Turysci.pl > Teneryfa

Teneryfa

Teneryfa nie bez przyczyny nazywana jest rajską wyspą. Bajeczne krajobrazy, przepiękna pogoda oraz przepyszna kuchnia podbiły już serca milionów turystów.

Teneryfa
12.05.2023 11:07 “To było naprawdę przerażające” - chwile grozy na Teneryfie. Pilot kilka razy podchodził do lądowania

Pasażerowie lotu z Glasgow na Teneryfę na długo zapamiętają swoją podróż. Jak donosi Independent.com.uk, silny wiatr zmusił pilota do przerwania aż dwóch prób lądowania. Turyści dolecieli na miejsce cztery godziny po planowanym lądowaniu. Ten lot na długo zostanie zapamiętany przez klientów biura podróży TUI lecących 8 maja z Glasgow na południe Teneryfy. Pasażerowie wylecieli o godzinie 17:00 i o 21:00 mieli dolecieć na największą z Wysp Kanaryjskich. Tak się jednak nie stało.

Plaża i Polka na wakacjach
23.04.2023 15:38 Po czym poznać Polaka na all inclusive? Podróżniczka nie wytrzymała: Obciach i żenua

Sezon na zagraniczne wyjazdy dopiero się zbliża, ale wiele osób już teraz zdecydowało się na wakacje all inclusive. W tym gronie była również Ania, która w mediach społecznościowych pokazała, jak na Teneryfie zachowują się Polacy.Parawaning nad Bałtykiem, czy bitwa o leżaki przy basenach w hotelach, to niestety wakacyjne klasyki. Jednak w tym roku polscy turyści weszli na kolejny poziom pod względem kreatywności w rezerwowaniu miejsc nad basenem. Wszystko zostało uwiecznione na nagraniu, które autorka opublikowała w mediach społecznościowych.

Wnętrze samolotu
20.04.2023 08:32 Awaryjne lądowanie samolotu. Wakacje zrujnował im “incydent moczowy”

Hotele dopiero przygotowują się na szczyt sezonu, jednak w wielu miejscach już teraz można cieszyć się piękną pogodą i plażowaniem. Idealne wakacje na Teneryfie miała spędzić również grupa brytyjskich turystów, jednak ich samolot musiał awaryjnie lądować.Podróże samolotami bywają bardzo stresujące. Zmartwień załodze, a także innym pasażerom, potrafią dokładać nerwowi podróżni. Konsekwencje niewłaściwego zachowania bywają bardzo poważne. Niedawno przekonali się o tym dwaj Polacy na Lotnisku Chopina. Jednak to, co zrobił 55-latek lecący na Teneryfę, przekroczyło wszelkie granice.

Teneryfa
05.04.2023 13:08 Seniorzy mieli spędzać wakacje na plaży. Przez turystycznego giganta zostali w kraju

Dwoje wczasowiczów z hrabstwa Sussex w południowo-wschodniej Anglii miało obudzić się w poniedziałek (3 kwietnia) na Teneryfie. To byłby pierwszy z 10 dni wymarzonego urlopy 79-latków. Wszystko poszło nie tak przez niekompetencję pracowników turystycznego giganta.

Wnętrze samolotu
04.04.2023 09:35 Wracała z rajskich wakacji. Na pokładzie samolotu do końca walczono o jej życie

Wiosenne wakacje na ciepłej wyspie to marzenie wielu osób. Odpoczynek na Teneryfie zaplanowała również turystka. Nie spodziewała się jednak, że powrót do kraju zakończy się dla niej tragicznie. Teneryfa jest jedną z najpopularniejszych Wysp Kanaryjskich. Każdego roku wakacje spędzają tam miliony turystów z całego świata. W tym gronie nie brakuje Polaków, ale jedną z najliczniejszych nacji są Brytyjczycy. To właśnie podczas lotu do Wielkiej Brytanii na pokładzie samolotu Jet2 doszło do tragedii.

pilne-turysci
31.12.2022 12:31 Nowy zakaz na plażach Teneryfy. Turyści muszą się pilnować

Uwielbiana przez Polaków wyspa wprowadza rygorystyczne zmiany. Już oficjalnie wiadomo, że jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wprowadza zakaz, który może być uciążliwy dla niektórych turystów oraz mieszkańców. Od niemal samego początku 2023 roku na plażach Teneryfy nie będzie można m.in. palić papierosów.Hiszpanie powiedzieli "basta" i od przyszłego roku Ci, którzy zamierzają odwiedzić Wyspy Kanaryjskie, muszą przygotować się na istotne zmiany. Rada miejska Santa Cruz de Tenerife zdecydowała, że od 16 stycznia 2023 roku na plażach popularnej wśród turystów miejscowości będzie obowiązywał bezwzględny zakaz palenia papierosów. Jego złamanie będzie kosztować nawet do 750 euro, czyli ok, 3,5 tysiąca złotych. Na baczności muszą się mieć również turyści.

image (2)
26.09.2021 13:08 Lotniska na Wyspach Kanaryjskich zamknięte na kilka godzin. Powodem erupcja wulkanu

Dym z wulkanu Cumbre Vieja, położonego na La Palmie, dotarł na sąsiednie Wyspy Kanaryjskie. Nieczynne zostaje lotnisko na La Palmie, na kilka godzin zamknięto również porty lotnicze na Teneryfie i La Gomerze.W sobotę doszło do kolejnej erupcji wulkanu Cumbre Vieja na La Palmie w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jak poinformowano, gazy sięgają już wysokości 4,5 tys. m stwarzając problemy w ruchu lotniczym.

EN 01489293 0431
18.08.2021 15:41 Pożary w Hiszpanii. Ogień rozprzestrzenia się w centrum kraju i na Teneryfie

Hiszpania mierzy się z 70 pożarami, które wybuchły w centrum kraju oraz na Teneryfie, gdzie konieczna była ewakuacja kilkudziesięciu domów. Akcję gaśniczą utrudniają ekstremalnie wysokie temperatury oraz silny wiatr.Hiszpania zmaga się z pożarami, które szybko rozprzestrzeniają się w stronę popularnych kurortów. Planując wyjazd w tym kierunku powinno się mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo i monitorować sytuację na bieżąco.

hotel widmo
18.04.2020 16:40 Hotel-widmo, który straszy w wakacyjnym raju. W jego murach kilka osób straciło życie

Hotel na Teneryfie straszy turystów odwiedzających piękne wybrzeże. Kostropata betonowa konstrukcja odcina się od naturalnego krajobrazu i wzbudza ciekawość wielu osób. O tym, dlaczego nigdy nie został ukończony, krąży wiele historii. Jedno jest pewne: budynek od lat jest opuszczony, a wejście do środka grozi utratą zdrowia, a nawet życia.