Z tego artykułu dowiesz się:w jaki sposób aplikacja pomoże turystomjak się nazywa i gdzie ją znaleźćjaką inną aplikację warto posiadaćPandemia to problem, z którym nadal walczy cały świat. W związku z tym na turystów czeka wiele restrykcji. Coraz więcej państw wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Różnią się w zależności od miejsca docelowego. Można się pogubić, ale teraz pojawi się aplikacja, która znacznie ułatwi planowanie wyjazdów.
Z tego artykułu dowiesz się:czego dokonali turyścijakie warunki panowały w czasie wyprawyjakie mają plany na najbliższą przyszłośćNa zdobycie Śnieżki zimą decyduje się zdecydowanie mniej osób, niż latem. Przy niskich temperaturach i ośnieżonych szlakach jest to trudniejsze, lecz nie zniechęciło trojga młodych osób.
Z tego artykułu dowiesz się:w jakim przypadku wiza do Turcji jest nieobowiązkowaile trzeba zapłacić za nocleg w Turcjijakie atrakcje turystyczne oferuje to państwoWiza do Turcji nie będzie już potrzebna. Ambasada Turcji w Warszawie potwierdziła dla portalu Turyści.pl, że Polacy nie mają już obowiązku jej wykupowania. Jeszcze do niedawna polscy turyści narzekali na wysokie ceny wiz do tego popularnego państwa.Błękitny Meczet, Turcja, fot. pixabay/kirill_sobolev, pixabay license
Z tego artykułu dowiesz się:czego dopuścili się turyścijak zrobić atrakcyjne i bezpieczne zdjęcia z wczasówna co szczególnie uważać podczas wypoczynku w górachTurystyka nad Morskim Okiem nigdy nie zamiera. Jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce stale jest odwiedzane przez swoich fanów. Niestety niektórzy zapominają o zasadach bezpieczeństwa i wchodzą na lód, który nie jest zbyt gruby.
Z tego artykułu dowiesz się:jakie warunki panują w Karkonoszachgdzie można jeszcze pojeździć na nartachgdzie zabrakło śnieguW Karkonoszach o tej porze roku zawsze było tłoczno. Właściciele ośrodków narciarskich mieli pełne ręce roboty, jednak ostatnie dni znacznie odbiegają od normy. Wyraźnie widać, że mniej osób zdecydowało się na przyjazd, ponieważ na stokach jest dużo wolnego miejsca.
Z tego artykułu dowiesz się:o Parku Narodowym KrugeraWielkiej Piątce Afrykinagraniu z bliskiego spotkania dzikich zwierzątTuryści w Afryce chętnie wybierają się na safari, które dostarcza silnych wrażeń. Trasa wiodąca przez sawannę pozwala na zobaczenie z bliska dzikich zwierząt takich jak lwy, antylopy, żyrafy, słonie czy gepardy. Bogactwo przyrody zachwyca na każdym kroku.W związku z kłusowniczą działalnością ludzi konieczne było powołanie parków narodowych, w których strzeże się zwierząt zagrożonych wyginięciem. Ogromne przestrzenie są królestwem odwiecznych praw natury.
Z tego artykułu dowiesz się:o czym rozmawiali dziennikarze RMF FM z premieremco powiedział Morawiecki na temat otwarcia hotelico z niedzielami handlowymiPremier powinien znać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące planów rządu wobec kraju. W rozmowie z radiem RMF FM nie chciał podać konkretów, lecz z jego słów można wywnioskować, że hotelarze mają się o co martwić.
Z tego artykułu dowiesz się:co zrobił mężczyznajakie poniesie konsekwencjejakie są zasady wjazdu do TajwanuKwarantanna jest obowiązkowa po przyjeździe na Tajwan, a kary za jej złamanie są bardzo wysokie. Przekonał się o tym turysta z Filipin, który opuścił swój pokój zaledwie na kilka sekund, aby zostawić coś pod drzwiami swojego kolegi. Nie wiedział, że jest obserwowany przez kamery.
Z tego artykułu dowiesz się:jakie niebezpieczeństwo jest w Tatrachjak przygotować się do wycieczkijaki wypadek wydarzył się ostatnio w górachTatry mogą być niebezpieczne. Szczególnie należy uważać wczesną zimą. Przed wyjściem na szlak należy się odpowiednio przygotować. Tatrzański Park Narodowy wydał specjalny komunikat, który jest dostępny na ich stronie internetowej.
Z tego artykułu dowiesz się:o działalności hoteli na granicy prawao sposobie na obejście zakazu w hotelachjak skorzystać z auquaparkuPolsat ujawnił szokującą prawdę na temat polskiego hotelarstwa. Obecnie obowiązuje zakaz przyjmowania gości w hotelu, jeśli nie są na wyjeździe służbowym, lecz obiekty nie świecą pustkami. Udało się znaleźć sposób na obejście zasad, z czego chętnie korzystają turyści.
Z tego artykułu dowiesz się:o sobotniej akcji ratunkowej w Tatrachprzed czym ostrzegają ratownicy TOPRjak internauci zareagowali na nagranie z akcji ratunkowejPraca w TOPR dla wielu jest zaszczytem, jednak trzeba pamiętać, że to ogromne poświęcenie. Ratownicy muszą być gotowi przez całą dobę, by w razie wezwania ruszyć w góry i nieść pomoc turystom w potrzebie.Niestety za swoją pracę nie otrzymują wysokich wynagrodzeń, chociaż wkładają w nią całe serce. Na Facebooku ukazało się krótkie nagranie z akcji ratunkowej, która została przeprowadzona w nocy z soboty na niedzielę. To najlepszy dowód na to, że powinni być bardziej doceniani.
Z tego artykułu dowiesz się:gdzie mogą pojawić się patrole policjico mogą sprawdzać funkcjonariuszektóre stacje narciarskie otwierają się w weekendTuryści, którzy wyruszyli na południe Polski na narty, by cieszyć się zimowym szaleństwem, powinni uważać. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika zakopiańskiej policji, Romana Wieczorka na stokach narciarskich mają pojawić się funkcjonariusze. W weekend policja będzie reagowała na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania oraz sprawdzała przestrzeganie przepisów epidemicznych. O szczegółach informuje portal Onet.pl.Po tym, jak potwierdzono informację o otwarciu stoków, coraz więcej turystów wybiera się na narty. Zarówno wczasowicze, jak i przedsiębiorcy powinni jednak mieć się na baczności, ponieważ zapowiedziano kontrole policyjne w weekend. 5 i 6 grudnia na stokach narciarskich mają pojawić się funkcjonariusze z narciarskim doświadczeniem, którzy będą sprawdzali tatrzańskie trasy.
Z tego artykułu dowiesz się:jak część prawników interpretuje ustawę antycovidowąktórego punktu dotyczy luka w prawiejak może to wpłynąć na turystykę w najbliższym okresieTuryści, którzy mimo obostrzeń zostaną zakwaterowani w ośrodkach noclegowych, być może wcale nie będą narażali hotelarzy na poniesienie wysokich kar. Interpretując ustawę antycovidową, która weszła w życie w poniedziałek 30 listopada, część prawników zauważyła już lukę prawną. Z aktu zniknął zapis mówiący o możliwości nałożenia kary na podmioty łamiące zakaz. O szczegółach informuje "Gazeta Krakowska".Otwarcie stoków narciarskich sprawiło, że turyści zaczęli podróżować w kierunku południowej części Polski. Na trasach pojawili się już pierwsi fani sportów zimowych – zwłaszcza że pogoda sprzyja im coraz bardziej. Chociaż nie jest żadną tajemnicą, że obecnie „podziemie hotelarskie” działa prężnie, to paradoksalnie, po wprowadzeniu nowej ustawy antycovidowej, przedsiębiorcy mogą działać jeszcze odważniej.
Z tego artykułu dowiesz się:Które ośrodki narciarskie będą funkcjonować od 5 grudniaJak będą wyglądać kontrole policji na stokachJakie obostrzenia obowiązują na stokachBieszczady cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza w okresie zimowym. Na Podkarpaciu właśnie ruszyły przygotowywania do otwarcia sezonu. Ośrodki narciarskie w Beskidzie Niskim i Bieszczadach już zaczęły naśnieżanie stoków. Docelowo niektóre z nich mają ruszyć już w weekend 5 grudnia. Tomisław Bruzda z ośrodka sportowego w Beskidzie Niskimpowiedział w rozmowie z RMF24, że stoki są już systematycznie naśnieżane i ma nadzieję przywitać pierwszych turystów na koniec tego tygodnia.Nadzieja nie jest bezpodstawna patrząc na tłumy, które w ostatni weekend pojawiły się na terenie Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju. Ogromna ilość turystów miło zaskoczyła właścicieli, jednak nie byli gotowi na przyjęcie aż tak dużej liczby odwiedzających. Sytuacja zwróciła także uwagę ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, który zapowiedział wzmożone kontrole policji na stokach. Od ich wyniku uzależnia ewentualne zamknięcie ośrodków.
Turyści docierają na Diablaka nie tylko ze względu na zamiłowanie do gór. Podróżnych przyciąga także tragiczna historia tego szczytu oraz legendy, które mówią, że to miejsce jest przeklęte. Do dramatycznych wypadków dochodziło tu już w XX wieku. Nawet doświadczeni wczasowicze przyznają, że góra ta jest bardzo zdradliwa. O szczegółach informuje Radio Zet.Turyści różnie nazywają to miejsce – Babia Góra, Matka Niepogód czy też wspomniany już Diablak. Wszystkie te nazwy mają dość niepokojący wydźwięk. Historia potwierdza, że nie bez przyczyny tak jest. Wielu podróżnych nie tylko niepokoi fakt, że w okolicy doszło do wielu tragicznych zdarzeń, ale także to, że często trudno wytłumaczyć ich okoliczności.
Góry są naszym wspólnym dobrem narodowym, o które musimy dbać. Dla turystów budowana jest infrastruktura, taka jak oznaczenia szlaków, schroniska czy wiaty. Są jednak niszczone przez wandali, a także "upiększane" przez osoby, które pozostawiają w charakterystycznych punktach np. wstążki czy kapelusze.
Ferie w szkołach od wielu lat są planowane tak, by rozłożyć ruch turystyczny na okres sześciu tygodni. To pozwala na znalezienie noclegu turystom, a przedsiębiorcom na większy zarobek. W tym roku rząd postanowił skłonić Polaków do pozostania w domach, co odbije się na mieszkańcach górskich miejscowości, które są zależne gospodarczo od turystyki.
Wyjazd wakacyjny nie wszystkim się udał, a w przypadku ferii zimowych może być jeszcze gorzej. Rząd właśnie ogłosił, że we wszystkich województwach przerwa między semestrami odbędzie się w tym samym czasie, a nie w czterech turach, jak to było w poprzednich latach.
Święta w tym roku większość osób spędzi w wąskim rodzinnym gronie. Wyjazdy nie są zalecane, zwłaszcza za granicę, więc niewiele osób szykuje się do podróży. Na przyjazd turystów szykują się niemal wyłącznie kurorty narciarskie, dla których to najlepszy czas na zarobek.
Włochy były na liście osób, które odbywały Grand Tour już w XVII i XVIII wieku. W tym okresie każdy, kto chciał się liczyć w towarzystwie, musiał zwiedzać najważniejsze miasta ówczesnego świata, takie jak Paryż, Wenecja, Florencja czy Rzym. Od tamtej pory zainteresowanie popularnymi atrakcjami cały czas rosło.
Dwoje turystów, którzy wybrali się w góry, nie mieli dzisiaj szczęścia. Wybrali trasę wspinaczkową na Zamarłej Turni, która jest trudna nawet latem. Po południu (czwartek 19 listopada) kobieta upadła ze znacznej wysokości i doznała poważnych obrażeń.
Policja każdego roku otrzymuje zgłoszenia o fałszywych ogłoszeniach obiektów noclegowych. Oszuści wyłudzają pieniądze, oferując turystom nieistniejące domy czy pokoje w pensjonatach. Z tego powodu wydano komunikat wyjaśniający, jak sprawdzić autentyczność oferty. Istnieje kilka sposobów, które każdy turysta powinien znać. To szczególnie ważne w obliczu nadchodzącego sezonu zimowego - na święta i ferie w góry wybierają się tysiące Polaków.
Zima jest jednym z dwóch głównych sezonów turystycznych w polskich górach. Chociaż na razie obiekty noclegowe pozostają zamknięte dla turystów, ofert nie brakuje. Gazeta Krakowska otrzymała informację, że na stronie booking.com ktoś zamieścił ogłoszenie o wynajmie obiektu, którego nie ma.
Ferie zimowe są dla wielu osób długo wyczekiwanym okresem, kiedy mogą wyjechać w góry i cieszyć się białym szaleństwem. W tym roku sezon narciarski stanął pod znakiem zapytania ze względu na ryzyko zarażenia się koronawirusem.
Turyści wędrujący po tatrzańskich szlakach chętnie robią zdjęcia krajobrazom, jednak jako tło do selfie upatrzyli sobie jedno miejsce. Jak informuje Dziennik Polski, wystarczyło wskazać Jaskinię Mylną, jako najlepszy punkt do robienia zdjęć, by nagle zyskała na popularności.
Nagranie zamieszczone przez Magdalenę Wójcik i Stefano Silvino w serwisie YouTube, szybko obiegło media społecznościowe. Nie ma się czemu dziwić - dokonali tego, czego wielu turystów nie miałoby odwagi zrobić.
Polacy uwielbiają wakacje w Egipcie, zwłaszcza nad Morzem Czerwonym. Zwrotnikowy klimat sprawia, że sezon turystyczny trwa tam niemal cały rok. Tym, co kojarzy się z przeprawami przez pustynię, jest karawana, z której przyjezdni już nie skorzystają.PETA już od dawna walczy o zakaz wykorzystywania zwierząt jako żywych atrakcji turystycznych, a jednym z priorytetów było oswobodzenie wielbłądów. W Egipcie bardzo popularne są przejażdżki na ich grzbietach, co wzbudzało wiele kontrowersji. Choć wielu turystów często korzystało z tej możliwości, obrońcy zwierząt wymieniali długą listę wad takiego pomysłu.
Nagranie z jednej z wysp świetnie ukazuje dramatyczne chwile, które przeżyli turyści przebywający na wczasach w hotelu. W jednej chwili ściana klifu osunęła się na plac, gdzie parkują samochody osobowe i kampery.