Turysci.pl

fot. Pixabay/ Vickiiz2326

Tajlandia pozwoli turystom odbyć kwarantannę na jachcie

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Kwarantanna w Tajlandii jest obowiązkowa, jednak turyści będą mogli spędzić ją przyjemniej niż w innych miejscach. Władze kraju ogłosiły bowiem, że czas izolacji będzie można spędzić na jachcie. To kolejny pomysł na uratowanie turystyki w czasie pandemii koronawirusa.

Kwarantanna jest jednym z najbardziej uciążliwych ograniczeń podczas podróży. Władze Tajlandii postanowiły jednak sprawić, żeby stała się ona przyjemniejsza. Przybywający tam turyści czas izolacji będą mogli spędzić bowiem na jachcie lub małym statku wycieczkowym.

Kwarantanna w Tajlandii na jachcie

W pierwszej fazie programu udział wziąć ma 100 właścicieli jachtów. Odbędą oni kwarantannę na wyspie Phuket, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Zgodnie z założeniem program ma zostać rozszerzony i przynieść 58 mln dolarów przychodów z turystyki.

Odbywający kwarantannę będą zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Będą musieli również nosić opaski na nadgarstek z nadajnikiem GPS. Podobne bransoletki planuje wprowadzić również Izrael .

Tajlandia już wcześniej podejmowała działania mające na celu ożywić turystykę w czasie pandemii. Wcześniej umożliwiła gościom odbywającym kwarantannę grę w golfa w jednym z sześciu ośrodków. W kwietniu wejść w życie ma również nowy program hotelowych kwarantann w nadmorskich kurortach.

Turystyka, która jest ważną gałęzią gospodarki Tajlandii, mocno ucierpiała wskutek pandemii. Chociaż kraj ten ponownie otworzył się na zagranicznych turystów w październiku, turyści nie zdecydowali się na tłumne przyjazdy. W całym 2020 r. kraj odwiedziło 6,7 mln gości wobec prognozowanych początkowo 40 mln.

Tajlandia przechodzi pandemię lżej niż inne kraje. Po fali zakażeń koronawirusem na przełomie stycznia i lutego liczba nowych infekcji spadła do ok. 60 dziennie. Do grudnia 2020 r. przez większą część notowane były jedynie pojedyncze przypadki. Łącznie odnotowano 26 tys. zakażeń i 85 zgonów.

Koh Phi Phi
Koh Phi Phi, fot. Pixabay/ Mariamichelle

Phuket jest największą wyspą Tajlandii i drugim po Pattaya najpopularniejszym pod względem turystycznym regionem w kraju. Jest to również najbogatszy rejon, a tamtejsze kurorty uchodzą za najlepsze w okolicy, oferując świetne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wspaniałą infrastrukturę.

Wyspa nazywana jest „perłą południa” i słynie przede wszystkim ze wspaniałego wybrzeża oblewanego przez ciepłe wody Morza Andamańskiego. Do głównych atrakcji zalicza się posąg Wielkiego Buddy, kompleks świątyń Wat Chalong, zatokę Phang Nga i skałę Jamesa Bonda, czy Koh Phi Phi – punkt absolutnie obowiązkowy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Travelplanet, Fly.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Wielka katastrofa kolejowa. Ranne są setki osób. Trwa akcja ratunkowa
Czytaj więcej >

Świat

Celnikom "zaparło dech w piersiach", kiedy zobaczyli to na prześwietleniu. Nigdy nie pakuj tego do bagażu podręcznego
Czytaj więcej >

Świat

Wakacje all inclusive zmieniły się w horror. Wyjazd zrujnował "czarny cień" przechodzący przez pokój
Czytaj więcej >

Świat

Pod żadnym pozorem nie bierz tego do Egiptu. Złamanie zakazu grozi więzieniem
Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie z Mount Everestu. Sherpa nie wytrzymał i pokazał całą prawdę
Czytaj więcej >

Świat

Workation lotem błyskawicy stało się podróżniczym hitem. W tych miejscach jest to wyjątkowo wygodne
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Świat

Świat

Marlena Kaczmarek

Płonie wschodnia część Kanady. Dym z pożarów dotarł już do USA
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Fatalna awaria podczas lotu. Zamiast na słonecznym wybrzeżu, samolot wylądował w Rosji
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Zaatakowała pracownika linii lotniczej. Pasażerka trafiła do więzienia
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Nawet 1000 zł mandatu. W tym kraju lepiej nie śmiecić
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Katastrofa kolejowa w Indiach. Zginęło ponad 300 osób
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Znamy najmniej turystyczne kraje świata. Niewiele osób miało okazję je odwiedzić
Czytaj więcej >