nagranie lawiny kamieni na La GomerzeFot. twitter.com/ Ángel Víctor Torres/ screen

Ewakuacja turystów, przeżyli chwile grozy. Nagle klif runął na plażę za granicą, wszystko zdążyli nagrać

Nagranie z Wysp Kanaryjskich trafiło do sieci. Turyści uciekali na widok osuwającego się klifu. Konieczna była ewakuacja, służby ruszyły do akcji poszukiwawczej, by pomóc poszkodowanym.

Nagranie z jednej z wysp świetnie ukazuje dramatyczne chwile, które przeżyli turyści przebywający na wczasach w hotelu. W jednej chwili ściana klifu osunęła się na plac, gdzie parkują samochody osobowe i kampery.

RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożoneRMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożoneCzytaj dalej

Nagranie ukazuje osunięcie się skał

Turyści liczyli na spokój, jaki można zastać na Wyspach Kanaryjskich po sezonie. Niestety przeżyli chwile grozy, gdy tuż obok plaży zwaliły się kamienie i odłamki skalne. Ciężki ładunek spowodował powstanie wielkiej fali, która ruszyła wprost na wczasowiczów.

Fragment ogromnego klifu zawalił się w miejscowości Valle Gran Rey, w pobliżu popularnej plaży Argaga na wyspie La Gomera. Lokalne władze obawiały się, że pod skalną lawiną mogli zostać uwięzieni turyści, więc zorganizowały akcję poszukiwawczo-ratowniczą.

Na filmie nakręconym przez jednego z turystów widać wyraźnie, jak materiał skalny przysypuje znajdujący się poniżej pas lądu, który służył za drogę oraz parking i część plaży. Miejscowości położone na wybrzeżu zostały od siebie odcięte. Nagranie można zobaczyć na Twitterze użytkownika Ángel Víctor Torres.

Gigantyczna burza wokół Ryanair. Poszło o testy na koronawirusa na lotniskach, padły ostre słowaGigantyczna burza wokół Ryanair. Poszło o testy na koronawirusa na lotniskach, padły ostre słowaCzytaj dalej

Służby ruszyły do akcji

Służby specjalne, które zostały wezwane na miejsce, przyjechały z psami. Miały one pomóc w poszukiwaniach dzięki tropieniu śladów życia pod rumowiskiem. Na szczęście ani zwierzęta ani specjalistyczny sprzęt nie odnalazły żadnych ofiar, chociaż akcja trwała kilka godzin.

Dziennik "The Sun" przekazał, że ewakuowano pięć osób, których kampery utknęły tuż obok osuwiska. Turyści zostali przetransportowani helikopterem do Las Vueltas, a jak wynika z informacji przekazanych przez lokalne władze, ich stan jest dobry.

Zdarzenie wyglądało niezwykle groźnie, lecz obyło się bez ofiar. Plażę zamknięto już kilka dni wcześniej, ponieważ pojawiały się mniejsze osuwiska. Problemem jest jedynie zablokowana droga między Las Vueltas i Argaga. Zdjęcie zostały pokazane na Twitterze przez użytkownika Al Guanchistani.

Dzisiaj grzeje: 1. Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjścia
2. Klienci jednego z największych banków w Polsce na celowniku oszustów. Można stracić wszystkie pieniądze
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

Piękna, wulkaniczna wyspa

La Gomera leży nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Afryki w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Należy do Hiszpanii i jest zamieszkiwana przez ok. 20 tys. osób. To popularny kierunek wakacyjny, który dzięki swojemu położeniu przyjmuje turystów przez cały rok.

Na wyspie zatrzymał się Krzysztof Kolumb w 1492 r., a następnie przepłynął Atlantyk docierając do Ameryki. W mieście pełniącym funkcję stolicy, San Sebastián de La Gomera, zachował się dom wielkiego odkrywcy, który jest jedną z atrakcji.

Wyspa jest pochodzenia wulkanicznego, ma strome brzegi i głęboko wcięte wąwozy. Przemieszczanie się jest utrudnione przez ukształtowanie terenu, lecz warto zobaczyć wawrzynowe lasy laurisilva w Parku Narodowym Garajonay.

Zdjęcie Anny Lewandowskiej jest hitem. Każdy patrzy na kurtkę, a to górska wioska, w której jest, naprawdę urzeka pięknemZdjęcie Anny Lewandowskiej jest hitem. Każdy patrzy na kurtkę, a to górska wioska, w której jest, naprawdę urzeka pięknemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczy kilka łyków dziennie, by pozbyć się natrętnego kaszlu. Domowy sposób naszych babć w końcu wraca do łask
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Na święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiada
  7. Dlaczego kot biega jak opętany? Proste wyjaśnienie, nie należy się obawiać

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł