Turysci.pl
Niemcy

fot. Pixabay/ neelam279

Nowe zasady dla przekraczających polsko-niemiecką granicę. Zmieniają także przepisy dla zaszczepionych i ozdrowieńców

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemcy zmieniają zasady wjazdu dla osób przybywających z Polski. Od jutra nie będzie konieczne wykonanie testu przed przekroczeniem granicy. Zmienią się również przepisy dla osób zaszczepionych oraz ozdrowieńców.

Polska została zaklasyfikowana przez Niemcy jako zwykły obszar ryzyka infekcji koronawirusem– poinformował Instytut Roberta Kocha (RKI). Oznacza to, że przepisy przekraczania granic ulegną zmianie już od jutra.

Nowe zasady dla osób przekraczających polsko-niemiecką granicę

Najważniejsza zmiana dotyczy obowiązku testowania w stronę Covid-19. Podróżni nie będą musieli wykonywać badania przed przyjazdem do kraju, wystarczy, że zrobią to w ciągu 48 godzin po przyjeździe. Nie dotyczy to jednak podróży lotniczych.

Ponadto zwolnione z obowiązku wykonania testu będą osoby, które nie muszą poddawać się kwarantannie na podstawie przepisów landowych. Chodzi np. o osoby odwiedzające w Niemczech lub w Polsce rodzinę pierwszego stopnia pokrewieństwa na czas do 72 godzin.

Ambasada w Berlinie zwraca jednak uwagę, że Polska do 8 maja włącznie jest zakwalifikowana jako obszar wysokiego ryzyka, a przy przekraczaniu granicy brana jest pod uwagę klasyfikacja, która obowiązywała w okresie 10 dni przed wjazdem.

hotele

Hotele od dzisiaj mogą być otwarte z limitem gości. Weszło w życie nowe rozporządzenie

CZYTAJ DALEJ

Oznacza to, że osoby, które przebywały na terenie Polski 8 maja, jeszcze przez okres 10 dni będą obowiązywały surowsze zasady wjazdu na teren Niemiec. Oznacza to konieczność okazania na granicy negatywnego wyniku testu.

Osoby przybywające do Niemiec w dalszym ciągu muszą zgłosić swój wjazd za pośrednictwem strony Einreiseanmeldung.de, a także odbyć obowiązkową, dziesięciodniową kwarantannę. Może ją skrócić negatywny wynik testy na Covid wykonany najwcześniej 5 dnia izolacji.

Zaszczepieni i ozdrowieńcy z dodatkowymi ułatwieniami na granicy

Równolegle w niedzielę wchodzi w życie rozporządzenie dotyczące osób zaszczepionych oraz ozdrowieńców. Każda osoba, która przyjęła pełną szczepionkę 14 dni przed przekroczeniem granicy oraz ozdrowieńcy, którzy przebyli Covid w ciągu 6 miesięcy, mogą przekroczyć granicę bez konieczności odbycia kwarantanny.

Osoby te będą mogły również przemieszczać się w czasie godziny policyjnej, a także nie będą brane pod uwagę do limitu osób przy kontaktach społecznych czy uprawianiu sportu. Z przywilejów tych mogą skorzystać również osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa wykonanym w ciągu 24 godzin.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >
Upadły dwie linie lotnicze

Europa

Upadły dwie linie lotnicze w Europie

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >