Turysci.pl
Niemcy

fot. Pixabay/ neelam279

Nowe zasady dla przekraczających polsko-niemiecką granicę. Zmieniają także przepisy dla zaszczepionych i ozdrowieńców

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemcy zmieniają zasady wjazdu dla osób przybywających z Polski. Od jutra nie będzie konieczne wykonanie testu przed przekroczeniem granicy. Zmienią się również przepisy dla osób zaszczepionych oraz ozdrowieńców.

Polska została zaklasyfikowana przez Niemcy jako zwykły obszar ryzyka infekcji koronawirusem– poinformował Instytut Roberta Kocha (RKI). Oznacza to, że przepisy przekraczania granic ulegną zmianie już od jutra.

Nowe zasady dla osób przekraczających polsko-niemiecką granicę

Najważniejsza zmiana dotyczy obowiązku testowania w stronę Covid-19. Podróżni nie będą musieli wykonywać badania przed przyjazdem do kraju, wystarczy, że zrobią to w ciągu 48 godzin po przyjeździe. Nie dotyczy to jednak podróży lotniczych.

Ponadto zwolnione z obowiązku wykonania testu będą osoby, które nie muszą poddawać się kwarantannie na podstawie przepisów landowych. Chodzi np. o osoby odwiedzające w Niemczech lub w Polsce rodzinę pierwszego stopnia pokrewieństwa na czas do 72 godzin.

Ambasada w Berlinie zwraca jednak uwagę, że Polska do 8 maja włącznie jest zakwalifikowana jako obszar wysokiego ryzyka, a przy przekraczaniu granicy brana jest pod uwagę klasyfikacja, która obowiązywała w okresie 10 dni przed wjazdem.

hotele

Hotele od dzisiaj mogą być otwarte z limitem gości. Weszło w życie nowe rozporządzenie

CZYTAJ DALEJ

Oznacza to, że osoby, które przebywały na terenie Polski 8 maja, jeszcze przez okres 10 dni będą obowiązywały surowsze zasady wjazdu na teren Niemiec. Oznacza to konieczność okazania na granicy negatywnego wyniku testu.

Osoby przybywające do Niemiec w dalszym ciągu muszą zgłosić swój wjazd za pośrednictwem strony Einreiseanmeldung.de, a także odbyć obowiązkową, dziesięciodniową kwarantannę. Może ją skrócić negatywny wynik testy na Covid wykonany najwcześniej 5 dnia izolacji.

Zaszczepieni i ozdrowieńcy z dodatkowymi ułatwieniami na granicy

Równolegle w niedzielę wchodzi w życie rozporządzenie dotyczące osób zaszczepionych oraz ozdrowieńców. Każda osoba, która przyjęła pełną szczepionkę 14 dni przed przekroczeniem granicy oraz ozdrowieńcy, którzy przebyli Covid w ciągu 6 miesięcy, mogą przekroczyć granicę bez konieczności odbycia kwarantanny.

Osoby te będą mogły również przemieszczać się w czasie godziny policyjnej, a także nie będą brane pod uwagę do limitu osób przy kontaktach społecznych czy uprawianiu sportu. Z przywilejów tych mogą skorzystać również osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa wykonanym w ciągu 24 godzin.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >