Turysci.pl
Lockdown w Wielkiej Brytanii

fot. pixabay/juliaorige

Ogłosili natychmiastowy lockdown w Wielkiej Brytanii. Do połowy lutego możliwy zakaz podróżowania

5 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Lockdown to coś, czego obawia się wiele osób. Wydawałoby się, że wraz z nowym rokiem problem z pandemią koronawirusa będzie mniejszy. Nic bardziej mylnego. Premier Wielkiej Brytanii ogłosił całkowite zatrzymanie gospodarki. To złe wieści także dla

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są zasady kwarantanny w Wielkiej Brytanii

  • Co może być kluczowe dla zdjęcia restrykcji

  • Co zmiany oznaczają dla turystyki

Lockdown na wyspach brytyjskich zostanie wprowadzony z powodu ogromnej liczby osób zakażonych koronawirusem. Powrót do całkowitego lockdownu, który znamy z marca 2020 roku, to zła wiadomość także dla turystów. Zakaz przemieszczania się może uniemożliwić zwiedzanie. 

Nowy lockdown w Wielkiej Brytanii

Aktualnie Wielka Brytania jest jednym z tych państw, w których sytuacja epidemiologiczna jest najtrudniejsza. Przypominamy, że kilka tygodni temu wykryto tam nowy szczep koronawirusa, który jest o wiele bardziej zaraźliwy. Pisaliśmy o tym tutaj.

W poniedziałek premier kraju Boris Johnson poinformował, że władze muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby opanować szybko rozpowszechniający się nowy wariant SARS-CoV-2. W związku z tym zapadła decyzja o lockdownie.

Zamknięte zostanie praktycznie wszystko: wszystkie sklepy oprócz tych, które sprzedają towary pierwszej potrzeby oraz wszystkie punkty usługowe z wyjątkiem niezbędnych. Nie będzie można korzystać też z lokali gastronomicznych - pubów, restauracji, barów, kawiarni. Możliwa będzie tylko sprzedaż na wynos.

Nie będzie można także liczyć na korzystanie z obiektów sportowych. Dozwolone będzie jedynie uprawianie sportu godzinę dziennie w obrębie miejsca zamieszkania. Wszystkie wydarzenia sportowe zostaną odwołane lub zorganizowane bez udziału publiczności.

Dzieci oraz ich rodzice będą musiały przygotować się do nauczania zdalnego. Premier wyjaśnił, że rozumie stres, jaki się z tym wiąże, ale aktualnie nie ma innego wyjścia, ponieważ uczniowie mogą przenosić wirusa pomiędzy gospodarstwami domowymi. 

Johnson zaapelował o pozostanie w domach. W praktyce będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z mieszkań bez spełnienia jednego ze wskazanych przez rząd warunków. Mowa o pracy, której nie można wykonywać zdalnie, wyjściu do lekarza oraz zrobieniu zakupów niezbędnych do życia.

Nadzieja w szczepionkach

Premier zaznaczył, że kluczowe w zdejmowaniu restrykcji będą szczepienia. - Jeśli uda nam się zaszczepić wszystkie te grupy (priorytetowe - red.), usuniemy ogromną liczbę ludzi z drogi wirusa. I oczywiście, to w końcu pozwoli nam znieść wiele ograniczeń, które cierpimy tak długo - mówił.

Nowe wieści z UK nie są pozytywne także dla turystów. W najbliższym czasie nie ma co liczyć na swobodne podróżowanie po terenie popularnego kraju. Warto przypomnieć, że już wcześniej wstrzymano loty do Wielkiej Brytanii. Powodem był nowy szczep koronawirusa. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Jak poinformował premier UK, restrykcje mogą potrwać nawet do połowy lutego. 

Wielka Brytania dziennie odnotowuje kilkadziesiąt tysięcy przypadków koronawirusa. Rekord, bo około 50 tysięcy osób, padł w Anglii. W Szkocji natomiast 1905, w Walii 1898 a w Irlandii Północnej 1801. W całym kraju liczba wykrytych od początku epidemii infekcji wynosi obecnie 2 713 563. To piąty najwyższy wynik na świecie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

[EMBED-2938]

Źródło: Polsat News, Wirtualna Polska

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >