzie niestety również zmarła - poinformowały lokalne władze w sobotę na konferencji prasowej.

W USA doszło do katastrofy balonu na gorące powietrze. Wypadek miał miejsce w pobliżu lotniska w Albuquerque w Nowym Meksyku.

mazury

Turystka na wycieczce z córką wjechała quadem w drzewo. Dziewczyna trafiła do szpitala

CZYTAJ DALEJ

USA. Katastrofa balonu w Nowym Meksyku

Lokalne media poinformowały, że balon na ogrzane powietrze Cameron 0-120 miał wlecieć w linię energetyczną około dziesięciu kilometrów na zachód od międzynarodowego lotniska w Albuquerque.

W wyniku zdarzenia kosz, w którym znajdowali się pasażerowie i prowadzący balon, oderwał się od powłoki. Następnie spadł na ruchliwą ulicę, rozbił się i zapalił.

- Ofiary to dwóch mężczyzn, w tym pilot, i dwie kobiety - przekazał lokalnym mediom rzecznik lokalnej policji Gilbert Gallegos.

Jak poinformowała ABCNews, jedna osoba doznała ciężkich obrażeń ciała. Ranną osobę przewieziono do szpitala. Niestety, później służby przekazały informację o śmierci mężczyzny.

Lokalne służby poinformowały również, że w wyniku zdarzenia okolica została na jakiś czas odcięta od prądu.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia. Widać na nim jak lecący balon w pewnym momencie pęka i spada na ziemię.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >