Turysci.pl
world-6149836 1280

fot. Pixabay/ neelam279

Niemcy wprowadzają ułatwienia dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Polacy skorzystają dopiero 19 maja

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemcy złagodziły przepisy dotyczące kwarantanny po przekroczeniu granicy. Od dzisiaj z obowiązkowej izolacji zwolnione będą osoby zaszczepione, ozdrowieńcy, a także posiadający aktualny test na koronawirusa. Polacy będą musieli jednak poczekać, zanim skorzystają.

Niemcy jeszcze do niedawna uznawali Polskę za kraj wysokiego ryzyka, dlatego, aby przekroczyć zachodnią granicę bez dodatkowych komplikacji, będzie trzeba poczekać jeszcze do 19 maja.

Niemcy łagodzą przepisy na granicach

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy, a także osoby posiadające aktualny negatywny wynik testu na koronawirusa mogą skorzystać z dodatkowych ułatwień na granicy.

Jak informuje Deutsche Welle, chodzi o zwolnienie z dziesięciodniowej kwarantanny. Izolacja obowiązuje przy wjeździe do Niemiec z krajów uznanych za obszar ryzyka, w tym również z Polski.

W celu przekraczania granicy Niemiec w dalszym ciągu konieczne jest wypełnienie specjalnego formularza elektronicznego na stronie einreiseanmeldung.de. Aby zostać zwolnionym z kwarantanny, należy załączyć zaświadczenie o szczepieniu, statusie ozdrowieńca lub negatywny wyniku testu do tego formularza.

Za osoby w pełni zaszczepione w Niemczech uznaje się tych, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki. Wyjątek stanowi jednodawkowy preparat Johnson&Johnson. Należy jednak pamiętać, że od podania ostatniej dawki musi minąć co najmniej 14 dni.

Zaświadczenie o szczepieniu lub przebyciu choroby musi zostać wydane w języku niemieckim, angielskim, francuskim, włoskim lub hiszpańskim.

Według Deutsche Welle, z kwarantanny zwolnione będą dzieci do lat sześciu, które nie muszą mieć przy sobie żadnych zaświadczeń.

Polska jednak do 8 maja uznawana była przez Niemcy za obszar wysokiego ryzyka. Przy przekraczaniu granicy brana jest jednak pod uwagę klasyfikacja, która obowiązywała w okresie 10 dni przed wjazdem, dlatego do 18 maja osoba podróżująca z Polski powinna stosować się do zasad obowiązujących przy wjeździe z obszaru wysokiego ryzyka.

Oznacza to, że do 18 maja należy mieć przy sobie negatywny wyniku testu już przy wjeździe do Niemiec, a osoby zaszczepione czy z negatywnym testem nie zostaną zwolnione z dziesięciodniowej kwarantanny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Money.pl

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >
Upadły dwie linie lotnicze

Europa

Upadły dwie linie lotnicze w Europie

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >