Turysci.pl
lockdown zapadła decyzja

Fot. Pexels.com @Victor Freitas (zdjęcie ilustracyjne)

Sytuacja jest trudna. W Niemczech przedłużają lockdown do 31 stycznia

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Niemcy przedłużają twardy lockdown, który trwa ta już od połowy grudnia. Teraz okazuje się, że nasi sąsiedzi nie tylko nie otworzą kraju we wcześniej zaplanowanym terminie, ale wprowadzą ostrzejsze restrykcje, które jeszcze ba

We wtorek 5 grudnia kanclerz Niemiec wraz z premierami landów zdecydowali, że lockdown potrwa dłużej niż do 10 stycznia. Oprócz tego władze postanowiły wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Niektóre z nich mogą utrudnić wjazd na teren kraju naszych sąsiadów. O szczegółach informuje portal Tanie Loty.

Przedłużenie lockdownu do 31 stycznia to efekt ostatnich obrad w Berlinie. Sytuacja w kraju naszych sąsiadów nadal jest bardzo trudna – w ubiegłym tygodniu liczba zachorowań przekroczyła 30 tysięcy na dobę. Szereg ograniczeń zostanie zaostrzony – w tym między innymi blokady szkół oraz przedszkoli, zmniejszenie możliwości przemieszczania się i spotkań.

Niemcy przedłużają lockdown do 31 stycznia. Duże ograniczenia w przemieszczaniu się

Z komunikatu, jaki po obradach przekazała kanclerz Angela Merkel wynika, że nasi sąsiedzi nie mieli dużego wyboru i musieli przedłużyć lockdown. Szczególnie trudna może być decyzja o dalszym zamknięciu szkół oraz przedszkoli. Niemcy są chcą zmniejszyć liczbę zakażeń do średnio 50 na 100 tysięcy mieszkańców.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Tanie Loty przedłużony lockdown będzie oznaczał także ograniczenie w przemieszczaniu się do 15 kilometrów wokół miejsca zamieszkania w okręgach o dużej liczbie zakażeń koronawirusem.Takie obostrzenia mają zostać wprowadzone w powiatach, w których w ciągu tygodnia występowało ponad 200 zarażeń na 100 tysięcy mieszkańców.

Zmienione zostały także przepisy spotkań, które jeszcze dotychczas umożliwiały widzenie się osób z dwóch gospodarstw domowych. Obecnie kontakty społeczne ograniczono do jednego gospodarstwa domowego, umożliwiając wizytę tylko jednej dodatkowej osoby.

Berlin, Niemcy, Fot. Pexels.com @Shvets Anna

Przedłużony lockdown i znów większe problemy z przekraczaniem granicy

Przedłużony lockdown to również bardzo ważna informacja dla wszystkich podróżnych. Zasady przekraczania granicy z Niemcami zostały zaostrzone – szczególnie z krajów wysokiego ryzyka epidemicznego. Wracają obowiązkowa kwarantanna i badania.

Podróżni przekraczający granicę z Niemcami od 11 stycznia będą musieli poddać się obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie. To jednak nie wszystko – konieczne jest zrobienie testów na obecność koronawirusa 48 godzin przed wjazdem na teren kraju lub bezpośrednio po przekroczeniu granicy.

Z komunikatu opublikowanym na portalu Tanie Loty wynika, że władze Niemiec poinformowały o możliwości modyfikowania przepisów dotyczących przekraczania granicy przez podróżnych z krajów wysokiego zagrożenia epidemicznego. Na państwa, w których pojawiła się mutacja koronawirusa, nałożone mogą zostać dodatkowe obowiązki testowe.

Niemcy uznają około 150 krajów za obszar podwyższonego ryzyka epidemicznego. Kolejne obrady odbędą się 25 stycznia. Wówczas władze zdecydują, czy po 31 stycznia będzie można znieść ograniczenia. Okazuje się jednak, że nie jest tak pewne. Europejskie kraje próbują przeciwdziałać, by nie sprawdziły się zapowiedzi trzeciej fali zarażeń.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o przedłużeniu zakazu dotyczącego lotów z Wielkiej Brytanii. Informacje zostały już potwierdzone przez rząd. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Tanie Loty

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >