turyści robią zdjęcia w jaskini mylnejFot. instagram.com/@swiat_wloczykija

Polacy oszaleli na punkcie jednego miejsca w kraju. Zdjęcia z Jaskini Mylnej podbijają internet

Turyści oszaleli na punkcie jednego miejsca w górach. Jaskinia Mylna znajduje się na obszarze Tatr i oferuje wspaniałe widoki. W tym roku biła rekordy popularności pod względem liczby wykonanych zdjęć.

Turyści wędrujący po tatrzańskich szlakach chętnie robią zdjęcia krajobrazom, jednak jako tło do selfie upatrzyli sobie jedno miejsce. Jak informuje Dziennik Polski, wystarczyło wskazać Jaskinię Mylną, jako najlepszy punkt do robienia zdjęć, by nagle zyskała na popularności.

Jak podczas zwiedzania nosicie torbę lub plecak? Test wyjawi, jakim typem turystów jesteścieJak podczas zwiedzania nosicie torbę lub plecak? Test wyjawi, jakim typem turystów jesteścieCzytaj dalej

Długie i kręte korytarze

Jaskinia Mylna położona jest w Dolinie Kościeliskiej w masywie Raptawickiej Turni, tuż ponad Polaną Pisaną. Na północnym i południowym krańcu znajdują się wejścia do niej, ale to jedno z trzech okien Pawlikowskiego znalazło się na tysiącach zdjęć.

Łączna długość korytarzy jaskini wynosi 1630 metrów, a deniwelacja 46 metrów. Można do niej wejść idąc czerwonym szlakiem, a ścieżka jest jednokierunkowa. Po ok. 30 minutach wychodzi się w innym miejscu, z którego można wrócić do Doliny Kościeliskiej.

Zenek Martyniuk pokazał swoją posiadłość. Mieszka jak prawdziwy gwiazdor w regionie, który przyciąga setki wczasowiczów przez cały rokZenek Martyniuk pokazał swoją posiadłość. Mieszka jak prawdziwy gwiazdor w regionie, który przyciąga setki wczasowiczów przez cały rokCzytaj dalej

Nazwa jaskini nie jest przypadkowa. Łatwo pomylić drogę, dlatego trzeba wziąć ze sobą latarkę i kogoś do towarzystwa. Samotne wyprawy mogą skończyć się tragicznie w przypadku zepsucia się latarki i zejścia z głównego szlaku w jeden z bocznych korytarzy.

Turyści robią piękne zdjęcia

Szlak wiedzie przez różne korytarze i komory, z których najciekawsze to Wielka Izba, Korytarz Pawlikowskiego, Chóry czy Biała Ulica. Najpiękniejsze zdjęcia można zrobić w tzw. Obłazowej Jamie, do której wchodzi się przez jedno z Okien Pawlikowskiego.

Turyści nie mogą się powstrzymać od zrobienia sobie zdjęcia w oknie jaskini. Tuż za nim rozciąga się wspaniały widok na górskie szczyty, więc kompozycja wygląda bajecznie. Ciekawe zdjęcia można zobaczyć na Instagramie, m.in. na profilach osób o nickach: ev_klaja, janmacierewicz, swiat_wloczykija czy kaskakostrzewska.

Samo wejście do jaskini dostarcza wielu wrażeń, jednak w środku również jest co oglądać. Jaskinia Mylna tylko w kilku miejscach została zmodyfikowana, by mogli do niej wchodzić turyści bez przewodnika.

Dzisiaj grzeje: 1. Zrobił zdjęcie w Tatrach, niewiarygodne co uwiecznił. Widok, o którym wielu może tylko pomarzyć
2. Polska blokuje unijny budżet. We wspólnocie wrze, Holandia mówi o "opcji atomowej"
3. Nagranie z Tatr jest hitem sieci. Poszli w góry, nagle ściągnęli spodnie i weszli na lód

Zimą może być niebezpiecznie

W północnej części przekopano się do głównego korytarza, by można było wygodnie opuścić jaskinię, bez mijania się z innymi turystami. Poszerzono także miejsca, gdzie istniało ryzyko zaklinowania się. Teraz można bez obaw przejść całą trasę.

Udogodnieniem, które powstało dla zwiększenia bezpieczeństwa turystów, są łańcuchy na ścianach Wielkiego Chodnika. Jest to ukośny korytarz, który poniżej półek, na których się staje, ciągnie się jeszcze 3 metry w dół.

Łatwo się poślizgnąć i wpaść w przepaść, dlatego trzymanie się łańcuchów jest konieczne. W przypadku wchodzenia do jaskini późną jesienią czy zimą, można napotkać przeszkodę w postaci lodu. Dobrze jest mieć ze sobą raki lub antypoślizgowe nakładki na buty. Śnieg widoczny na szczytach z pewnością upiększy nasze zdjęcia.

Rodzice Martyny Wojciechowskiej podjęli niewiarygodną decyzję, gdy była dzieckiem. Wielu osobom trudno będzie uwierzyćRodzice Martyny Wojciechowskiej podjęli niewiarygodną decyzję, gdy była dzieckiem. Wielu osobom trudno będzie uwierzyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczy kilka łyków dziennie, by pozbyć się natrętnego kaszlu. Domowy sposób naszych babć w końcu wraca do łask
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. Koniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżować
  4. Polsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyć
  5. Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnie
  6. Na święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiada
  7. Dlaczego kot biega jak opętany? Proste wyjaśnienie, nie należy się obawiać

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł