Turysci.pl
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

fot. pixabay.com/davidlee770924/zdjęcie poglądowe

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Hotel Elbląg, czterogwiazdkowa ikona miasta, przechodzi do Grupy Kapitałowej Immobile sieć Focus Hotels. Podpisano umowę na dzierżawę na okres najbliższych 15 lat. To pierwszy obiekt znanej sieci, który powstaje w województwie warmińsko-mazurskim.

  • Focus Hotels wydzierżawiło hotel Elbląg

  • Umowa o dzierżawę została podpisana na 15 lat. Nowa nazwa obiektu to Focus Hotel Premium Elbląg

  • Hotel w Elblągu będzie dwunastym budynkiem sieci

Hotel Elbląg, znajdujący się w mieście o tej samej nazwie, jest jedną z ikon regionu, a położony jest tuż przy Starym Rynku. Czterogwiazdkowy obiekt jeszcze przed pandemią cieszył się znacznym uznaniem i popularnością, oferując swoim gościom 85 pokoi oraz apartamentów, a także usługi cenionej restauracji i wiele innych atrakcji.

Profil Elbląskie inwestycje na Facebooku poinformował, że obiekt dołączył do sieci Focus Hotels. Jego nazwa już w maju zmieni się na Focus Hotel Premium Elbląg.

Grecja przedłuża ograniczenia dla podróżnych

Grecja przedłuża obostrzenia dotyczące lotniczych podróży międzynarodowych

CZYTAJ DALEJ

Hotel Elbląg trafia do Focus Hotels

Notowana na giełdzie Grupa Kapitałowa Immobile sieć Focus Hotel wydzierżawiła obiekt w sercu Elbląga na najbliższe 15 lat i ma wobec niego bardzo poważne plany. Zgodnie z zapowiedziami, zaplanowano już dodatkowe nakłady finansowe, skierowane ku podwyższeniu standardu hotelu.

Oficjalne otwarcie ma nastąpić w maju i ma to być 12. obiekt sieci na polskim rynku. Stanowić ma też element jej ugruntowania w województwie warmińsko-mazurskim, bo to pierwszy obiekt tej firmy w północno-wschodniej części Polski.

Hotel Elbląg obecnie uważany jest za jedną z najpopularniejszych propozycji noclegowych w mieście. Oferuje klientom 85 pokoi, wśród których znajduje się 5 luksusowych apartamentów. Dostępne jest również zaplecze konferencyjne, basen, sala fitness oraz sauna.

Jednym ze znaczących walorów obiektu jest uznana w branży restauracja, wymieniana w prestiżowym przewodniku kulinarnym Gault&Millau.

Kiedy zezwolą na otwarcie hoteli?

Elbląski hotel, zgodnie z zapowiedziami, otworzyć się ma w maju. Pytanie tylko, czy do tego czasu rząd zdejmie obostrzenia nałożone na branżę noclegową i goście będą mogli z niego swobodnie korzystać. Jeszcze w lutym przedsiębiorcy głośno protestowali przeciwko ponownemu lockdonowmi, na niewiele się to jednak zdało.

27 lutego zarządzono zamrożenie branży turystycznej w województwie warmińsko-mazurskim, a niecałe 2 tygodnie później to samo spotkało Mazowsze oraz województwo lubuskie.

Ostatecznie lockdown objął cały kraj, a wszyscy podróżni muszą pozostawać w domach. Nie wiadomo też, jak długo taka sytuacja ma potrwać, choć przedsiębiorcy przygotowują się na rozpoczęcie sezonu urlopowego podczas długiego weekendu majowego.

Wstępnie zniesienie ograniczeń ogólnopolskich rząd zapowiedział na 9 kwietnia, ekonomiczni Banku Pekao jednak patrzą na tę datę z powątpiewaniem. Ich zdaniem rozpoczęcie odmrażania gospodarki możliwe będzie w drugiej połowie tego miesiąca, a hotele poczekają jeszcze dłużej.

Eksperci wskazują, że obiekty noclegowe realnie zaczną znów zarabiać dopiero w przyszłym miesiącu, a niewykluczone nawet, że po majówce. Sugerują, że otwieranie biznesów będzie stopniowe i mało prawdopodobne, by to hotele znalazły się na górze listy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Facebook/Elbląskie Inwestycje

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >