Turysci.pl
Linie lotnicze robią testy dla pasażerów/fot. pixabay.com/lukasmilan/zdjęcie poglądowe

fot. pixabay.com/lukasmilan/zdjęcie poglądowe

Linia lotnicza El Al rozpoczyna testowanie swoich pasażerów. Badanie na COVID-19 przy odprawie

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Izraelska linia lotnicza El Al rozpoczyna testowanie swoich pasażerów na obecność COVID-19 podczas odprawy na lotnisku. Pierwsze badania wykonano 8 marca (poniedziałek) w porcie lotniczym w Tel Awiwie na 112 podróżnych. Działania te mają powstrzymać rozpowszechnianie się koronawirusa.

  • Linia lotnicza El Al rozpoczyna testowanie swoich pasażerów na obecność COVID-19

  • Chętne osoby mogły przejść badanie 8 marca na lotnisku w Tel Awiwie. Wszyscy mieli wynik negatywny

  • Podobny punkt testowania podróżnych ma powstać również w porcie lotniczym w Nowym Jorku

W wyniku pandemii linie lotnicze odnotowały gigantyczne straty. Liczba pasażerów podróżujących na trasach międzynarodowych drastycznie spadła, a obostrzenia wprowadzane przez poszczególne kraje, nie pomagają w rozwiązaniu problemów branży turystycznej. Przewoźnicy usiłują wznowić ruch na różne sposoby, a izraelska linia El Al zdecydowała się jako pierwsza na testowanie pasażerów na COVID-19 podczas odprawy.

Linia lotnicza El Al testuje swoich pasażerów na COVID-19

8 marca pierwsi podróżni korzystający z usług linii El Al mogli zgodzić się na wykonanie testu podczas odprawy biletowo-bagażowej. To nowa usługa, która ma zapobiec rozprzestrzenianiu koronawirusa oraz zapewnić bezpieczeństwo turystom.

pogrzeb Aleksandra Doby

Dziś odbył się pogrzeb Aleksandra Doby. Został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Na pokład wejść miało 280 pasażerów, a na wykonanie testu zgodziło się 112 osób. Jak podaje portal Pasazer.com, wszyscy przebadani mieli wynik negatywny.

Przeprowadzenie testu na COVID-19 to jeden z trzech kroków, z pomocą których El Al chce chronić swoich klientów przed światową pandemią. Każdy turysta, przed wejściem na pokład, musi spełnić 2 z 3 zasad bezpieczeństwa:

  1. zaszczepić się na koronawirusa,

  2. wykonać test antygenowy na lotnisku

  3. wykonać test PCR (do kilku dni przed wylotem)

W przyszłym tygodniu punkt testowania ma powstać również na lotnisku JFK w Nowym Jorku w USA. Dyrektor generalny linii lotniczej podkreśla, że chciałby uruchomić takie stanowiska we wszystkich portach, z których latają jego samoloty.

Myślę, że to dzisiejszy lot jest pierwszym na świecie, podczas którego mamy pewność, że wszyscy pasażerowie są zdrowi i nie zakażają innych koronawirusem – stwierdził Avigal Soreq dla Reutersa.

Ekspert ma nadzieję, że takie działania pomogą w odbudowie branży turystycznej i przyciągnąć więcej podróżnych do Izraela.

Europejscy przewoźnicy myślą nad własnymi rozwiązaniami

Nie tylko izraelska linia lotnicza rozważa wprowadzenie zasad, które mają pomóc w przekonaniu turystów do międzynarodowych podróżnych. Ryanair także niedawno zapowiedział podjęcie działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa swoim klientom i zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Irlandzki przewoźnik, bardzo popularny wśród Polaków, zapowiedział wprowadzenie własnych paszportów immunologicznych. Mają one pojawić się w dedykowanej aplikacji przewoźnika.

W ten sposób turyści będą mogli w szybki sposób poinformować przewoźnika o zaszczepieniu się lub wykonaniu testu i jego wyniku. Nie wiadomo, kiedy europejska firma wprowadzi w życie nowy system, prezes Ryanair kilka dni temu zapowiedział jednak, że są to plany na najbliższy czas. Więcej szczegółów tej sprawy można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Pasazer.com

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >