Turysci.pl
world-6149836 1280

fot. Pixabay/ neelam279

Niemcy wprowadzają ułatwienia dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Polacy skorzystają dopiero 19 maja

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemcy złagodziły przepisy dotyczące kwarantanny po przekroczeniu granicy. Od dzisiaj z obowiązkowej izolacji zwolnione będą osoby zaszczepione, ozdrowieńcy, a także posiadający aktualny test na koronawirusa. Polacy będą musieli jednak poczekać, zanim skorzystają.

Niemcy jeszcze do niedawna uznawali Polskę za kraj wysokiego ryzyka, dlatego, aby przekroczyć zachodnią granicę bez dodatkowych komplikacji, będzie trzeba poczekać jeszcze do 19 maja.

Niemcy łagodzą przepisy na granicach

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy, a także osoby posiadające aktualny negatywny wynik testu na koronawirusa mogą skorzystać z dodatkowych ułatwień na granicy.

Jak informuje Deutsche Welle, chodzi o zwolnienie z dziesięciodniowej kwarantanny. Izolacja obowiązuje przy wjeździe do Niemiec z krajów uznanych za obszar ryzyka, w tym również z Polski.

W celu przekraczania granicy Niemiec w dalszym ciągu konieczne jest wypełnienie specjalnego formularza elektronicznego na stronie einreiseanmeldung.de. Aby zostać zwolnionym z kwarantanny, należy załączyć zaświadczenie o szczepieniu, statusie ozdrowieńca lub negatywny wyniku testu do tego formularza.

Za osoby w pełni zaszczepione w Niemczech uznaje się tych, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki. Wyjątek stanowi jednodawkowy preparat Johnson&Johnson. Należy jednak pamiętać, że od podania ostatniej dawki musi minąć co najmniej 14 dni.

Zaświadczenie o szczepieniu lub przebyciu choroby musi zostać wydane w języku niemieckim, angielskim, francuskim, włoskim lub hiszpańskim.

Według Deutsche Welle, z kwarantanny zwolnione będą dzieci do lat sześciu, które nie muszą mieć przy sobie żadnych zaświadczeń.

Polska jednak do 8 maja uznawana była przez Niemcy za obszar wysokiego ryzyka. Przy przekraczaniu granicy brana jest jednak pod uwagę klasyfikacja, która obowiązywała w okresie 10 dni przed wjazdem, dlatego do 18 maja osoba podróżująca z Polski powinna stosować się do zasad obowiązujących przy wjeździe z obszaru wysokiego ryzyka.

Oznacza to, że do 18 maja należy mieć przy sobie negatywny wyniku testu już przy wjeździe do Niemiec, a osoby zaszczepione czy z negatywnym testem nie zostaną zwolnione z dziesięciodniowej kwarantanny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Money.pl

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >