Turysci.pl
Niemcy zmieniają przepisy graniczne

fot. pixabay.com/FelixMittermeier

Niemcy skreślą Polskę z listy krajów wysokiego ryzyka. Luzowanie obostrzeń granicznych

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Niemcy zmieniają przepisy graniczne obowiązujące Polaków, którzy będą chcieli wjechać do tego kraju. 30 maja nasz kraj zostanie wykreślony z listy państw wysokiego ryzyka pandemicznego. Z tym dniem też znikną problemy turystów z kwarantanną i testami na COVID-19.

  • Zgodnie z informacjami Polsat News, Polacy nie będą musieli od niedzieli przechodzić kwarantanny ani wykonywać testów na koronawirusa

  • Od 30 maja Polska nie będzie dla Niemiec krajem wysokiego ryzyka pandemicznego

  • Do tej pory z obostrzeń zwolnieni byli tylko m.in. pracownicy transgraniczni, studenci czy osoby podróżujące w ramach tzw. małego ruchu granicznego

Jak informuje na Twitterze reporter Polsat News, Tomasz Lejman, od niedzieli 30 maja zmienią się zasady przekraczania granic z Niemcami. Nasz kraj ma zostać oficjalnie wykreślony z listy państw o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem.

Przypomnijmy, że na tej liście Polska znalazła się w październiku 2020 roku. W konsekwencji tej decyzji osoby podróżujące do Niemiec musiały okazywać negatywne wyniki testów na COVID-19 oraz poddawać się obowiązkowej kwarantannie po przekroczeniu granicy.

Niemcy łagodzą obostrzenia dla Polaków

Od 30 maja, zdaniem Lejmana, nie będzie to już konieczne. Jak twierdzi reporter, skreślenie Polski z listy oznaczało będzie „koniec problemów z testami i kwarantanną".

Cypr Północny znosi kwaratnannę, ale wprowadza opaski

Cypr Północy znosi kwarantannę dla wczasowiczów, o ile założą opaskę elektroniczną

CZYTAJ DALEJ

Szczegółowe przepisy w tej sprawie nie zostały jeszcze opublikowane i nie potwierdził ich na ten moment polski rząd. Media przypuszczają natomiast, że wszyscy podróżni będą mogli przekraczać granicę bez obostrzeń tak, jak w tym momencie robią to osoby w ramach małego ruchu granicznego, studenci, uczniowie czy ludzie podróżujący z powodów zawodowych.

Wraz z Polską na „zieloną listę" trafić ma również m.in. Bułgaria oraz Węgry. Warto tu zauważyć, że za nieco ponad miesiąc, bo od 1 lipca, w życie ma wejść tzw. paszport szczepionkowy. Dzięki niemu poruszanie się po krajach całej Unii Europejskiej i tak ma być znacznie łatwiejsze.

Kolejnym istotnym faktem jest to, że poluzowanie obostrzeń granicznych przez Niemcy nie zmienia sytuacji turystów, którzy będą próbowali dostać się od naszych sąsiadów do Polski. Nasz kraj nadal nie zmienił zasad obowiązujących przyjezdnych, więc każda osoba zobowiązana jest do okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19 lub odbycia kwarantanny.

Badanie wykonać można przed przekroczeniem granicy Polski lub już na terenie kraju. W przypadku testu robionego w Niemczech, zaświadczenie o wyniku musi być w języku polskim lub angielskim.

Z obowiązku okazania testu związane są wyłącznie te osoby, które przyjęły pełną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 lub są ozdrowieńcami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Polska

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >
Nie żyje polska podróżniczka

Polska

Nie żyje Krystyna Chojnowska-Liskiewicz. Legenda polskiego żeglarstwa

Czytaj więcej >