Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Wypadek 99-letniego turysty w Tatrach. Pomogli mu słowaccy ratownicy
Ania Radke
Ania Radke 30.09.2021 13:46

Wypadek 99-letniego turysty w Tatrach. Pomogli mu słowaccy ratownicy

high-tatras-g3ed4f6136 1280
fot. Pixabay/ Walkerssk

Słowaccy ratownicy tatrzańscy pomogli 99-letniemu turyście, który doznał obrażeń na szlaku w rejonie Popradzkiego Stawu. Mężczyzna musiał zostać przetransportowany do szpitala.

W słowackich Tatrach doszło do wypadku z udziałem 99-letniego turysty. Do zdarzenia doszło po południu 29 września.

99-latkowi pomogli słowaccy ratownicy

Ratowników HZS (słowacki odpowiednik TOPR) poprosili o pomoc turyści, którzy przechodzili szlakiem z Popradzkiego Jeziora. Jak tłumaczyli, podczas wycieczki natrafili na rannego 99-latka, który upadł i pokaleczył sobie twarz.

Ratownicy zapewnili mu opiekę medyczną, a następnie na noszach i autem terenowym przewieźli go do Starego Smokowca. Tam został przekazany wezwanej załodze pogotowia ratunkowego, która zawiozła go do szpitala.

Warto zaznaczyć, że szlak nad Popradzki Staw (1494 mn.p.m.) wiedzie asfaltową drogą i ma 4,5 km długości.

Warunki w Tatrach

Dzisiaj w Tatrach panują niekorzystne warunki do uprawiania turystyki - przekazał Tatrzański Park Narodowy. Na skutek intensywnych opadów deszczu szlaki są mokre i śliskie, a w partiach graniowych pada deszcz ze śniegiem.

Utrudnienie stanowi również niski pułap chmur powyżej górnej granicy lasu, który ogranicza widzialność. Może to prowadzić do utraty orientacji w terenie i pobłądzeń. Na niżej położonych szlakach zalega również dużo błota i występują kałuże Ponadto szczególną ostrożność należy zachować na szlakach w Dolinie Białego, w Staników Żlebie oraz na odcinku: Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką, gdzie występują utrudnienia związane z remontem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wyborcza, Tygodnik Podhalański, TPN