Turysci.pl
Niemcy

fot. Pixabay/ Jorjoson

Niemiecki region zaostrza przepisy dla Polaków. Chcą wydłużyć kwarantannę i ustanowić dodatkowe testy

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemcy wprowadziły jedna z najostrzejszych restrykcji koronawirusowych w Europie. Jeden region zdecydował się pójść o krok dalej i zaostrzy przepisy dla przyjezdnych z Polski. Ponadto nasz kraj wkrótce może zostać zaklasyfikowany przez Niemców jako obszar wysokiego ryzyka.

  • Meklemburgia-Pomorze Przednie wprowadza najsurowsze przepisy wjazdowe w całych Niemczech

  • Wymagana będzie dłuższa kwarantanna i dodatkowe testy na koronawirusa

  • Polska może zostać uznana przez Niemcy za obszar wysokiego ryzyka

Niemiecki kraj związkowy Meklemburgia-Pomorze Przednie uchwalił właśnie zaostrzenie przepisów wjazdowych dla przyjezdnych z Polski. Osoby wybierające się za zachodnią granicę za granicę będą musiały co 48 godzin przedstawiać negatywny test na koronawirusa.

Meklemburgia-Pomorze Przednie wprowadza najsurowsze przepisy w Niemczech

Decyzja landu Meklemburgia-Pomorze Przednie miała związek z przyrostem dobowej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Kraj związkowy zaostrzy przepisy dotyczące kwarantanny i testów dla podróżujących z naszego kraju. 

O wprowadzeniu nowych przepisów poinformował we wtorek sekretarz stanu Patrick Dahlemann po posiedzeniu gabinetu w Schwerinie. Poinformował, że przyjezdni z Polski nie tylko zobowiązani będą do dłuższej kwarantanny, ale również do częstszych testów.

Osoby dojeżdżające do pracy za granicą będą musiały w przyszłości co 48 godzin przedstawiać negatywny test na obecność koronawirusa. Ponadto kwarantanna dla podróżujących z Polski może zostać przedłużona do 14 dni, zamiast 10 dni, jak obecnie. 

Polacy będą musieli iść na kwarantannę po przyjeździe do Szwajcarii

Szwajcaria wpisała Polskę na czerwoną listę. Od 22 marca kwarantanna dla Polaków

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Centra szybkich testów mają zostać uruchomione na przejściach granicznych w Ahlbecku i Linken w tym tygodniu. Z kolei w innym państwie wprowadzają specjalną linię kolejową, na której pokładzie wymagany jest negatywny wynik badania na koronawirusa.

Wraz z wejściem w życie nowych zasad, Meklemburgia-Pomorze Przednie będzie miała najbardziej rygorystyczny obowiązek testowy ze wszystkich krajów związkowych w całych Niemczech. Przepisy MV są również surowsze niż federalne przepisy wjazdowe.

Aby jednak nowe przepisy mogły wejść w życie, Polska będzie musiała zostać zakwalifikowana do krajów wysokiego ryzyka - podała agencja DPA. Tym samym niemiecki rząd przygotowuje się na taką ewentualność. Oceną ryzyka w tym państwie zajmuje się Instytut Roberta Kocha.

Zgodnie z zasadami obowiązującymi w Niemczech za obszar wysokiego ryzyka uznaje się kraj, w którym siedmiodniowy wskaźnik zachorowalności na COVID-19 przekracza 200 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Obecnie siedmiodniowy wskaźnik zachorowalności dla Polski wynosi około 34 przypadków na 100 tys. mieszkańców.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >