Turysci.pl
Brandenburgia luzuje obostrzenia

fot. pixabay.com/karlherl

Brandenburgia luzuje obostrzenia dla zaszczepionych Polaków. Szansa na majówkę?

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Władze Brandenburgii ogłosiły poluzowanie przepisów na granicy z Polską. To dobra wiadomość dla turystów - szczególnie przed majówką i wakacjami. Skorzystają osoby zaszczepione, bo to dla nich zniesiono część obostrzeń. Nie będą musieli poddawać się 10-dniowej kwarantannie.

  • Tuż przed majówką Brandenburgia poluzowała przepisy obowiązujące na granicy z Polską

  • Osoby, które zaszczepiły się dwoma dawkami szczepionki przeciwko COVID-19, nie muszą przejść 10-dniowej kwarantanny

  • Z ulgowego traktowania skorzystać mogą tylko te osoby, które przyjęły drugą dawkę preparatu co najmniej 2 tygodnie przed podróżą

Brandenburgia w środę zdecydowała się na częściowe poluzowanie obostrzeń pandemicznych, które do tej pory obowiązywały na granicy z Polską. Z ułatwienia skorzystają turyści, którzy przyjęli już dwie dawki szczepionki na COVID-19. Może być to okazja na przyjemną, zagraniczną majówkę lub wakacje u naszych sąsiadów.

Nowe zasady wjazdu do Brandenburgii

Podczas gdy nasi południowi sąsiedzi przedłużają obowiązek poddania się kwarantannie dla Polaków, Niemcy coraz śmielej deklarują, że ich sytuacja pandemiczna się poprawia. Wskazuje na to decyzja Brandenburgii, do której bez izolacji wjechać od środy może każda w pełni zaszczepiona osoba.

Nagranie z Krupówek z piątkowego wieczora

Turyści przyjechali do Zakopanego. W piątkowy wieczór na Krupówkach były tłumy

CZYTAJ DALEJ

Warunkiem jest to, by podróżny przyjął drugą dawkę minimum 2 tygodnie przed pojawieniem się na granicy. Zgodnie z przepisami federalnymi, konieczne jest też okazanie negatywnego testu na COVID-19. Jak czytamy na stronie gov.pl, wymogi spełniają badania LAMP, TMA, PCR oraz szybkie testy antygenowe. Test zrobić trzeba na 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Warto pamiętać, że w Niemczech landy mogą podejmować niezależne decyzje związane z dodatkowymi obostrzeniami dla podróżnych. Z tego powodu, choć wjedziemy do Brandenburgii, możemy mieć kłopoty na granicy z Meklemburgią-Pomorzem Przednim - ruch turystyczny jest tam zupełnie zabroniony.

Urlop w Brandenburgii - co zobaczyć?

Akcja szczepień w Polsce postępuje, więc złagodzenie obostrzeń w Brandenburgii może być świetną okazją na zorganizowanie zagranicznej majówki lub wakacji u naszych zachodnich sąsiadów. Choć na terenie Niemiec obowiązuje szereg przepisów pandemicznych, do których trzeba się dostosować, da się znaleźć atrakcje cieszące podróżnicze oko nawet w czasie kryzysu. Jeśli nawet nie zamierzamy spędzić tam najbliższego weekendu, to wielkimi krokami zbliżają się też lato i warto wiedzieć, co land graniczący z Polską ma nam do zaoferowania.

Zdaniem wielu podróżników Brandenburgia jest najbardziej różnorodnym i niebanalnym landem w Niemczech. Turysta każdego typu znajdzie tam coś dla siebie. Choć zamknięte pozostają restauracje, większość sklepów oraz obiektów kulturalnych, to jednak podróżni jednodniowi czy dysponujący kamperem lub innym noclegiem, na pewno nie będą się nudzić. Niewykluczone też, że na czas wakacji władze zdecydują się na otwarcie choć części atrakcji.

Zwiedzanie warto zacząć od stolicy landu, Poczdamu. Miłośnicy architektury oraz historii na pewno się nie zawiodą. Choć zorganizowane wycieczki w czasie pandemii są utrudnione, warto skorzystać z internetowych przewodników i odwiedzić m.in. zespół parkowo-pałacowy Sanssouci wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO czy Kompleks Babelsberg z zamkiem Babelsberg.

Brandenburgia się otwiera. Sanssouci

Brandenburgia się otwiera. Sanssouci/fot. wikimedia.org/Wolfgang Staudt/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Miłośnicy przyrody odwiedzić powinni tzw. Wenecję Północy. W Spreewaldzie na podróżnych czeka gęsta sieć kanałów wodnych, które przemierzać można np. kajakami. Sielska atmosfera takiej wyprawy jest niepowtarzalna, a to wszystko znaleźć możemy kilkadziesiąt kilometrów od naszego kraju.

Brandenburgia się otwiera.Spreewald

Brandenburgia się otwiera.Spreewald/fot. pxhere.com/ CC0 Domena publiczna

Przed wyjazdem na majówkę i wakacje zawsze pamiętajmy, by sprawdzić aktualne przepisy, gdyż zmieniają się one bardzo dynamicznie. Wcześniej warto również upewnić się, że atrakcje i miejsca, które chcemy odwiedzić, na pewno dostępne są dla turystów, a jeśli tak, to na jakich zasadach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >