Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Załamanie pogody nad Bałtykiem. Prognozowane sztormy i ulewne deszcze
Ania Radke
Ania Radke 18.08.2021 10:24

Załamanie pogody nad Bałtykiem. Prognozowane sztormy i ulewne deszcze

pogoda Bałtyk
fot. Pixabay/ przemokrzak

Pogoda niestety nie będzie sprzyjać tym, którzy zaplanowali urlop nad Morzem Bałtyckim na koniec wakacji. Synoptycy zapowiadają spadek temperatur oraz nadejście ulewnego deszczu, a nawet sztormów.

Pogoda nie będzie sprzyjać turystom, którzy wybierają się na urlop nad Bałtyk. O opalaniu się czy kąpieli w morzu będzie trzeba raczej zapomnieć.

Pogoda nie będzie sprzyjać turystom nad morzem

Portal Twoja pogoda podaje, że już od dzisiaj nad Morzem Bałtyckim zrobi się dużo chłodniej. Jest to zła wiadomość dla turystów, którzy chcieli skorzystać z ostatnich dni wakacji. W najbliższym czasie nad morzem nie będzie można ogrzać się promieniami słońca.

W środę można spodziewać się sztormów, a fale mogą osiągnąć nawet do dwóch metrów wysokości. Synoptycy zapowiadają także, że wzburzone morze pochłonie znaczne obszary plaż i przemoczy piasek.

Szansa na poprawę pogody w weekend

Zdaniem synoptyków szansa na poprawę pogody pojawi się w najbliższy weekend, czyli 21-22 sierpnia. Zapowiadane jest wtedy więcej słońca, a Wiatr, który pojawi się nad Bałtykiem, będzie znacznie słabszy.

Niestety, nie ma co liczyć, że weekend nad morzem będzie dużo cieplejszy. Według synoptyków niemożliwy jest radykalny wzrost temperatury - termometry nad Morzem Bałtyckim wskażą maksymalnie 25 stopni. Meteorolodzy wskazują, że ostatni tydzień sierpnia również ma być w kratkę - na przemian występować będą przejaśnienia i opady deszczu. Chociaż prognozuje się mniej opadów, wciąż utrzymywać się będzie silny wiatr, a temperatura wzrośnie tylko nieznacznie.

- Wszystko wskazuje na to, że najgorętszy okres tego lata nad Bałtykiem jest już za nami - czytamy.

Nad Polskę znad Skandynawii wędrują niże, które znacznie wpływają na pogodę nad morzem. Przyniosą one znaczne ochłodzenie i opady deszczu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Tagi: pogoda Wakacje