Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Nowy zakaz na plażach Teneryfy. Turyści muszą się pilnować
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 31.12.2022 12:31

Nowy zakaz na plażach Teneryfy. Turyści muszą się pilnować

pilne-turysci
unsplash/Bastian Pudill

Uwielbiana przez Polaków wyspa wprowadza rygorystyczne zmiany. Już oficjalnie wiadomo, że jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wprowadza zakaz, który może być uciążliwy dla niektórych turystów oraz mieszkańców. Od niemal samego początku 2023 roku na plażach Teneryfy nie będzie można m.in. palić papierosów.

Hiszpanie powiedzieli "basta" i od przyszłego roku Ci, którzy zamierzają odwiedzić Wyspy Kanaryjskie, muszą przygotować się na istotne zmiany. Rada miejska Santa Cruz de Tenerife zdecydowała, że od 16 stycznia 2023 roku na plażach popularnej wśród turystów miejscowości będzie obowiązywał bezwzględny zakaz palenia papierosów. Jego złamanie będzie kosztować nawet do 750 euro, czyli ok, 3,5 tysiąca złotych. Na baczności muszą się mieć również turyści.

Koniec z papierosami na plaży. Teneryfa wprowadza nowy zakaz

Hiszpania to dość popularny kierunek wybierany przez turystów, a co roku, szczególnie w okresie letnim kraj ten wypełniają setki tysięcy obcokrajowców, w tym Polaków. Teneryfa to największa i najczęściej odwiedzana z Wysp Kanaryjskich. Wyspa oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, a słoneczna pogoda, błękitna, przejrzyście czysta woda, piaszczyste plaże i niezapomniany klimat to tylko niektóre z plusów odpoczynku w tamtym regionie.

Radni miejscy Santa Cruz de Tenerife - głównego miasta Teneryfy - ogłosili, że wraz z nadchodzącym 2023 rokiem w życie wejdą nowe zakazy obowiązujące również turystów. Szczególnie uciążliwe mogą być dla osób, które palą papierosy.

Choć pogłoski na ten temat pojawiały się już od jakiegoś czasu, władze zatwierdziły dokument, w którym jasno sprecyzowano, iż od 16 stycznia 2023 roku obowiązuje zakaz palenia na plażach. Takie zachowanie będzie traktowane jak śmiecenie w miejscu publicznym. Wszyscy niestosujący się do niego narażają się na nałożenie kary w wysokości nawet 750 euro.

zakaz palenia
pixabay/OpenClipart-Vectors

Nie tylko zakaz palenia

Carlos Tarife odpowiedzialny za wydział ochrony środowiska w ratuszu Santa Cruz de Tenerife uspokaja jednak palących, że władze zastanawiają się nad wyznaczeniem specjalnych stref, w których palenie będzie dozwolone.

Zakaz palenia nie jest jedynym, który rada miejska Santa Cruz de Tenerife wprowadza w życie w połowie pierwszego miesiąca 2023 roku. Jak podaje PAP, od 16 stycznia podobnej sankcji podlegać będzie plucie na chodnik na ulicach Santa Cruz de Tenerife.

Oba zakazy mają na celu zwalczyć nawyk śmiecenia i zanieczyszczania środowiska. Ze szczegółowymi przepisami obowiązującymi w konkretnej lokalizacji powinni zaznajomić się zwłaszcza turyści, którzy w najbliższym czasie planują udać się tam w podróż.

  1. Rzadkie zjawisko nad Tatrami. Chmury soczewkowate zasnuły niebo, "Wyglądają jak UFO"

  2. Czy będzie śnieg na Święta? Wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie 2022

  3. Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: turystyka.wp.pl

Tagi: Teneryfa