Turysci.pl
pociągi z testem

fot. Unsplash/ Guido Hofmann

We Włoszech od kwietnia kursować będą pociągi „wolne od COVID". Aby do nich wsiąść, trzeba zrobić test

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pociągi „wolne od COVID" we Włoszech kursować zaczną od kwietnia. Na początku jeździć będą między Rzymem a Mediolanem - zapowiedziała dyrekcja państwowych kolei. Latem oferta ma zostać rozszerzona na kierunki turystyczne.

Pociąg jest jednym z najpowszechniejszych środków transportu podczas wakacji. Mimo nałożenia licznych restrykcji na transport lotniczy koleją jeździć można bez dodatkowych warunków. Wkrótce jednak we Włoszech uruchomione zostaną pociągi „wolne od COVID", przed wejściem do których trzeba będzie poddać się szybkim testom.

Pociągi „wolne od COVID" pojawią się w kwietniu

Według informacji przekazanych przez firmę Trenitalia wszystkie osoby wsiadające do pociągu „COVID free" będą musiały poddać się błyskawicznemu testowi antygenowemu na obecność koronawirusa. Dotyczy to zarówno członków załogi jak i pasażerów.

W przeprowadzaniu szybkich testów na obecność koronawirusa pomoże Czerwony Krzyż. Na stacji trzeba będzie stawić się w związku z tym na co najmniej godzinę przed odjazdem.

W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku badania pasażer nie będzie mógł wsiąść do pociągu. Pieniądze za bilet nie zostaną fizycznie zwrócone, jednak podróżny będzie mógł przeznaczyć na inną podróż, gdy nie będzie już zakażony.

rząd zamyka hotele w woj. mazowieckim i lubuskim

Zamykają hotele w kolejnych dwóch województwach. Lockdown w mazowieckim i lubuskim

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Wraz z uzyskaniem pozytywnego wyniku testu, powiadomiony zostanie lokalny oddział służby zdrowia, a osoba zakażona będzie skierowana na kwarantannę. Na razie nie przewiduje się zwolnienia z testu osób zaszczepionych i ozdrowieńców.

Sprzedaż biletów na pierwsze takie eksperymentalne połączenia między Rzymem a Mediolanem ma rozpocząć się jeszcze w marcu. Latem planowane jest rozszerzenie oferty takich pociągów o najpopularniejsze kierunki turystyczne.

Wcześniej linie lotnicze Alitalia wprowadziły loty „wolne od COVID" między tymi samymi metropoliami, a także z Rzymu na kilka lotnisk w USA. Podróżni wybierający się w podróż takim samolotem muszą przedstawić wynik testu wykonanego na 72 godziny przed lotem lub poddać się badaniu na lotnisku.

Obecnie podróżowanie jest bardzo utrudnione z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Według raportu Światowej Organizacji Turystyki co trzecie miejsce na świecie pozostaje niedostępne, a jedynie 2 proc. zniosło ograniczenia w podróżowaniu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >