Turysci.pl
8516560640 fceac1bfcf k

fot. Flickr/ magro_kr/ CC BY-NC-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Awantura na lotnisku w Gdańsku. Pasażer nie chciał opuścić samolotu

3 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Agresywny pasażer nie chciał wyjść z samolotu, który miał polecieć do Norwegii. Załoga wezwała więc na pokład funkcjonariuszy Straży Granicznej, która pilnuje porządku na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Tuż przed odlotem samolotu z lotniska w Gdańsku, kapitan podjął decyzję o wezwaniu na pokład funkcjonariuszy Straży Granicznej. Powodem był agresywny pasażer, który pił własny alkohol i w wulgarny sposób groził załodze.

Tunezja

Polka porwana podczas podróży do Tunezji. „Była przetrzymywana i bita"

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna nie chciał opuścić samolotu

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę 26 września na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali wezwanie do samolotu kursującego do Norwegii, który kołował już na pas startowy.

Kapitan zdecydował się zawrócić maszynę z powodu mężczyzny, który zakłócał porządek, spożywał własny alkohol i w wulgarny sposób groził załodze. Ostatecznie zdecydowano o wysadzeniu pasażera z samolotu.

43-letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego uspokoił się dopiero na widok strażników granicznych i w ich asyście opuścił pokład. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Kolejny incydent przed lotem do Norwegii

Niestety, nie jest to pierwszy incydent, do którego doszło w Gdańsku tuż przed lotem do Norwegii. W lipcu funkcjonariusze Straży Granicznej interweniowali wobec pasażera, który ze sklepu w terminalu lotniczym skradł butelkę alkoholu.

Pracownik sklepu wskazał funkcjonariuszom Straży Granicznej pasażera w sali odlotów. Po wylegitymowaniu pasażera okazało się, że jest to 43-letni mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego, który czekał na lot do Oslo.

Pasażer początkowo zaprzeczał, jakoby miał ukraść w sklepie alkohol, jednak ostatecznie przyznał się do popełnionego czynu. Na miejsce wezwano policję, która ukarała go mandatem w wysokości 500 zł.

Mężczyzna ostatecznie nie odleciał zaplanowanym lotem do Norwegii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Morski Oddział Straży Granicznej

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >