Turysci.pl
Polska nowy zakaz

Fot. pixabay.com/viiksi/zdjęcie poglądowe

W nocy ogłosili nowy zakaz. Jest już potwierdzenie, od północy z poniedziałku na wtorek zawieszają loty do jednego kraju

21 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Polska wstrzymuje loty z Wielkiej Brytanii ze względów bezpieczeństwa. Decyzję o wstrzymaniu ruchu lotniczego potwierdził już w mediach społecznościowych rzecznik rządu Piotr Muller. Zgodnie z przekazanymi informacjami ma to związek z pojawien

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kiedy zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski wchodzi w życie

  • jakie polecenia wydał minister zdrowia Adam Niedzielski

  • jakie inne kraje wstrzymały lub ograniczyły ruch lotniczy z Wielkiej Brytanii

Polska oficjalnie dołączyła do krajów, które wstrzymały lub ograniczyły ruch lotniczy z Wielkiej Brytanii. Decyzja spowodowana jest pojawieniem się w części Anglii nowej odmiany koronawirusa, która zdaniem wirusologów rozprzestrzenia się szybciej niż dotychczas. O szczegółach informuje Polsat News.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polsat News Polska wprowadza zakaz lotów z Wielkiej Brytanii, który wchodzi w życie w nocy z poniedziałek 21 grudnia na wtorek 22 grudnia. Ograniczenie ruchu lotniczego rozpocznie się dokładnie o północy. W związku z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa o 10:00 sprawą zajmie się polski rządowy zespół kryzysowy.

Polska wstrzymuje loty z Wielkiej Brytanii. Minister zdrowia zleca badania przyjezdnych

Obecnie nie wiadomo, na jak długo Polska wstrzyma loty z Wielkiej Brytanii. Po tym, jak potwierdzono informacje o nowej odmianie koronawirusa w Anglii, niemiecka prezydencja związkowa zwołała na poniedziałek 21 grudnia pilne spotkanie państw członkowskich Unii Europejskiej.

W tej sprawie działania rozpoczął już także szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski, który wydał dyspozycję Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu, by poddawać testom na obecność koronawirusa każdą zgłaszającą się osobę, która w ostatnim okresie przemieszczała się z Wielkiej Brytanii do Polski.

– Przed chwilą wydałem dyspozycje GIS, aby od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wlk Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem – czytamy w komunikacie ministra zdrowia na Twitterze.

Polska dołącza do krajów, które wstrzymują lub ograniczają ruch lotniczy z Wielką Brytanią

Polska dołączyła do grona europejskich krajów, które w odpowiedzi na pojawienie się nowej odmiany koronawirusa postanowiły wstrzymać lub ograniczyć ruch lotniczy z Wielką Brytanią. Restrykcje zapowiedziały lub już wprowadziły Holandia, Belgia, Włochy, Austria, Niemcy, Francja oraz Szwecja.

Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa – czytamy w komunikacie opublikowanym na Twitterze rzecznika polskiego rządu Piotra Muellera.

Więcej informacji dotyczących ruchu pasażerskiego z Wielką Brytanią prawdopodobnie podróżni mogą spodziewać się po zakończeniu zarówno zebrania rządowego zespołu kryzysowego, jak i pilnego spotkania państw Unii Europejskich. Podjęte decyzje mogą być kluczowe dla przemieszczania się w okresie świąteczno-noworocznym.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polsat News brytyjski minister zdrowia Matt Hancock potwierdził pojawienie się nowej odmiany koronawirusa w Zjednoczonym Królestwie w poniedziałek 14 grudnia. Wówczas odnotowano 6 tysięcy zakażeń – głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii.

Jak donosi Polsat News, brytyjski szef resortu zaznaczył, że nowa odmiana SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się szybciej, ale jak dotąd nic nie wskazuje na to, żeby powodowała poważniejszy przebieg choroby i powinna reagować na opracowane już szczepionki przeciwko COVID-19, co może być kluczowe dla podróży po Europie w najbliższym czasie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nieliczne przypadki nowej odmiany koronawirusa odnotowano także w Danii, Holandii oraz we Włoszech. Dotychczas mutacji SARS-CoV-2 nie potwierdzono na terenie Polski. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o przyspieszeniu lockdownu Wielkiej Brytanii.

Komunikaty rzecznika rządu Piotra Mullera i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, Fot. Twitter @a_niedzielski

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >