Turysci.pl
niemcy

fot. Pixabay/ Candid_Shots

Niemieccy policjanci zawrócili setki turystów z landu graniczącego z Polską

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemiecka policja zawróciła setki turystów w niemieckim kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie. Niemieccy obywatele, przemieszczając się bez ważnego powodu, łamali obowiązujące ograniczenia. Przypomnijmy, że Polaków również obowiązują tam surowe restrykcje.

  • W Niemczech podróże ograniczone zostały jedynie do tych niezbędnych

  • Mimo panujących restrykcji nad morze ruszyły setki turystów

  • Surowe ograniczenia obowiązują również przyjezdnych z Polski

Niemcy tłumnie ruszyli nad Bałtyk wbrew obowiązujących tam przepisom. W świąteczny weekend tamtejsza policja miała pełne ręce roboty. Zawrócono co najmniej pół tysiąca osób, które podróżowały bez ważnego powodu.

Niemcy. Setki turystów zawróconych z Meklemburgii-Pomorza Przedniego

„Deutsche Welle" poinformował w niedzielę o wielkiej akcji policji podczas wielkanocnego weekendu. Łącznie konieczne było zawrócenie przeszło 500 osób, które turystycznie odwiedziły land Meklemburgia-Pomorze Przednie.

Najwięcej osób zawrócono w Wielki Piątek, kiedy Meklemburgię musiało opuścić 343 turystów ze 189 skontrolowanych przez policję aut. Natomiast w Wielką Sobotę o opuszczenie landu poproszono 193 osoby.

Policja przekazała, że kontrole, które objęły blisko 800 pojazdów, przeprowadzane były m.in. na obszarze Pojezierza Meklemburskiego.

Włochy

Włochy przedłużyły restrykcje dla przekraczających granicę. Będą obowiązywać do 30 kwietnia

CZYTAJ DALEJ

Osoby zatrzymane przez policję na kontrolę miały nie przedstawić wiarygodnego uzasadnienia swojego pobytu w landzie. Przypomnijmy, że w Niemczech podróże ograniczone zostały wyłącznie do niezbędnych, a hotele nie przyjmują turystów. Niemożliwy jest również przyjazd na jeden dzień w celach wypoczynkowych.

Polska uznana została przez Niemcy jako obszar wysokiego ryzyka

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polska jest uznawana za obszar o szczególnie wysokim ryzyku związanym z dużą liczbą zakażeń. Oznacza to, że przyjezdni z naszego kraju objęci są dodatkowymi ograniczeniami.

Przyjezdni z Polski muszą zgłosić swój na stronie www.einreiseanmeldung.de oraz wykonać test na koronawirusa najwcześniej 48 h przed wjazdem. Obowiązuje również kwarantanna według przepisów landowych.

Szczególne ograniczenia występują w przypadku ruchu przygranicznego na terenie Berlina, Brandenburgii, Meklemburgii - Pomorza Przedniego oraz Saksonii. Jak czytamy na stronie MSZ, nie można dostać się tam bez kwarantanny w ramach małego ruchu przygranicznego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP, MSZ

Podobne artykuły

Europa

Niemcy dopisały Portugalię na czerwoną listę. Nowe zasady przy przekraczaniu granicy

Czytaj więcej >

Europa

Polscy turyści utknęli na kwarantannie na Cyprze

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja poluzuje restrykcje dla zagranicznych turystów. Polacy są na liście

Czytaj więcej >
Litwa łagodzi przepisy graniczne dla Polaków

Europa

Litwa łagodzi przepisy wjazdowe dla Polaków

Czytaj więcej >
Góry w Austrii szturmowane przez turystów

Europa

Młodzi Europejczycy szturmują Austrię. Będą kontrole policji

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >