Turysci.pl
niemcy

fot. Pixabay/ Candid_Shots

Niemieccy policjanci zawrócili setki turystów z landu graniczącego z Polską

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemiecka policja zawróciła setki turystów w niemieckim kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie. Niemieccy obywatele, przemieszczając się bez ważnego powodu, łamali obowiązujące ograniczenia. Przypomnijmy, że Polaków również obowiązują tam surowe restrykcje.

  • W Niemczech podróże ograniczone zostały jedynie do tych niezbędnych

  • Mimo panujących restrykcji nad morze ruszyły setki turystów

  • Surowe ograniczenia obowiązują również przyjezdnych z Polski

Niemcy tłumnie ruszyli nad Bałtyk wbrew obowiązujących tam przepisom. W świąteczny weekend tamtejsza policja miała pełne ręce roboty. Zawrócono co najmniej pół tysiąca osób, które podróżowały bez ważnego powodu.

Niemcy. Setki turystów zawróconych z Meklemburgii-Pomorza Przedniego

„Deutsche Welle" poinformował w niedzielę o wielkiej akcji policji podczas wielkanocnego weekendu. Łącznie konieczne było zawrócenie przeszło 500 osób, które turystycznie odwiedziły land Meklemburgia-Pomorze Przednie.

Najwięcej osób zawrócono w Wielki Piątek, kiedy Meklemburgię musiało opuścić 343 turystów ze 189 skontrolowanych przez policję aut. Natomiast w Wielką Sobotę o opuszczenie landu poproszono 193 osoby.

Policja przekazała, że kontrole, które objęły blisko 800 pojazdów, przeprowadzane były m.in. na obszarze Pojezierza Meklemburskiego.

Włochy

Włochy przedłużyły restrykcje dla przekraczających granicę. Będą obowiązywać do 30 kwietnia

CZYTAJ DALEJ

Osoby zatrzymane przez policję na kontrolę miały nie przedstawić wiarygodnego uzasadnienia swojego pobytu w landzie. Przypomnijmy, że w Niemczech podróże ograniczone zostały wyłącznie do niezbędnych, a hotele nie przyjmują turystów. Niemożliwy jest również przyjazd na jeden dzień w celach wypoczynkowych.

Polska uznana została przez Niemcy jako obszar wysokiego ryzyka

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polska jest uznawana za obszar o szczególnie wysokim ryzyku związanym z dużą liczbą zakażeń. Oznacza to, że przyjezdni z naszego kraju objęci są dodatkowymi ograniczeniami.

Przyjezdni z Polski muszą zgłosić swój na stronie www.einreiseanmeldung.de oraz wykonać test na koronawirusa najwcześniej 48 h przed wjazdem. Obowiązuje również kwarantanna według przepisów landowych.

Szczególne ograniczenia występują w przypadku ruchu przygranicznego na terenie Berlina, Brandenburgii, Meklemburgii - Pomorza Przedniego oraz Saksonii. Jak czytamy na stronie MSZ, nie można dostać się tam bez kwarantanny w ramach małego ruchu przygranicznego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP, MSZ

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >