Turysci.pl
samolot

fot. Pixabay/ Holgi

Qantas wpuści na pokład swoich samolotów tylko podróżnych z certyfikatem szczepienia

18 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Australijskie linie lotnicze Qantas podjęły decyzję o wymogu szczepienia wszystkich swoich pracowników. Również po otwarciu granic Australii, na pokład ich samolotów wsiądą tylko zaszczepieni - dotyczyć to będzie także pasażerów.

Linie lotnicze Qantas wpuszczą na pokład swoich samolotów tylko osoby z certyfikatem szczepienia. Według danych przewoźnika już 9 na 10 zatrudnionych przyjęło jeden z dostępnych preparatów albo planuje to zrobić.

236244912 4245930708828203 8349358852768491253 n

Szczątki polskiej turystki znalezione w słowackich Tatrach

CZYTAJ DALEJ

Linia Qantas wpuści do samolotu tylko osoby zaszczepione

- W ramach naszego zaangażowania w bezpieczeństwo, Grupa Qantas dziś rano ogłosiła, że ​​wszyscy nasi pracownicy, personel pokładowy, piloci i pracownicy obsługi naziemnej i lotnisk, będą musieli zostać w pełni zaszczepieni - ogłosił w środę Alan Joyce, główny dyrektor Qantas.

Od tej zasady przewidziano jednak wyjątek dla osób, u których stwierdzono przeciwwskazania natury medycznej.

Szef Qantas dodał, że wierzy, że posiadanie w pełni zaszczepionego personelu ochroni wszystkich pracowników przed wirusem. Ma to także ochronić klientów i społeczności, do których latają. 

Jak dodał, „teraz jest jasne, że szczepienia są jedynym sposobem na zakończenie cykli lockdownów i zamykania granic, a dla wielu pracowników linii Qantas i Jetstar oznacza to powrót do pracy". 

Certyfikaty wymagane będą podczas lotów międzynarodowych

Certyfikaty szczepienia będą wymagane od wszystkich pasażerów przybywających do Australii z zagranicy - zpaowiadają linie lotnicze. Rozważane jest także wprowadzenie takiego obowiązku podczas lotów krajowych.

Co ważne, australijski rząd nie podjął jeszcze w tej kwestii własnych decyzji. Wprowadzane zmiany obowiązują zatem tylko w niektórych liniach otniczych.

Qantas to największe linie lotnicze w Australii. Jest także jednym z największych tego typu przedsiębiorstw na świecie. Flota tego przewoźnika liczy ok. 130 samolotów, kursujących do 21 portów w 14 krajach. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Świat

Śmierć pasażera na pokładzie samolotu z Turcji. Był zakażony koronawirusem

Czytaj więcej >

Świat

12-latek zaatakowany przez krokodyla na rodzinnych wakacjach

Czytaj więcej >

Świat

USA podaje szczegóły otwarcia granic dla turystów z Europy

Czytaj więcej >

Świat

Turcja. Paralotniarze zderzyli się w powietrzu i wpadli do morza

Czytaj więcej >

Świat

Strzelanina w Tulum. Dwie turystki nie żyją, trzech obcokrajowców rannych

Czytaj więcej >