Turysci.pl
EN 01489293 0431

fot. CESAR MANSO/AFP/East News

Pożary w Hiszpanii. Ogień rozprzestrzenia się w centrum kraju i na Teneryfie

22 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hiszpania mierzy się z 70 pożarami, które wybuchły w centrum kraju oraz na Teneryfie, gdzie konieczna była ewakuacja kilkudziesięciu domów. Akcję gaśniczą utrudniają ekstremalnie wysokie temperatury oraz silny wiatr.

Hiszpania zmaga się z pożarami, które szybko rozprzestrzeniają się w stronę popularnych kurortów. Planując wyjazd w tym kierunku powinno się mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo i monitorować sytuację na bieżąco.

236244912 4245930708828203 8349358852768491253 n

Szczątki polskiej turystki znalezione w słowackich Tatrach

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania. Strażacy walczą z ok. 70 pożarami

Akcję gaśniczą utrudnienia między innymi silny wiatr, który w środę nad ranem dodatkowo przyspieszył przemieszczanie się ognia na terenie, który wcześniej był już wysuszony przez upały.

Strażacy od soboty walczą z największym z pożarów, który pustoszy prowincję Avila. Według szacunków lokalnych władz, żywioł pochłonął tam już ponad 20 tys. hektarów lasów, stanowiąc jedne z największych strat wywołanych przez jeden pożar w Hiszpanii.

Śledczy ustalili, że pożar w okolicy miejscowości Navalacruz jest efektem awarii samochodu. Pojazd z nieznanych przyczyn stanął w płomieniach, ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się z powodu wysuszenia ściółki po tygodniach upałów oraz silnych podmuchów wiatru.

Ewakuacja na Teneryfie

Pożary od wtorku trwają również w gminie El Paso na Teneryfie, gdzie wysokie temperatury powietrza i szczególnie wiatr utrudniają walkę strażaków z ogniem. Lokalne władze twierdzą, że żywioł szybko przesuwa się na południe wyspy.

W środę rano na Teneryfie doszło do ewakuowano mieszkańców kilkudziesięciu domów, a także podopiecznych miejscowego ośrodka opieki społecznej.

Hiszpańscy strażacy w dalszym ciągu walczą również z pożarami na terenie Andaluzji, Estremadury, Galicji, Katalonii, a także wspólnoty autonomicznej Madrytu.

Rekord temperatur w Hiszpanii

14 sierpnia w Hiszpanii padł tamtejszy rekord pogodowy. Termometry w mieście Montoro w Andaluzji pokazały aż 47,4 stopni Celsjusza. Jest to najwyższa temperatura od czasów prowadzenia regularnych pomiarów w tym kraju.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News, Super Express

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >