Turysci.pl
pogoda Bałtyk

fot. Pixabay/ przemokrzak

Załamanie pogody nad Bałtykiem. Prognozowane sztormy i ulewne deszcze

18 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda niestety nie będzie sprzyjać tym, którzy zaplanowali urlop nad Morzem Bałtyckim na koniec wakacji. Synoptycy zapowiadają spadek temperatur oraz nadejście ulewnego deszczu, a nawet sztormów.

Pogoda nie będzie sprzyjać turystom, którzy wybierają się na urlop nad Bałtyk. O opalaniu się czy kąpieli w morzu będzie trzeba raczej zapomnieć.

236244912 4245930708828203 8349358852768491253 n

Szczątki polskiej turystki znalezione w słowackich Tatrach

CZYTAJ DALEJ

Pogoda nie będzie sprzyjać turystom nad morzem

Portal Twoja pogoda podaje, że już od dzisiaj nad Morzem Bałtyckim zrobi się dużo chłodniej. Jest to zła wiadomość dla turystów, którzy chcieli skorzystać z ostatnich dni wakacji. W najbliższym czasie nad morzem nie będzie można ogrzać się promieniami słońca.

W środę można spodziewać się sztormów, a fale mogą osiągnąć nawet do dwóch metrów wysokości. Synoptycy zapowiadają także, że wzburzone morze pochłonie znaczne obszary plaż i przemoczy piasek.

Szansa na poprawę pogody w weekend

Zdaniem synoptyków szansa na poprawę pogody pojawi się w najbliższy weekend, czyli 21-22 sierpnia. Zapowiadane jest wtedy więcej słońca, a Wiatr, który pojawi się nad Bałtykiem, będzie znacznie słabszy.

Niestety, nie ma co liczyć, że weekend nad morzem będzie dużo cieplejszy. Według synoptyków niemożliwy jest radykalny wzrost temperatury - termometry nad Morzem Bałtyckim wskażą maksymalnie 25 stopni.

Meteorolodzy wskazują, że ostatni tydzień sierpnia również ma być w kratkę - na przemian występować będą przejaśnienia i opady deszczu. Chociaż prognozuje się mniej opadów, wciąż utrzymywać się będzie silny wiatr, a temperatura wzrośnie tylko nieznacznie.

- Wszystko wskazuje na to, że najgorętszy okres tego lata nad Bałtykiem jest już za nami - czytamy.

Nad Polskę znad Skandynawii wędrują niże, które znacznie wpływają na pogodę nad morzem. Przyniosą one znaczne ochłodzenie i opady deszczu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Tłumy na Giewoncie w drugą sobotę października. Zdjęcie w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Nietrzeźwi turyści zgubili się w Beskidach. Interweniował GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >