Turysci.pl
powódź w Indonezji

Screen/Twitter/CNN Indonesia

Ulewne deszcze doprowadziły do gwałtownej powodzi w Indonezji

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W Indonezji doszło do powodzi. Intensywne deszcze, które pojawiły się w tym regionie, wywołały osuwanie się ogromnych ilości błota. Gdy w Polsce świętowaliśmy Święta Wielkanocne, po drugiej stronie globu życie straciły 23 osoby, a wiele pozostało bez domów.

  • Powódź w Indonezji. Poszkodowani mieszkańcy wyspy Flores

  • Co najmniej 23 osoby nie żyją, 9 jest poszkodowanych, a 5 uznano za zaginione

  • Żywioł uderzył również w Timur Wschodni. Tam zginęło kolejnych 8 osób

Powodzie w Indonezji o tej porze roku niestety nie należą do rzadkości. Gdy w Polsce rozpoczyna się wiosna, mieszkańcy drugiej części globu zmagają się z powodziami. Do takiego zdarzenia doszło również w niedzielę.

Gwałtowna powódź w Indonezji

23 mieszkańców wyspy Flores zginęło, 9 zostało poszkodowanych, a 5 służby uznały za zaginione. Rzecznik tamtejszej agencji zarządzania kryzysowego przekazała mediom, że „domy mieszkańców zostały zmyte przez powódź". Raditya Jati doprecyzowała, że stało się to w wiosce Lamanele.

Do chaosu komunikacyjnego doszło również na wyspie Adonara. Tam, na wschód od miejscowości Flores, doszło do zawalenia mostu.

Grecja przedłuża ograniczenia dla podróżnych

Grecja przedłuża obostrzenia dotyczące lotniczych podróży międzynarodowych

CZYTAJ DALEJ

Żywioł uderzył również w Timur Wschodni, znajdujący się na sąsiedniej wyspie. Na obrzeżach stolicy kraju, Dili, gwałtownie osunęła się ziemia. Agencja Tatoli przekazała, że w wyniku tego zdarzenia zginęło 8 osób. Świadek w rozmowie z Reutersem relacjonował, że wśród ofiar było 2-letnie dziecko.

Obecnie koncentrujemy się na tym, aby osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży zostały przewiezione w bezpieczne miejsce – mówił sekretarz stanu ds. ochrony ludności, Joaquim Gusmao.

Zalany również został pałac prezydencki w Dili. Relacje, zdjęcia i nagrania z miejsc dramatu obejrzeć można m.in. na profilach CNN Indonesia, SIGAPinfo i News Asia 24 na Twitterze.

https://goo.gl/maps/4hBvcetQJk5XaQUL8

MSZ apeluje o ostrożność podczas wypraw do Indonezji

W czasie pandemii polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do wszystkich Polaków, by zrezygnowali z turystycznych wyjazdów za granicę. Dodatkowo na stronie Gov.pl, dotyczącej podróży do Indonezji, zapoznać się można z innymi niebezpieczeństwami związanymi ze zjawiskami atmosferycznymi.

Odradzane są wyjazdy w tereny zagrożone czynnymi wulkanami. Strefy zamknięte obecnie obowiązują w odległości:

  • 4 km od góry Agung na Bali;

  • 7 kilometrów od góry Sinabung w Sumatrze Północnej.

Kolejnym niebezpieczeństwem są zbrojne grupy, ścierające się z siłami rządowymi. Z ich powodu odradzane są podróże do prowincji Papua i Środkowe Sulawesi. Oprócz tego, istotne zagrożenie terroryzmem obowiązuje w Dżakarcie i na Bali.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >