Turysci.pl
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

fot. pixabay.com/davidlee770924/zdjęcie poglądowe

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Hotel Elbląg, czterogwiazdkowa ikona miasta, przechodzi do Grupy Kapitałowej Immobile sieć Focus Hotels. Podpisano umowę na dzierżawę na okres najbliższych 15 lat. To pierwszy obiekt znanej sieci, który powstaje w województwie warmińsko-mazurskim.

  • Focus Hotels wydzierżawiło hotel Elbląg

  • Umowa o dzierżawę została podpisana na 15 lat. Nowa nazwa obiektu to Focus Hotel Premium Elbląg

  • Hotel w Elblągu będzie dwunastym budynkiem sieci

Hotel Elbląg, znajdujący się w mieście o tej samej nazwie, jest jedną z ikon regionu, a położony jest tuż przy Starym Rynku. Czterogwiazdkowy obiekt jeszcze przed pandemią cieszył się znacznym uznaniem i popularnością, oferując swoim gościom 85 pokoi oraz apartamentów, a także usługi cenionej restauracji i wiele innych atrakcji.

Profil Elbląskie inwestycje na Facebooku poinformował, że obiekt dołączył do sieci Focus Hotels. Jego nazwa już w maju zmieni się na Focus Hotel Premium Elbląg.

Grecja przedłuża ograniczenia dla podróżnych

Grecja przedłuża obostrzenia dotyczące lotniczych podróży międzynarodowych

CZYTAJ DALEJ

Hotel Elbląg trafia do Focus Hotels

Notowana na giełdzie Grupa Kapitałowa Immobile sieć Focus Hotel wydzierżawiła obiekt w sercu Elbląga na najbliższe 15 lat i ma wobec niego bardzo poważne plany. Zgodnie z zapowiedziami, zaplanowano już dodatkowe nakłady finansowe, skierowane ku podwyższeniu standardu hotelu.

Oficjalne otwarcie ma nastąpić w maju i ma to być 12. obiekt sieci na polskim rynku. Stanowić ma też element jej ugruntowania w województwie warmińsko-mazurskim, bo to pierwszy obiekt tej firmy w północno-wschodniej części Polski.

Hotel Elbląg obecnie uważany jest za jedną z najpopularniejszych propozycji noclegowych w mieście. Oferuje klientom 85 pokoi, wśród których znajduje się 5 luksusowych apartamentów. Dostępne jest również zaplecze konferencyjne, basen, sala fitness oraz sauna.

Jednym ze znaczących walorów obiektu jest uznana w branży restauracja, wymieniana w prestiżowym przewodniku kulinarnym Gault&Millau.

Kiedy zezwolą na otwarcie hoteli?

Elbląski hotel, zgodnie z zapowiedziami, otworzyć się ma w maju. Pytanie tylko, czy do tego czasu rząd zdejmie obostrzenia nałożone na branżę noclegową i goście będą mogli z niego swobodnie korzystać. Jeszcze w lutym przedsiębiorcy głośno protestowali przeciwko ponownemu lockdonowmi, na niewiele się to jednak zdało.

27 lutego zarządzono zamrożenie branży turystycznej w województwie warmińsko-mazurskim, a niecałe 2 tygodnie później to samo spotkało Mazowsze oraz województwo lubuskie.

Ostatecznie lockdown objął cały kraj, a wszyscy podróżni muszą pozostawać w domach. Nie wiadomo też, jak długo taka sytuacja ma potrwać, choć przedsiębiorcy przygotowują się na rozpoczęcie sezonu urlopowego podczas długiego weekendu majowego.

Wstępnie zniesienie ograniczeń ogólnopolskich rząd zapowiedział na 9 kwietnia, ekonomiczni Banku Pekao jednak patrzą na tę datę z powątpiewaniem. Ich zdaniem rozpoczęcie odmrażania gospodarki możliwe będzie w drugiej połowie tego miesiąca, a hotele poczekają jeszcze dłużej.

Eksperci wskazują, że obiekty noclegowe realnie zaczną znów zarabiać dopiero w przyszłym miesiącu, a niewykluczone nawet, że po majówce. Sugerują, że otwieranie biznesów będzie stopniowe i mało prawdopodobne, by to hotele znalazły się na górze listy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Facebook/Elbląskie Inwestycje

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >