Turysci.pl
pilne-turysci

unsplash/Bastian Pudill

Nowy zakaz na plażach Teneryfy. Turyści muszą się pilnować

31 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska - Turyści

Uwielbiana przez Polaków wyspa wprowadza rygorystyczne zmiany. Już oficjalnie wiadomo, że jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wprowadza zakaz, który może być uciążliwy dla niektórych turystów oraz mieszkańców. Od niemal samego początku 2023 roku na plażach Teneryfy nie będzie można m.in. palić papierosów.

Hiszpanie powiedzieli "basta" i od przyszłego roku Ci, którzy zamierzają odwiedzić Wyspy Kanaryjskie, muszą przygotować się na istotne zmiany. Rada miejska Santa Cruz de Tenerife zdecydowała, że od 16 stycznia 2023 roku na plażach popularnej wśród turystów miejscowości będzie obowiązywał bezwzględny zakaz palenia papierosów. Jego złamanie będzie kosztować nawet do 750 euro, czyli ok, 3,5 tysiąca złotych. Na baczności muszą się mieć również turyści.

Koniec z papierosami na plaży. Teneryfa wprowadza nowy zakaz

Hiszpania to dość popularny kierunek wybierany przez turystów, a co roku, szczególnie w okresie letnim kraj ten wypełniają setki tysięcy obcokrajowców, w tym Polaków. Teneryfa to największa i najczęściej odwiedzana z Wysp Kanaryjskich. Wyspa oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, a słoneczna pogoda, błękitna, przejrzyście czysta woda, piaszczyste plaże i niezapomniany klimat to tylko niektóre z plusów odpoczynku w tamtym regionie.

Radni miejscy Santa Cruz de Tenerife - głównego miasta Teneryfy - ogłosili, że wraz z nadchodzącym 2023 rokiem w życie wejdą nowe zakazy obowiązujące również turystów. Szczególnie uciążliwe mogą być dla osób, które palą papierosy.

Wrócił z wakacji w Tajlandii i przywiózł ze sobą straszliwą chorobę. Ameba zjadła mózg turyście

Turysta przywiózł z Tajlandii straszliwą chorobę. Ameba "zjadła" mu mózg

CZYTAJ DALEJ

Choć pogłoski na ten temat pojawiały się już od jakiegoś czasu, władze zatwierdziły dokument, w którym jasno sprecyzowano, iż od 16 stycznia 2023 roku obowiązuje zakaz palenia na plażach. Takie zachowanie będzie traktowane jak śmiecenie w miejscu publicznym. Wszyscy niestosujący się do niego narażają się na nałożenie kary w wysokości nawet 750 euro.

zakaz palenia

pixabay/OpenClipart-Vectors

Nie tylko zakaz palenia

Carlos Tarife odpowiedzialny za wydział ochrony środowiska w ratuszu Santa Cruz de Tenerife uspokaja jednak palących, że władze zastanawiają się nad wyznaczeniem specjalnych stref, w których palenie będzie dozwolone.

Zakaz palenia nie jest jedynym, który rada miejska Santa Cruz de Tenerife wprowadza w życie w połowie pierwszego miesiąca 2023 roku. Jak podaje PAP, od 16 stycznia podobnej sankcji podlegać będzie plucie na chodnik na ulicach Santa Cruz de Tenerife.

Oba zakazy mają na celu zwalczyć nawyk śmiecenia i zanieczyszczania środowiska. Ze szczegółowymi przepisami obowiązującymi w konkretnej lokalizacji powinni zaznajomić się zwłaszcza turyści, którzy w najbliższym czasie planują udać się tam w podróż.

  1. Rzadkie zjawisko nad Tatrami. Chmury soczewkowate zasnuły niebo, "Wyglądają jak UFO"

  2. Czy będzie śnieg na Święta? Wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie 2022

  3. Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Niezwykłe miejsca na świecie/East News

Niezwykłe miejsca na świecie. Zupełnie jak z innej planety

Zobacz galerię >

źródło: turystyka.wp.pl

Tagi:

Kamila Sabatowska - TuryściAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

Czytaj więcej >

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >