Turysci.pl
ryanair

fot. Pixabay/ pagarau

Szef Ryanaira: Nie będziemy wymagali szczepień od pasażerów, ale np. w restauracjach powinny być obowiązkowe

28 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Szef linii Ryanair poinformował, że przewoźnik nie będzie wymagał szczepień od pasażerów i od załogi. Stwierdził jednak, że podobne ograniczenie jest potrzebne w przypadku restauracji czy kawiarni. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy Michael O’Leary próbuje przenieść ograniczenia na innych.

Szef Ryanair udzielił komentarza na temat obowiązkowych szczepień na pokładach samolotów. Temat ten jest ostatnio jednym z najgłośniejszych w kontekście ożywienia popytu w branży lotniczej.

Niedawno informowaliśmy o decyzji linii Qantas, że na trasach międzynarodowych będą wpuszczani tylko w pełni zaszczepieni pasażerowie (z nielicznymi wyjątkami). W podobnym tonie wypowiadał się również Akbar Al Baker, czyli prezes Qatar Airways.

Tunezja

Polka porwana podczas podróży do Tunezji. „Była przetrzymywana i bita"

CZYTAJ DALEJ

Prezes Ryanair: zdecydowana większość pasażerów jest zaszczepiona

Michael O’Leary podczas wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie poinformował, że nie będzie wymagał zaszczepienia się od załóg. Podkreślił przy tym, że i tak zdecydowana większość z nich jest już zaszczepiona.

– Nasi pracownicy są odpowiedzialni i wiedzą, że to nie tylko kwestia zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym, ale też coś, co w takiej pracy, jaką wykonują, znacząco ułatwia życie – mówił szef Ryanaira.

Powiedział również, co z obowiązkiem szczepień dla pasażerów. – Nie, one nie są wymagane, choć dokładnie sprawdzamy wszelkiego rodzaju dokumenty przed podróżą i widzimy, że zdecydowana większość pasażerów jest zaszczepiona – dodał O'Leary.

O'Leary sugeruje ograniczenia m.in. restauracji

O’Leary stwierdził jednak, że certyfikat zaszczepienia przeciw COVID-19 (lub świeży negatywny wynik testu) powinien być obowiązkowy, aby wejść do restauracji, baru czy kawiarni.

Warto zwrócić uwagę, że obecnie podróżowanie bez certyfikatu COVID-19 jest dość kłopotliwe. Zatem decyzja szefa Ryanaira o nienakładaniu na pasażerów dodatkowych obowiązków może mu się nieźle opłacić.

Portal Fly4Free przypomniał również sytuację sprzed kilku lat, gdy O’Leary mówił o sprzedaży alkoholu w samolotach w związku z rosnącą liczbą przypadków agresji na pokładach. Uznał wówczas, że winne tej sytuacji są lotniska, gdzie pasażerowie piją bez ograniczeń. Tym samym stwierdził, że w samolocie można sprzedawać dalej, skoro pasażerowie wchodzą już na pokład już pod wpływem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Polacy wykupują bilety do USA po otwarciu granic. Linie lotnicze ostrzegają przed kolejkami na lotniskach

Czytaj więcej >

Na topie

Polacy zimą wybierają egzotykę. Jeden kierunek zdeklasował pozostałe

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zawiesza część lotów od połowy listopada. Dotyczy również połączeń z Polski

Czytaj więcej >

Na topie

Zdjęcie pasażerki samolotu wywołało burzę. „Wkurzyłoby cię to?"

Czytaj więcej >

Na topie

Pani Hanna wykorzystała wszystkie koła ratunkowe na pytanie o Jugosławię

Czytaj więcej >

Na topie

Jaki wpływ na nasze decyzje podróżnicze mają znaki zodiaku? Powstało specjalne zestawienie

Czytaj więcej >