czy polacy wyjadą do HiszpaniiFot. pixabay.com/ Engin_Akyurt

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają na wakacje do Hiszpanii, jednak nie wiadomo kiedy będzie to znowu możliwe. Premier Pedro Sanchez wyraził się jasno - zagraniczni turyści będą mile widziani dopiero po zaszczepieniu 70% jego kraju.

Polacy chętnie decydują się na wakacje w Hiszpanii, która każdego roku bije rekordy popularności. Wszystko zmieniła trwająca od roku pandemia koronawirusa, która zmusiła rządy państw do wprowadzenia restrykcji dla podróżnych. Mimo pojawienia się szczepionek, na powrót do normalności trzeba będzie jeszcze poczekać.

Kiedy Polacy będą mogli pojechać do Hiszpanii?

Lokalne media poinformowały, że podczas przemówienia Światowej Organizacji Turystyki, Pedro Sanchez prawdopodobnie zapowiedział, że zagraniczni turyści nie będą mogli odwiedzić Hiszpanii, dopóki 70% obywateli tego kraju nie zostanie zaszczepionych.

Premier Hiszpanii poinformował, że dopiero wówczas kraj ten stopniowo rozpocznie przygotowania do przyjęcia międzynarodowych turystów. Inne kraje Unii Europejskiej rozważają natomiast wprowadzenie „paszportów szczepionkowych", o czym pisaliśmy we wcześniejszym artykule.

Jak poinformował Onet, plany rządu Hiszpanii mają zostać spełnione dopiero pod koniec tego lata. Wtedy właśnie zaszczepiona ma zostać większa część obywateli tego kraju. Oznacza to, że do tego czasu zagraniczni turyści mogą mieć problem z przyjazdem do tego kraju.

Decyzja premiera Hiszpanii może okazać się wielkim ciosem dla branży turystycznej, która i tak już bardzo ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa. W 2020 r. odnotowała swój najgorszy pod tym względem wynik od 70. lat. Dochody tej branży spadły o ponad 75%.

Hiszpania jest bardzo popularnym kierunkiem nie tylko wśród Polaków, ale również turystów z całego świata. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez brytyjskie biuro podróży Club Med, jest to piąty najpopularniejszy cel podróży, po Malediwach, Meksyku, Tajlandii i Turcji.

Madryt

Madryt, fot. Pixabay/ Julius_Silver

Początkowo Hiszpania planowała poprzeć pomysł wprowadzenia paszportów szczepionkowych, zapewniających swobodne podróżowanie po krajach UE. Jednak po czasie zrezygnowała, gdyż stwierdzono, że nie ma pewności, czy zaszczepieni ludzie nie przenoszą wirusa na innych.

Obecnie wjazd na teren Hiszpanii możliwy jest jedynie po okazaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed planowanym lotem. Ponadto wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego, a na miejscu poddani zostają kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia - czytamy na stronie MSZ.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet

Następny artykuł