Turysci.pl
niemcy

fot. Pixabay/ Candid_Shots

Niemieccy policjanci zawrócili setki turystów z landu graniczącego z Polską

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemiecka policja zawróciła setki turystów w niemieckim kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie. Niemieccy obywatele, przemieszczając się bez ważnego powodu, łamali obowiązujące ograniczenia. Przypomnijmy, że Polaków również obowiązują tam surowe restrykcje.

  • W Niemczech podróże ograniczone zostały jedynie do tych niezbędnych

  • Mimo panujących restrykcji nad morze ruszyły setki turystów

  • Surowe ograniczenia obowiązują również przyjezdnych z Polski

Niemcy tłumnie ruszyli nad Bałtyk wbrew obowiązujących tam przepisom. W świąteczny weekend tamtejsza policja miała pełne ręce roboty. Zawrócono co najmniej pół tysiąca osób, które podróżowały bez ważnego powodu.

Niemcy. Setki turystów zawróconych z Meklemburgii-Pomorza Przedniego

„Deutsche Welle" poinformował w niedzielę o wielkiej akcji policji podczas wielkanocnego weekendu. Łącznie konieczne było zawrócenie przeszło 500 osób, które turystycznie odwiedziły land Meklemburgia-Pomorze Przednie.

Najwięcej osób zawrócono w Wielki Piątek, kiedy Meklemburgię musiało opuścić 343 turystów ze 189 skontrolowanych przez policję aut. Natomiast w Wielką Sobotę o opuszczenie landu poproszono 193 osoby.

Policja przekazała, że kontrole, które objęły blisko 800 pojazdów, przeprowadzane były m.in. na obszarze Pojezierza Meklemburskiego.

Włochy

Włochy przedłużyły restrykcje dla przekraczających granicę. Będą obowiązywać do 30 kwietnia

CZYTAJ DALEJ

Osoby zatrzymane przez policję na kontrolę miały nie przedstawić wiarygodnego uzasadnienia swojego pobytu w landzie. Przypomnijmy, że w Niemczech podróże ograniczone zostały wyłącznie do niezbędnych, a hotele nie przyjmują turystów. Niemożliwy jest również przyjazd na jeden dzień w celach wypoczynkowych.

Polska uznana została przez Niemcy jako obszar wysokiego ryzyka

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polska jest uznawana za obszar o szczególnie wysokim ryzyku związanym z dużą liczbą zakażeń. Oznacza to, że przyjezdni z naszego kraju objęci są dodatkowymi ograniczeniami.

Przyjezdni z Polski muszą zgłosić swój na stronie www.einreiseanmeldung.de oraz wykonać test na koronawirusa najwcześniej 48 h przed wjazdem. Obowiązuje również kwarantanna według przepisów landowych.

Szczególne ograniczenia występują w przypadku ruchu przygranicznego na terenie Berlina, Brandenburgii, Meklemburgii - Pomorza Przedniego oraz Saksonii. Jak czytamy na stronie MSZ, nie można dostać się tam bez kwarantanny w ramach małego ruchu przygranicznego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP, MSZ

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >