Turysci.pl
turyści mieli bliskie spotkanie ze zwierzyną

Fot. youtube.com/ Kruger Sightings/ screen

Turyści pojechali na safari i zamarli. Niewyobrażalne sceny, natychmiast zaczęli nagrywać

14 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Turyści wybierając się na safari chcą zobaczyć dzikie zwierzęta w naturalnym środowisku. Nikt jednak nie spodziewa się tak bliskiego kontaktu z lwami czy bawołami. Grupa przemieszczająca się dwoma samochodami miała okazję podziwiać niesamowity spektakl.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • o Parku Narodowym Krugera

  • Wielkiej Piątce Afryki

  • nagraniu z bliskiego spotkania dzikich zwierząt

Turyści w Afryce chętnie wybierają się na safari, które dostarcza silnych wrażeń. Trasa wiodąca przez sawannę pozwala na zobaczenie z bliska dzikich zwierząt takich jak lwy, antylopy, żyrafy, słonie czy gepardy. Bogactwo przyrody zachwyca na każdym kroku.

W związku z kłusowniczą działalnością ludzi konieczne było powołanie parków narodowych, w których strzeże się zwierząt zagrożonych wyginięciem. Ogromne przestrzenie są królestwem odwiecznych praw natury.

Park Narodowy Krugera

Jednym z najpopularniejszych wśród turystów obszarów, gdzie można wziąć udział w safari, jest Park Narodowy Krugera w RPA. Został założony już w 1892 r. przez prezydenta kraju Paula Krugera.

Jest to jeden z największych parków narodowych na świecie, o powierzchni 19 485 km kw. Na północ i południe od parku dwie rzeki, odpowiednio Limpopo i Krokodyl, stanowią jego naturalne granice. Na wschodzie góry Lebombo oddzielają go od Mozambiku.

Ze względu na ogromną powierzchnię, klimat różni się między północą a południem. Północne krańce są średnio o 2-3 stopnie cieplejsze od południowych, a opady deszczu są wyraźnie mniejsze.

W Parku Krugera można wyróżnić cztery obszary o różnych typach roślinności, a co za tym idzie, różnych grupach zwierząt. Turyści mogą tam zobaczyć najwięcej różnych gatunków ssaków pośród wszystkich rezerwatów przyrody w Afryce.

Turyści mieli bliskie spotkanie z przedstawicielami "Wielkiej Piątki Afryki"

"Wielka Piątka Afryki" to zwierzęta, które koniecznie trzeba zobaczyć. Zalicza się do niej lwa afrykańskiego, lamparta plamistego, bawoła afrykańskiego, nosorożca czarnego i słonia afrykańskiego. Turyści, którzy nagrali niezwykłe wideo, trafili na moment polowania lwów na bawoła.

Kilka wielkich kotów goniło dorosłego bawoła, który starał się uniknąć śmierci. Drapieżcy męczyli go i próbowali powalić na ziemię, lecz ofiara nie dawała za wygraną. Wszystko działo się w pobliżu dwóch samochodów terenowych, którymi jechali uczestnicy safari.

W pewnym momencie bawół ruszył w kierunku pierwszego z samochodów i uderzył rogami w tego tył. To wystraszyło lwy i pozwoliło mu na ucieczkę. Zwierzę nie doznało szkody w trakcie zderzenia, za to auto straciło jeden z reflektorów i zyskało wgniecenie.

Wszystko zostało nagrane z dwóch perspektyw - bezpośrednio z miejsca zderzenia oraz z większej odległości, z drugiego samochodu. To niezwykła pamiątka, która zostanie turystom z safari, które zakończyło się szczęśliwie mimo kilku chwil grozy. Wideo można zobaczyć w serwisie YouTube na kanale Kruger Sightings.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

undefined

Źródło: Wikipedia/ YouTube

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >