turystyka IbizaPixabay/ mcool

Całkowicie odcięli się od świata, chociaż żyją z turystyki. Hiszpańska wyspa wprowadza nowe restrykcje

Turystyka mocno ucierpiała ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Władze Ibizy zdecydowały się odciąć od świata całą wyspę ze względu na drastyczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Oznacza to zakaz wjazdu, jak również zakaz jej opuszczania.

Turystyka na Ibizie będzie w znaczący sposób ograniczona z powodu rekordowego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Władze wyspy zdecydowały się objąć ją kwarantanną, co oznacza, że nikt nie będzie mógł tam wjechać, ale również wyjechać.

Ibiza objęta kwarantanną. Zakaz wjazdu i wyjazdu

Zgodnie z oświadczeniem rządu Balearów, zakaz przybywania i opuszczania Ibizy wszedł w życie o północy z piątku na sobotę (z 22-23 stycznia). Zasada ta będzie obowiązywać na wyspie do 30 stycznia.

Poziom zakażeń na Ibizie na 100 tys. mieszkańców wynosi już 1970 – ogłosił rząd Balearów. Jak poinformował, „liczba infekcji koronawirusem jest na wyspie rekordowa”, a „sytuacja epidemiczna bardzo groźna”.

Wyjątkiem od zakazu wjazdu i wyjazdu zostały objęte jedynie osoby w przypadku związanym z wykonywaniem obowiązków zawodowych, udania się na uczelnię wyższą, opieki nad chorym członkiem rodziny lub powrotu do miejsca zamieszkania.

Restrykcje dla podróżnych obowiązują w całej Hiszpanii

Podróżujący do Hiszpanii (w tym również na Baleary) od 23 listopada 2020 r. muszą okazać negatywny wynik testu na obecność COVID-19. Obowiązek ten dotyczy osób podróżujących z prawie wszystkich państw europejskich - z wyjątkiem Norwegii i Finlandii. Badanie nie może być wykonane wcześniej niż 24 godziny przed przyjazdem.

Wyjątkiem są dzieci poniżej 6 roku życia, które nie muszą przedstawiać zaświadczenia z wynikiem testu. Podobnie osoby podróżujące przez Hiszpanię tranzytem, o ile nie opuszczają strefy międzynarodowej.

Ibiza

Ibiza, fot. Pixabay/ PeterKraayvanger

Turystyka dla Ibizy jest niezwykle ważna

Ibiza stała się popularnym kierunkiem turystycznym dopiero pod koniec lat 70. dwudziestego wieku. Dzisiaj jest to miejsce gdzie rozwinęła się turystyka masowa, a tamtejsze lotnisko jest jednym z największych w Hiszpanii co do liczby obsługiwanych pasażerów.

Swoją dużą popularność zawdzięcza między innymi temu, że przez pewien czas wyspa była celem wycieczek hippisów. Później, dzięki sławnym klubom muzycznym, zaczęła być kojarzona z muzyką elektroniczną oraz codziennymi imprezami do białego rana.

Do najsłynniejszych kurortów zalicza się Eivissę (Ibizę) oraz San Antonio. Pierwszy z nich to nie tylko imprezowa stolica Europy, ale i perła kultury wpisana na listę UNESCO. Znajdziemy tam fascynujące zabytki i urocze, wąskie uliczki. Warto zobaczyć również otoczone potężnymi fortyfikacjami Górne Miasto z królującym na szczycie zamkiem i katedrą.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Radio Zet, travelplanet.pl

Następny artykuł