Turysci.pl > Europa > Niemcy: na Bałtyku utworzyło się tornado. Co najmniej 7 osób rannych
Ania Radke
Ania Radke 30.09.2021 10:16

Niemcy: na Bałtyku utworzyło się tornado. Co najmniej 7 osób rannych

Niemcy tornado
fot. Twitter/ Martyna Linartas

W środę wieczorem w miejscowości Kilonia w północnych Niemczech pojawiła się trąba wodna. Według niektórych meteorologów mogło być to nawet tornado. Siedem osób zostało rannych, a stan niektórych jest określany jako ciężki.

Tornado na niemieckim wybrzeżu, które utworzyła się w środę około godziny 18, zepchnęła kilka osób do Bałtyku. Jak przekazał rzecznik lokalnej policji, cytowany przez portal dziennika "Die Welt", rannych zostało siedem osób przebywających wtedy na nabrzeżu.

Niemcy. Siedem osób rannych

Zjawisko zaskoczyło między innymi grupę wioślarzy, którzy próbowali wtedy przymocować dwie łodzie do nabrzeża w wewnętrznej części poru. Powpadali do wody, a niektórzy z nich zostali uderzeni przez porwane przez wiatr przedmioty - przekazał rzecznik straży pożarnej.

- Zakotłowało się, silny podmuch postrącał ludzi do wody. Niektórzy ucierpieli, gdy zostali uderzeni przez porwane przez podmuch przedmioty - przekazał agencji dpa Michael Bauditz z Niemieckiego Serwisu Pogodowego.

Akcja ratunkowa wioślarzy trwała około dwóch godzin. Na miejscu pracowało około 60 osób.

Służby ratownicze zapewniły opiekę medyczną rannym. Wśród nich znalazły się cztery osoby, których obrażenia zostały sklasyfikowane jako poważne. Poszkodowani zostali przewiezieni do okolicznych szpitali.

Niemcy. „Możemy założyć, że wyglądało to na tornado"

- Na podstawie zdjęć i nagrań z miejsca wydarzenia możemy założyć, że wyglądało to na tornado - mówił Bauditz.

Meteorolodzy ostrzegali przed bardzo silną burzą w regionie już od wczesnych godzin popołudniowych. Nie wykluczali również porywistego wiatru.

Pełne ręce roboty z powodu wichury, która pojawiła się w regionie, mieli strażacy, którzy usuwali z dróg powalone drzewa i połamane konary. W Kilonii z kilkunastu budynków zerwane zostały także dachy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Tagi: Niemcy pogoda