Turysci.pl > Świat > Ulewne deszcze doprowadziły do gwałtownej powodzi w Indonezji
Patryk Korzec
Patryk Korzec 24.03.2022 22:12

Ulewne deszcze doprowadziły do gwałtownej powodzi w Indonezji

powódź w Indonezji
Screen/Twitter/CNN Indonesia

W Indonezji doszło do powodzi. Intensywne deszcze, które pojawiły się w tym regionie, wywołały osuwanie się ogromnych ilości błota. Gdy w Polsce świętowaliśmy Święta Wielkanocne, po drugiej stronie globu życie straciły 23 osoby, a wiele pozostało bez domów.

  • Powódź w Indonezji. Poszkodowani mieszkańcy wyspy Flores

  • Co najmniej 23 osoby nie żyją, 9 jest poszkodowanych, a 5 uznano za zaginione

  • Żywioł uderzył również w Timur Wschodni. Tam zginęło kolejnych 8 osób

Powodzie w Indonezji o tej porze roku niestety nie należą do rzadkości. Gdy w Polsce rozpoczyna się wiosna, mieszkańcy drugiej części globu zmagają się z powodziami. Do takiego zdarzenia doszło również w niedzielę.

Gwałtowna powódź w Indonezji

23 mieszkańców wyspy Flores zginęło, 9 zostało poszkodowanych, a 5 służby uznały za zaginione. Rzecznik tamtejszej agencji zarządzania kryzysowego przekazała mediom, że „domy mieszkańców zostały zmyte przez powódź". Raditya Jati doprecyzowała, że stało się to w wiosce Lamanele.

Do chaosu komunikacyjnego doszło również na wyspie Adonara. Tam, na wschód od miejscowości Flores, doszło do zawalenia mostu.

Żywioł uderzył również w Timur Wschodni, znajdujący się na sąsiedniej wyspie. Na obrzeżach stolicy kraju, Dili, gwałtownie osunęła się ziemia. Agencja Tatoli przekazała, że w wyniku tego zdarzenia zginęło 8 osób. Świadek w rozmowie z Reutersem relacjonował, że wśród ofiar było 2-letnie dziecko.

Obecnie koncentrujemy się na tym, aby osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży zostały przewiezione w bezpieczne miejsce – mówił sekretarz stanu ds. ochrony ludności, Joaquim Gusmao.

Zalany również został pałac prezydencki w Dili. Relacje, zdjęcia i nagrania z miejsc dramatu obejrzeć można m.in. na profilach CNN Indonesia, SIGAPinfo i News Asia 24 na Twitterze.

https://goo.gl/maps/4hBvcetQJk5XaQUL8

MSZ apeluje o ostrożność podczas wypraw do Indonezji

W czasie pandemii polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do wszystkich Polaków, by zrezygnowali z turystycznych wyjazdów za granicę. Dodatkowo na stronie Gov.pl, dotyczącej podróży do Indonezji, zapoznać się można z innymi niebezpieczeństwami związanymi ze zjawiskami atmosferycznymi.

Odradzane są wyjazdy w tereny zagrożone czynnymi wulkanami. Strefy zamknięte obecnie obowiązują w odległości:

  • 4 km od góry Agung na Bali;

  • 7 kilometrów od góry Sinabung w Sumatrze Północnej.

Kolejnym niebezpieczeństwem są zbrojne grupy, ścierające się z siłami rządowymi. Z ich powodu odradzane są podróże do prowincji Papua i Środkowe Sulawesi. Oprócz tego, istotne zagrożenie terroryzmem obowiązuje w Dżakarcie i na Bali.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News