Turysci.pl
adult-2178440 1280

fot. Pixabay/ Pexels

Niemcy zaostrzają restrykcje dla niezaszczepionych. Negatywny test konieczny m.in. w hotelach

23 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Od poniedziałku w całych Niemczech wprowadzone zostały nowe restrykcje sanitarne. Każda osoba przebywająca w publicznie dostępnych pomieszczeniach zamkniętych, musi być zaszczepiona, wyleczona lub przedstawić negatywny test na obecność koronawirusa.

W całych Niemczech wprowadzona została tzw. zasada 3G - Geimpfte (szczepienie), Genesene (leczenie), Getestete (testowanie).

EN 01489944 0850

Burza tropikalna uderzyła w USA. Odwołane loty, setki tysięcy osób bez prądu

CZYTAJ DALEJ

Niemcy. Obowiązek testowania również w hotelach

Obowiązek testowania dotyczy osób, które chcą wejść do restauracji, kina, salonu fryzjerskiego, na siłownię, basen i do hal sportowych. Obowiązują także w przypadku odwiedzin w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz domach opieki.

Odpowiedni dokument muszą mieć przy sobie także osoby, które zatrzymują się w hotelach. Test w stronę koronawirusa, należy w tym wypadku powtarzać co trzeci dzień pobytu.

Wyłączeni z tego obowiązku są uczniowie, którzy są regularnie testowani, a także małe dzieci.

Zasady te mogą zostać zawieszone w krajach związkowych, w których siedmiodniowy wskaźnik zakażeń utrzymuje się na stałym poziomie poniżej 35 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców.

W Niemczech w dalszym ciągu obowiązuje nakaz noszenia maseczek, podczas zakupów i w środkach transportu publicznego, a także zachowywanie dystansu społecznego, bez względu na to, czy jest zaszczepiony, wyleczony czy przebadany.

Od 11 października koniec bezpłatnych testów

Od 11 października presja na osoby niezaszczepione wzrośnie. Tego dnia skończą się bezpłatne testy na obecność koronawirusa, które obecnie są dostępne w wielu miejscach, m.in. w pobliżu kin i restauracji.

Rządy federalny i rządy krajów związkowych podjęły decyzję o zakończeniu bezpłatnego testowania, ponieważ w Niemczech każda osoba może bez problemu się zaszczepić.

Instytut Roberta Kocha w poniedziałek poinformował o 3668 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, czyli o 1542 więcej niż w poniedziałek tydzień temu. Wówczas odnotowano 2126 nowych zakażeń.

Siedmiodniowa zapadalność wzrosła natomiast do 56,4 z 54,5 poprzedniego dnia. Wskaźnik ten pokazuje ile osób na 100 000 mieszkańców zostało zakażonych koronawirusem w ciągu ostatniego tygodnia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

Czytaj więcej >

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >