Turysci.pl
niemcy chcą zakazu

fot. Pixabay/ rauschenberger

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

27 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemcy rozważają wprowadzenie całkowitego zakazu lotów do kraju. Ma to na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się nowej mutacji koronawirusa – podaje "Bild". Niedawno podobną decyzję podjęły władze Izraela.

Niemcy rozważają wprowadzenie surowszych restrykcji w związku z pojawieniem się nowych mutacji koronawirusa. Podczas wewnętrznej wideokonferencji kanclerz Angela Merkel domagała się drastyczniejszych środków w walce z pandemią, z zakazem podróży włącznie - poinformował „Bild".

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów

Według informacji przekazanych przez „Bild", szefowa niemieckiego rządu podczas konferencji forsowała wprowadzenie surowszych restrykcji. Jak wyjaśniła, z powodu nowej mutacji koronawirusa Niemcy siedzą „na beczce prochu". Nie jest zatem w tym momencie pewne, że lockdown zostanie zniesiony w połowie lutego.

Sprawa się nam wymknęła. Musimy być jeszcze bardziej rygorystyczni, gdyż w przeciwnym razie znajdziemy się za 14 dni ponownie tam, gdzie byliśmy – cytuje gazeta „Bild" wypowiedź Angeli Merkel. 

Kanclerz Niemiec wyraziła szczególne zaniepokojenie niesłabnącym zainteresowaniem Niemców do podróży. Jak tłumaczy, te mogą przyczynić się do sprowadzenia nowej mutacji koronawirusa do ich kraju. Z kolei w Hiszpanii przyjazd zagranicznych turystów ma być uzależniony od liczby szczepień. 

„Bild” poinformował również, że Merkel chciałaby zniechęcić swoich rodaków do podróży. „Podróżowanie musi stać się nieatrakcyjne, niewygodne, na przykład poprzez kwarantannę” – powiedziała. Jedna z hiszpańskich wysp  zdecydowała się pójść nawet o krok dalej i całkowicie odciąć się od świata.

Podczas konferencji wśród zapowiedzianych środków bezpieczeństwa pojawiły się między innymi ściślejsze kontrole graniczne. Mają one dotyczyć w szczególności krajów uznanych za obszary wysokiego ryzyka zarażenia. Innym pomysłem jest  ograniczenie ruchu lotniczego do Niemiec do prawie zera, tak jak zrobił to rząd Izraela. 

Berlin, Niemcy, fot. Pixabay/ noelsch

Obecnie osoby podróżujące do Niemiec z obszarów wysokiego ryzyka (w tym również z Polski) zobowiązane są do przedstawienia na lotnisku ujemnego wynik testu na obecność koronawirusa. Test może być wykonany najwcześniej 48h przed wjazdem do Niemiec lub bezpośrednio po wjeździe - czytamy na stronie MSZ.

Ponadto kilka dni temu przedłużono w Niemczech twardy lockdown i wprowadzono nowe ograniczenia. Podczas przebywania na terenie Niemiec należy stosować się do ograniczeń w kontaktach społecznych oraz do zasad zachowania higieny wprowadzanych przez poszczególne kraje związkowe - podaje MSZ.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Europa

Niemcy dopisały Portugalię na czerwoną listę. Nowe zasady przy przekraczaniu granicy

Czytaj więcej >

Europa

Polscy turyści utknęli na kwarantannie na Cyprze

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja poluzuje restrykcje dla zagranicznych turystów. Polacy są na liście

Czytaj więcej >
Litwa łagodzi przepisy graniczne dla Polaków

Europa

Litwa łagodzi przepisy wjazdowe dla Polaków

Czytaj więcej >
Góry w Austrii szturmowane przez turystów

Europa

Młodzi Europejczycy szturmują Austrię. Będą kontrole policji

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >